• Práve teraz máme poštovné len za 0,10 €
  • Ku každej objednávke dáváme darček
  • Vyskúšané produkty, ktoré skutočne fungujú
  • Overené zákazníkmi, bezpečný a spoľahlivý nákup
  • Práve teraz máme poštovné len za 0,10 €

Blog, Strana 19

Rozmarín – prírodný liek na vaše vlasy

Rozmarín – prírodný liek na vaše vlasy

Dávate v starostlivosti o vlasy prednosť produktom s obsahom prírodných zložiek pred tými, ktoré sú plné chémie? Potom by vašej pozornosti rozhodne nemal uniknúť rozmarín, ktorý je v oblasti vlasovej starostlivosti považovaný za hotový zázrak. Dnes zistíte, prečo dať rozmarínu a ďalším bylinkám v oblasti starostlivosti o vlasy zelenú.

 

Rozmarín lekársky

Rozmarín lekársky, označovaný aj ako rozmarín lekársky, je typická stredomorská bylina známa pre svoje široké využitie naprieč celou domácnostou:

- ako bylina so špecifickou chuťou je rozmarín obľúbený v kuchyni, a to ako pri príprave mäsa, tak aj dochucovaní masiel, nátierok alebo napríklad šalátov

- svoje uplatnenie nachádza aj v šatníku, kde slúži na odpudzovanie molí

- chýbať by nemal v žiadnej domácej lekárničke, pretože môže byť prvou pomocou proti malátnosti, nízkemu krvnému tlaku, roztržitej mysli a zlej nálade

- vetvičky rozmarínu umiestnené pod vankúšom môžu vylepšiť spanie

- v ľudovej medicíne sa s rozmarínom robil čaj, ktorý prispieval k zmierneniu bolesti hlavy

- rozmarín dokáže svojou prírodnou silou bojovať proti nadmernému padaniu vlasov - a to predovšetkým pokiaľ je vo forme 100% esenciálneho oleja 

 

Svoje čestné miesto a široké využitie v kozmetickom priemysle si vydobyl svojim vysokým obsahom silíc, flavonoidov, trieslovín, organických kyselín, vitamínov a minerálov. Býva súčasťou nielen vlasovej starostlivosti, ale aj telovej a pleťovej kozmetiky.

 

Rozmarín na vlasy aj pokožku hlavy

Rozmarín prehrieva, dezinfikuje, upokojuje a stimuluje pokožku hlavy. Kúra z rozmarínu je vhodná aj na masáž vlasovej pokožky a oplachovanie korienkov, ktoré sú vďaka nej lepšie hydratované a na pohľad zdravšie a silnejšie.

Rozmarínová voda, olej aj výluh sa podieľa aj na stimulovaní prietoku krvi do vlasových folikulov, čo zlepšuje dodávanie živín a kyslíka do pokožky a podporuje rast vlasov. Pravidelná aplikácia rozmarínu na vlasy tak môže viesť k silnejším a plnším vlasom.

Rozmarín prispieva k zlepšeniu celkového vzhľadu a kvality vlasov. Úžasne pôsobí aj ako kúra proti lupinám a perfektne sa stará o mastné vlasy. Tiež zabraňuje svrbeniu pokožky hlavy, jemne čistí vlasy a zabraňuje ich vypadávaniu.

Rozmarín je vďaka svojim blahodarným účinkom neoddeliteľnou súčasťou VENIRA hair boostera - vlasového séra pre podporu rastu vlasov, ktoré vyhralo prvé miesto v kategórii THE BEST HAIR CARE PRODUCT na veľtrhu Beauty Forum. Sérum s obsahom rozmarínu posilňuje vlasové vlákna od korienkov, čím podporuje ich prirodzený rast a bojuje proti ich nadmernému vypadávaniu.

 

Pomoc z prírody máte na dosah ruky

Je až fascinujúce, koľko spôsobu a variácií použitia byliniek na vlasy existuje. Či už túžite po zosvetlení svojich vlasov alebo ich potrebujete hĺbkovo vyživiť a hydratovať, verte, že bylinná terapia je jednoznačnou stávkou na istotu.

Aktívne látky obsiahnuté v bylinkách dokážu navrátiť zničeným vlasom ich silu aj vitalitu a podporiť ich prirodzený lesk.

Pokiaľ vám vlasy enormne vypadávajú, je samozrejme vhodné vyhľadať čo najskôr pomoc trichológa, ktorý dokáže na základe diagnostiky vlasov a vlasovej pokožky určiť príčinu vašich problémov. Avšak ak v štádiu, kedy by ste museli vyhľadať odbornú pomoc ešte nie ste, potom siahnite po rozmaríne a ďalších bylinkách, ako je breza, rebríček, praslička, žihľava, šalvia, lipa či kotvičník.

Kotvičník je spoločne s biotínom, zinkom a ďalšími aktívnymi látkami súčasťou doplnku stravy VENIRA hair & beard booster pre mužov. Vyskúšať môžete aj prírodné účinky ďalších BIO olejov z našej ponuky.

 

Tip: Zistite, aké sú účinky prasličky rolní na vlasy.

 

 

Zázrak menom rozmarínová voda

Vedeli ste, že pravidelné masírovanie pokožky hlavy s rozmarínovým extraktom môže znížiť riziko straty vlasov a podporovať ich zdravý rast? S VENIRA rozmarínovou vodou pre vlasy a pleť poskytnete vašim kaderám potrebnú dávku výživy a hydratácie a zároveň sa postaráte o rozstrapkané končeky vlasov.

Použitie rozmarínovej vody môže dodať vlasom zdravý lesk a zlepšiť ich textúru. Voda vyhladzuje vlasové kutikuly čo vedie k hebkým a lesklým vlasom. Rozmarín na vlasy tiež obsahuje látky s antiseptickými a antimikrobiálnymi vlastnosťami, ktoré bojujú proti mikróbom a najrôznejším baktériám na pokožke hlavy.

Navyše s niekoľkými prírodnými extraktmi z rebríčka, brezy, prasličky roľnej, šalvie, lipy a žihľavy získate to najlepšie z prírody pre vaše kadere.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

S dostatkom železa už vám vlasy vypadávať nebudú

S dostatkom železa už vám vlasy vypadávať nebudú

Čo je vôbec prvou vecou, ktorú si všimnete na každej žene či mužovi? V niektorých prípadoch to možno budú oči, možno postava, ale celkom určite sú to vlasy. A to zvlášť v prípade, keď sú plné vitality a zdravia, ale aj v situáciách, keď je to presne opačne. Trápi vás vypadávanie vlasov alebo ich nepekný vzhľad? Napraviť to dokáže železo!

 

Na čo slúži železo?

Železo je pre fungovanie nášho organizmu nevyhnutné a mnoho telesných funkcií by bez neho nepracovalo správne. Je obsiahnuté v červenom farbive - hemoglobínu, ktoré je súčasťou červených krviniek, ktoré zaisťujú transport kyslíka z pľúc do celého tela.

Zjednodušene môžeme povedať, že je zodpovedné za správne zásobenie tela energiou. Bez neho by sme sa ani nenadýchli. Je tiež kľúčovým prvkom pre zdravé vlasy, pretože prenáša kyslík aj k vlasovým folikulom, ktoré vďaka tomu môžu správne fungovať. Preto býva obsiahnuté vo všetkých kvalitných prípravkoch proti padajúcim vlasom.

 

Živina dôležitá pre vlasy aj telo

Vlas je metabolicky činné tkanivo, ktoré je závislé na dostatočnom prísune mnohých živín. Každý nedostatok sa na našich vlasoch skôr či neskôr prejaví. Najskôr náš organizmus zásobuje samozrejme životne dôležité orgány, až potom prídu na rad menej podstatné časti tela.

Pokiaľ nám teda niektorá živina pre správny rast vlasov chýba, môže sa to prejaviť aj ďalšími pridruženými problémami. Ak sa cítite unavení, ste pobledlí či každú chvíľu chorí alebo trpíte bolesťami hlavy, ste podráždení a ešte máte pocit, že vám vypadávajú vlasy viac, než je zdravé, mali by ste navštíviť lekára. S najväčšou pravdepodobnosťou vám totiž chýba železo.

Keď telo neobsahuje dostatočné množstvo železa, dochádza k nedostatočnému zásobovaniu buniek kyslíkom, čo môže mať negatívny vplyv na rast vlasov. Jeho nesprávna hladina vedie aj k oslabeniu vlasov a zvýšeniu ich lámavosti, čo v konečnom dôsledku spôsobuje vypadávanie.

Predchádzať tomuto nepríjemnému problému môžete s doplnkom stravy VENIRA kapsule pre vlasy, nechty a pleť hneď s 19 účinnými látkami pre krásne, zdravé a silné vlasy. Okrem toho znižujú mieru únavy a vyčerpania a chránia telo pred oxidatívnym stresom.

 

Ďalšie faktory ovplyvňujúce zdravie vlasov

Okrem železa existuje mnoho ďalších faktorov ovplyvňujúcich zdravie vašich vlasov. Jedným z nich je genetika. Predčasné vypadávanie vlasov z genetických faktorov je snáď jedným z najčastejších. Tento problém ale netrápia len ženy, ale aj mužov. Pokiaľ je vo vašej rodine vypadávanie vlasov v neskoršom veku častým problémom, potom sa to bude bohužiaľ týkať aj vás.

Aj správna výživa a starostlivosť o vlasy je kľúčová pre ich zdravie. S VENIRA šampónom proti vypadávaniu vlasov posilníte svoje vlasové folikuly, budete sa starať o pokožku hlavy a navyše dôjde k lepšiemu ukotveniu vlasových cibuliek.

Starostlivosť o vlasy zahŕňa aj šetrné umývanie vlasov, používanie prírodných vlasových produktov a minimálne používanie tepelných stylingových nástrojov. Vyvarujte sa tiež nadmernému uťahovaniu vlasov, napríklad pri spínaní vlasov gumičkou.

 

Potraviny bohaté na železo

Existuje mnoho potravín, ktoré sú bohaté na železo a ktoré môžu pomôcť zvýšiť príjem tohto dôležitého minerálu. Tu je zoznam niekoľkých potravín, ktoré sú známe svojim vysokým obsahom železa a ktoré by ste do svojho jedálnička rozhodne mali zaradiť:

Hovädzie a kuracie mäso - najmä pečeň, sa radí k najbohatším zdrojom železa. Dopriať si ho môžete akokoľvek upravené presne podľa vašej chuti.

Ryby - niektoré druhy rýb, ako je losos, tuniak, sardinky a sleď sú veľmi bohaté na železo. Zahrnutie rýb do vašej stravy je vynikajúcim spôsobom, ako získať železo spolu s ďalšími zdravými živinami.

Strukoviny - obsahujú okrem železa aj vlákninu a bielkoviny. Môžete si tak vychutnať šošovku, fazuľu, hrach alebo cícer ako súčasť svojich každodenných jedál.

Orechy a semená - mandle, tekvicové semienka, slnečnicové semienka a sezamové semienka sú na železo bohaté. Môžete si ich jednoducho pridávať do cereálií, jogurtov, smoothies alebo ich konzumovať samostatne ako zdravú desiatu.

Sušené ovocie - niektoré druhy sušeného ovocia, ako sú marhule, slivky a hrozienka tiež obsahujú železo.

 

Ak vám pridávanie týchto potravín do vašej každodennej stravy nestačí, neváhajte vyskúšať VENIRA multi komplex PRO s až 31 prírodnými látkami pre zdravú pečeň, dokonalé prečistenie tela a normálne psychické činnosti.

 

Čo keď železo telu chýba?

Nedostatok železa je častejší u žien v produktívnom veku, cca od 15 do 50 rokov, ktoré pravidelne strácajú krv počas menštruácie. Veľký vplyv na stratu železa má aj tehotenstvo a dojčenie a ohrození sú aj ľudia, ktorí sa nesprávne stravujú. Práve pre tehotné ženy je určený VENIRA kolagénový drink pre tehotné a dojčiace mamičky, ktoré v ňom nájdu všetky potrebné vitamíny, minerály a živiny dôležité pre toto obdobie.

Jeho nedostatok by sme rozhodne nemali podceňovať, pretože môže viesť až k anémii, ktorá predstavuje celkom závažný zdravotný problém, ktorý môže viesť aj k ohrozeniu života.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Mangán skoncuje s pomaly rastúcimi vlasmi

Mangán skoncuje s pomaly rastúcimi vlasmi

Dlhé vlasy, rast vlasov, vlasy nerastú… Toto všetko sú najčastejšie vyhľadávané výrazy v prípade, že máte pocit, že s vašou hrivou nie je všetko úplne tak v poriadku. Čakanie na najmenšie predĺženie vašich vlasov sa vám zdá nekonečné a vy pátrate po tom, ako tomu urobiť prietrž, respektíve, ako docieliť to, aby vlasy zase rástli tak, ako majú? Riešenie už hľadať nemusíte, odpoveďou na vaše otázky je totiž mangán!

 

Čo je to mangán?

Ide o stopový prvok, o ktorého dôležitosti sa donedávna ešte nič veľmi nevedelo. Jedinou informáciou bolo, že je nevyhnutný pre rast kostry všetkých živočíchov, vrátane ľudí. Dnes už o ňom našťastie vieme oveľa viac.

Napríklad to, že je nevyhnutnou ochranou proti cukrovke, že sa významnou mierou podieľa na vytváraní imunity, ale aj to, že veľmi účinne pôsobí proti pomalému rastu vlasov. Jeho využitie je širokospektrálne. Posilňuje tkanivá a kosti, slezinu, pečeň, pankreas, obličky, mozog, srdce a lymfu.

Má na starosť reguláciu hladiny krvného cukru a napomáha telu využívať bielkoviny a sacharidy. Jeho nedostatok môže spôsobiť tras, zmätenosť, poruchy sluchu a zraku, podráždenosť, potenie, zvýšenie cholesterol či krvný tlak.

 

Ako mangán ovplyvňuje rast vlasov?

Okrem ostatných vitamínov a minerálov má mangán kľúčový vplyv na rast vlasov a zdravie vašich vlasových folikulov. Jeho prítomnosť oceníte predovšetkým vďaka potrebnej stimulácii a podpore rastu vlasov, ale aj vďaka:

 

1. Podpore enzymatických reakcií

Mangán radíme medzi kľúčový prvok pre správnu funkčnosť enzýmov, ktoré sa v tele aktívne podieľajú na rôznorodých metabolických procesoch v tele. Vlasové folikuly vyžadujú prítomnosť enzymatických reakcií, ktoré sú nevyhnutné pre syntézu proteínov a ďalších významných procesov. Dostatočný príjem mangánu významne prispieva k týmto reakciám av dôsledku toho urýchľuje rast vlasov. 

 

2. Zlepšenie krvného obehu vlasových folikulov

Tento stopový prvok podporuje aj prekrvenie vlasových folikulov, čo je zásadné pre ich dostatočné zásobenie živinami a kyslíkom. Deficit mangánu môže spôsobiť aj obmedzenie krvného obehu a tým znížiť prísun živín do vlasových folikulov, čo negatívne ovplyvňuje ich rastové tempo.

Tip: Potrebujete urýchliť rast vlasov a neviete ako na to? O všetkých možných vychytávkach sa dozviete v našom článku.

 

3. Podpore tvorby kolagénu

Mangán má tiež významný vplyv na vytváranie kolagénu, ktorý je esenciálnym stavebným kameňom vlasových folikulov. Kolagén zohráva významnú úlohu pri posilňovaní a zaistení pružnosti vlasov, čo má kľúčový význam pri prevencii ich lámavosti a podpore ich rastu.

Podporiť tvorbu vášho kolagénu v tele ale aj samotný rast vlasov aj nechtov môžete vďaka VENIRA kolagénovému drinku pre vlasy, nechty aj pleť s perfektnou melónovou príchuťou.

 

4. Antioxidačným vlastnostiam

Mangán má schopnosť fungovať ako antioxidant, ktorý zaisťuje ochranu vlasových folikulov pred poškodením, ktoré môže byť spôsobené voľnými radikálmi. Dôkladná konzumácia mangánu teda predstavuje ochranu pre vlasové folikuly pred oxidačným stresom a podporuje zdravý a nekomplikovaný proces rastu vlasov.

Detoxikovať telo od toxických látok môžete aj s doplnkom stravy VENIRA detox, ktorý podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, prispieva k normálnemu tráveniu a osvieženiu organizmu.

 

Prečo vlasy rastú pomaly?

Trápi vás pomalý rast vlasov a neviete si rady, ako naň? V niektorých prípadoch bohužiaľ nemusí pomôcť ani voľne dostupné doplnky stravy. Faktorov, ktoré zapríčinujú pomalý rast vašich kaderí môže byť hneď niekoľko:

 

Genetika

Rýchlosť rastu vašich vlasov je čiastočne podmienená aj genetickými charakteristikami. Niektorí ľudia preto majú genetickú predispozíciu k rastu vlasov odlišnú od tých iných. Bohužiaľ tento faktor je ale nezmeniteľný a je určená genetickým základom.

 

Vek

Aj s vekom sa môže rýchlosť rastu vlasov znižovať, pretože vlasové folikuly postupom času strácajú svoju vitalitu a schopnosť rýchleho rastu. Podiel na tom majú aj zmeny v hormonálnych hladinách vrátane poklesu estrogénu a testosterónu, čo vedie k spomaleniu rastového cyklu vlasov.

 

Stres

Chronický stres môže mať negatívny vplyv na celkové zdravie vrátane rastu vlasov. Stres zvyšuje hladinu voľných radikálov v tele, čo vedie k oxidatívnemu stresu. Na udržanie dobrej nálady a pre dobrú duševnú i fyzickú pohodu vám dopraje VENIRA relax komplex 11 aktívnych látok. 

 

Škodlivé vplyvy

Neustále vystavovanie sa škodlivým vplyvom životného prostredia, ako je slnečné žiarenie, znečistenie, chemikálie obsiahnuté v produktoch na vlasy či tepelné nástroje na úpravu vlasov, môžu oslabiť vlasové folikuly a spomaliť rast vlasov.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Zdravé vlasy s vitamínom C

Zdravé vlasy s vitamínom C

Často sa stáva, že vplyvom zlej alebo nedostatočnej starostlivosti strácajú naše vlasy nielen lesk, ale aj dostatočný objem. Navyše s blížiacim sa letom a čím ďalej tým ostrejšími slnečnými lúčmi, môžu tiež viac vypadávať, chradnúť, byť vysušené a skrátka a jednoducho bez života. Doprajme im preto látky, vrátane vitamínu C, ktoré práve v tomto období potrebujú!

 

Zdravá strava = zdravé vlasy?

Pokiaľ ide o krásnu, zdravím prekypujúcu hrivu, všetci odborníci na celom svete sa rozhodne zhodnú na tom, že na prvom mieste stojí predovšetkým zdravá a dobre vyvážená strava. Tá by okrem minerálov a živín, ako je železo, bielkoviny a zinok, mala obsahovať aj všetky potrebné vitamíny.

Práve vitamíny zohrávajú kľúčovú úlohu pri raste vlasov a ich pravidelný príjem je pre zachovanie a krásu skrátka nevyhnutný. Navrch tiež pomáhajú s problémami pokožky hlavy a sú veľmi účinné a jednoduché zdravie v prípade bojovania s nepríjemnými lupinami. Naopak, nedostatok vitamínu môže spôsobiť spomalenie rast, až pozvoľné vypadávanie, kedy vlasy postupným strádaním krehnú a ich objem sa stenčuje.

 

Čo je vitamín C?

Veľmi dôležitým antioxidantom, ktorý výrazne napomáha udržiavať zdravie vlasov, je vitamín C alebo kyselina askorbová. Ide o základnú živinu pre človeka nielen v oblasti starostlivosti o vlasy. Jeho neoceniteľnou prednosťou je predovšetkým stimulovať rast nových prameňov, posilňovať a zabraňovať poškodeniu, štiepeniu a vypadávaniu.

Rovnako si dobre dokáže pomôcť predísť predčasne šedivejúcim, suchým či lámavým vlasom. Jeho veľkou výhodou je, že je rozpustný vo vode, čo znamená, že si ho naše telo neukladá a nemôže sa v ňom teda akýmkoľvek nežiaducim spôsobom usadzovať.

Vitamín C je okrem účinkov na naše vlasy nevyhnutný aj na správne fungovanie nášho tela. Pôsobí ako dôležitý koenzým pri tvorbe kolagénu, ktorý je nevyhnutným základným stavebným kameňom vlasov. Okrem toho kyselina askorbová pomáha pri vstrebávaní železa, ktoré je pre vlasy kľúčové. Jeho antioxidačné vlastnosti chránia vlasy pred voľnými radikálmi a poškodením spôsobeným nevhodným životným prostredím.

 

Výhody vitamínu C pre vlasy

Už tak trochu tušíte, aké budú výhody tohto vitamínu s antioxidačnými účinkami pre vaše vlasy? Už sa nebudete musieť obávať toho, že vaše vlasy nerastú tak, ako by ste si priali. Vitamín C má ale aj ďalšie zázračné schopnosti!

 

1. Podpora rastu vlasov

Vitamín C podporuje tvorbu kolagénu nevyhnutného pre silu a zdravie vlasových folikulov. Vďaka dostatočnému prísunu kyseliny askorbovej sa vaše kadere po čase stávajú silnejšími a môžete tiež zaznamenať, že rýchlejšie rastú.

Tip: Navyše doplnením VENIRA lipozomálneho vitamínu C prináša rad benefitov aj pre váš celkový organizmus.

 

2. Posilnenie vlasových korienkov

Silné vlasové korienky sú základom pre zdravé a pevné vlasy. Vitamín C napomáha spolu s kolagénom spevňovať korienky a zabraňuje ich oslabovaniu aj vypadávaniu vlasov.

Prečo je dobré užívať aj ďalšie vitamínové doplnky na vaše kadere a ako ich vybrať, zistíte v našom článku.

 

3. Zvýšenie elasticity vlasov

S kyselinou askorbovou dokážete aj udržať optimálnu hladinu hydratácie vlasov, ktorá sa podieľa na zlepšení a zvýšení ich pružnosti a elasticít. Vlasy bohaté na vitamín C sa tak stávajú menej náchylnými na lámanie a štiepenie končekov.

 

4. Ochrana pred poškodením

Vitamín C je predstavovaný veľmi silným antioxidantom chrániacim vlasy pred pôsobením a poškodením spôsobeným voľnými radikálmi, ako je predovšetkým nadmerné slnečné žiarenie ale aj ďalšie vonkajšie faktory. Udržuje vlasy zdravé, vitálne a znižuje riziko ich poškodenia.

Pred slnečnými lúčmi ale aj chlórovanou vodou alebo slaným morom môžete svoje kadere ochrániť aj s VENIRA ochranným sprejom s úžasnou letnou vôňou manga a liči!

 

5. Zlepšenie vzhľadu vlasov

Pravidelné dopĺňanie vitamínu C v podobe ovocia či zeleniny alebo najrôznejších doplnkov stravy môže prispieť k celkovému zlepšeniu vzhľadu vlasov. Vaše kadere budú pôsobiť nielen zdravšími, ale predovšetkým aj lesklejšími, silnejšími a plnšími.

 

Doplnky stravy s vitamínom C

S prírodným antioxidantom v podobe roztomilých VENIRA kociek s perfektnou čučoriedkovou či pomarančovou príchuťou dokážete okrem posilnenia vlasov podporiť aj celkovú obranyschopnosť vášho organizmu. Kocky s vitamínom C v zložení podporia tvorbu kolagénu, zvýšia vstrebávanie železa a prispeje k normálnej psychickej pohode.

S VENIRA gumovými medvedíkmi na vlasy, nechty a pleť s vitamínom C a ďalšími 13 aktívnymi látkami dodajú vlasom potrebné vitamíny, minerály a živiny tak, aby vaše kadere žiarili zdravím. Okrem toho medvedíky s jahodovou príchuťou prispejú aj k zlepšeniu kvality pokožky a nechtov.

S 8000 mg 100% bioaktívneho hydrolyzovaného kolagénu VENIRA PREMIUM s príchuťou maliny uvidíte rýchle a viditeľné omladzujúce účinky pokožky, posilníte vašu imunitu a ochránite bunky pred oxidatívnym stresom.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Koniec lámavým vlasom s vitamínom A

Koniec lámavým vlasom s vitamínom A

Aké sú vaše vlasy? Sú lesklé, husté, plné života? Ak áno, potom nezostáva nič iné, než vám pogratulovať, ste šťastný človek. Ak však úporne zápolíte s štiepiacimi sa končekmi, matnými, riedkymi či lámavými vlasmi, potom je potrebné toto trápenie raz ukončiť a dodať vlasom dostatočné živiny, ako je práve vitamín A, aby sa opäť vzchopili k životu.

 

Čo je to vitamín A alebo retinol?

Retinol je esenciálnou živinou, ktorá patrí medzi vitamíny rozpustné v tukoch. Ide o skupinu zlúčenín majúcu v našom tele dôležitú funkciu pre udržiavanie zdravia a správneho fungovania organizmu. Jeho účinky sú široko rozšírené, od podpory zdravého videnia až po rast a vývoj tkanív.

Vitamín A napomáha vytvárať správne množstvo mazu v pokožke hlavy, čím udržuje vlasy hydratované. Naopak, nedostatok tohto antioxidantu spôsobuje lámanie vlasov či šupinatenie pokožky. Konzumáciou správneho množstva tejto esenciálnej živiny docielime rýchlejší rast vlasov, ktoré už nebudú nepríjemne suché.

Okrem zdravia vlasov je tiež nevyhnutný na správnu funkciu očí a celkového zraku. Retinol sa totiž viaže na bielkoviny v očnej sietnici. Vitamín A je dôležitý aj pre správny rast a vývoj tkanív či buniek. Hrá kľúčovú úlohu pri tvorbe buniek v tkanivách ako je koža, sliznica, kosti a zuby.

 

Čo spôsobuje lámanie vlasov?

Predtým, než sa pozrieme na samotné výhody a účinky vitamínu A na vaše vlasy, je dôležité tiež pochopiť, čo stojí za lámaním kaderí. Existuje mnoho faktorov, ktoré môžu hrať v tomto probléme hlavnú úlohu. Vlasy sú tvorené keratínom, teda proteínovou látkou. Pokiaľ im chýbajú dôležité živiny a minerály, ako je napríklad vitamín A, môžu sa stať krehkými a náchylnými na lámanie. To ale nie je všetko.

Často si vlasy upravujete tepelnými prístrojmi, ako sú sušiče vlasov, žehličky či kulmy a to pri celkom vysokých teplotách, aby váš účes dlho vydržal a bol zmyselnejší? Nezabúdajte v týchto prípadoch používať ochranné vlasové produkty, ako je napríklad VENIRA ochranný sprej. Vysoké teploty vlasy oslabujú a prehrievanie môže spôsobiť poškodenie vlasového vlákna a narušenie jeho štruktúry.

Často chodíte ku kaderníčke alebo si vlasy dokonca farbíte samy doma? Aj to môže mať za následok lámanie vlasov. Chemikálie používané v týchto procesoch vedú k poškodeniu vlasových vlákien, u ktorých narušia ich prirodzenú ochranu a tie sa potom stávajú oveľa náchylnejšie.

Práve aj nedostatočná výživa všetkých dôležitých vitamínov a minerálov, ako je retinol, železo, zinok alebo biotín, môže viesť k oslabeniu vlasov a ich náchylnosti na lámanie. Správnym stravovaním a príjmom potravín bohatých na tieto živiny si udržíte krásne, silné a zdravé vlasy.

 

Tip: Nedostávate do svojho tela potrebné množstvo tohto vitamínu? Retinol nájdete aj v doplnku stravy VENIRA gumové medvedíky pre vlasy, nechty a pleť, ktorý s vylepšenou jahodou príchuťou bude chutiť úplne každému.

 

Retinol na vlasy

Okrem podpory tvorby kožného mazu, ktorý je prirodzenou ochranou vlasovej pokožky, retinol udržuje kožu hydratovanú a zdravú, čo má pozitívny vplyv na vplyv rastu vlasov. Keď vlasy rastú na zdravej a dobre vyživenej pokožke, majú lepšiu šancu stať sa silnými a odolnými proti lámaniu. Retinol má aj ďalšie schopnosti:

 

Lepší rast vlasov – vitamín A je kľúčový prvok pre zdravý rast vlasov. Prítomnosť tohto vitamínu v tele napomáha stimulovať produkciu keratínu, z ktorého sú vlasy tvorené. To zaisťuje zdravý a rýchlejší rast nových vlasov a zároveň posilňuje existujúce vlasové vlákna, čo podporuje ich celkovú silu.

Zlepšenie stavu vlasov - vitamín A prispieva k udržaniu zdravého stavu vlasov. S antioxidačnými vlastnosťami chráni vlasy pred nežiaducimi voľnými radikálmi, ktoré môžu spôsobiť poškodenie a oslabenie vlasov. Vďaka tomu retinol minimalizuje aj lámavosť vašich kaderí.

Posilnenie vlasových folikulov - za správny rast vlasov sú zodpovedné vlasové folikuly. Aj tie vitamín A udržuje silné, vyživené a predovšetkým chránené. Vlasové folikuly posilníte aj s komplexom až 20 výživných látok vo VENIRA PREMIUM kapsulách pre vlasy, nechty a pleť.

Zlepšenie textúry a lesku vlasov - chýba vašim kaderiam prirodzený lesk a zdravá textúra? Potom pravdepodobne aj vaše telo postráda toľko dôležitý retinol a vaše vlasy môžu byť matné a bez života. Dostatočný príjem vitamínu A obnovuje ich lesk a dodáva im jemnosť a hladkosť.

 

Prírodné zdroje retinolu

Retinol, teda aktívna forma vitamínu A, sa prirodzene vyskytuje hneď v niekoľkých potravinách živočíšneho pôvodu. Ak túžite po krásnej a zdravej hrive, potom by ste mali tieto potraviny doplniť do vášho každodenného jedálnička:

- pečeň - či už sa jedná o tie bravčové, hovädzie, kuracie alebo iné, všetky sú výborným zdrojom vitamínu A

- rybí olej - najmä z pečene tuniaka, tresky alebo lososa

- vaječné žĺtky

- mliečne výrobky - plnotučné mlieko, maslo a syry obsahujú aj menšie množstvo retinolu

- ryby - predovšetkým sleď, makrela a sardinky

 

Prirodzeným potravinovým zdrojom vitamínu A môže byť aj niektorá zelenina v podobe špenátu, brokolice či kapusty. Predovšetkým ho ale môžeme nájsť v oranžovom, žltom či červenom ovocí alebo zelenine, ako je mrkva, citrón, grep, marhule, broskyne alebo sladké zemiaky.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Zázrak menom pivovarské kvasnice

Zázrak menom pivovarské kvasnice

Pivovarské kvasnice musí poznať snáď každý. Nie každý však vie, akými účinnými látkami sú obohatené. Pritom už naše babičky, a možno dokonca aj prababičky, dokázali využiť ich neoceniteľné liečivé vlastnosti. Ide totiž o úplne prírodný produkt plný zázračných prísad. Pozrite sa na to, aké sú účinky a schopnosti pivovarských kvasníc!

 

Čo sú to pivovarské kvasnice?

Ide o úplne prírodný produkt plný zázračných prísad. Neobsahujú žiadne chemické ingrediencie, a napriek tomu sú neskutočne účinné. Pýtate sa, čo ich teda tvorí natoľko výnimočnými? Je to jednoduché.

Vďaka tomuto zloženiu dokážu dokonale posilniť vitalitu vášho organizmu, stimulovať aj nervovú aktivitu, dokonca aj znížiť únavu, ale aj prečistiť pokožku a v neposlednom rade tiež podporiť regeneráciu vlasov a nechtov.

Pivovarské kvasnice sú bohatým zdrojom živín, pretože obsahujú veľké množstvo bielkovín, vlákniny, vitamínov skupiny B, minerálov ako je napríklad draslík, horčík a železo a ďalšie dôležité látky pre naše telo. Vďaka tomu majú pivovarské kvasnice výrazné výživové hodnoty a priaznivý vplyv na naše zdravie.

 

Krása zvnútra aj zvonku

Zaradenie pivovarských kvasníc do stravy môže mať mnoho pozitívnych účinkov na vaše zdravie. Vedeli ste, že vitamíny skupiny B, ktoré sú v pivovarských kvasniciach hojne zastúpené, sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho nervového systému a metabolizmu? Dôležitú úlohu zohrávajú aj pri tvorbe energie.

Nielenže pivovarské kvasnice prispievajú k zdraviu nášho tela ako celku. Prínosné môžu byť aj pre našu pokožku a vlasy. Podporujú regeneráciu a hydratáciu našej pokožky, napomáhajú bojovať proti voľným radikálom, ktoré sú spájané s oxidatívnym stresom, ktorý spôsobuje predčasné starnutie kože a tiež posilňujú ochrannú bariéru pokožky.

Vďaka obsahu vlákniny môžu pivovarské kvasnice tiež prispievať k správnemu tráveniu a regulácii hladiny cukru v krvi. Sú tak vhodným spoločníkom aj pre ľudí s citlivým zažívacím traktom alebo pre tých, ktorí chcú podporiť svoju črevnú mikroflóru.

Ďalším prínosom je podpora imunitného systému. Obsahujú látky, ktoré posilňujú váš imunitný systém rovnako ako obranyschopnosť organizmu. Vďaka tomu sa stanete odolnejšou voči najrôznejším infekciám a chorobám, ktoré sa vám budú oblúkom vyhýbať.

 

Pivovarské kvasnice na vlasy

Túžba po posilnení vlasových folikulov, zlepšení štruktúry vlasov alebo dokonca po podpore ich rastu? S pivovarskými kvasnicami sa môžete tešiť na všetko! Vitamíny skupiny B, kde patrí predovšetkým biotín, teda vitamín B7 a kyselina pantotenová alebo vitamín B5 sú nevyhnutné pre rast zdravých vlasov. Prítomnosť týchto vitamínov v pivovarských kvasniciach vlasy posilňuje, znižuje ich lámavosť a prispieva k rastu nových baby vláskov.

To ale nie je všetko! Pivovarské kvasnice vo svojom zložení obsahujú aj zinok, meď a železo, kde napríklad zinok podporuje tvorbu kolagénu, teda základného stavebného kameňa vlasov, čo vedie k zlepšeniu elasticity vlasov a prevencii ich lámania. Meď zaisťuje, aby vaše kadere mali stále rovnakú a žiarivú farbu, zatiaľ čo železo sa podieľa na zásobovaní vlasových folikulov kyslíkom.

Práve pre podporu rastu vlasov a udržanie ich zdravia ale aj dosiahnutie pevných nechtov a vyhladenej pleti sa podieľa doplnok stravy VENIRA kapsule na vlasy, nechty a pleť. So svojimi 19 aktívnymi látkami, z ktorých raz sú práve pivovarské kvasnice, si ho určite zamilujete.

 

Pivovarské kvasnice na nechty

Pivovarské kvasnice majú zázračný efekt aj na naše nechty. Aj tu je to vďaka obsahu vitamínov skupiny B a minerálov. Ak vás trápia lámajúce sa a štiepiace sa nechty, potom neváhajte pivovarské kvasnice zaradiť do svojho jedálnička. Najmä biotín je kľúčový pre zdravie nechtov, podporuje ich rast a tiež posilňuje nechtové lôžko, zatiaľ čo ďalšie vitamíny B udržujú ich pevnosť a zdravý vzhľad.

Tieto problémy ale netrápia len ženy. Predovšetkým aj veľká väčšina mužov zápasí s nevzhľadnými nechtami. Pre tých je tu určený doplnok stravy VENIRA hair & beard booster, ktorý sa okrem prirodzeného rastu nechtov podieľa aj na raste fúzov.

Rovnako ako u vlasov hrá aj tu rolu trojice minerálov v podobe železa, medi a zinku. Zinok napravuje zničenú štruktúru nechtov a predchádza ich štiepeniu. Meď odstraňuje nežiaduce zažltnutie nechtov a železo zaisťuje správny prísun živín do nechtových lôžok.

 

Pivovarské kvasnice na pleť

Hľadáte účinné riešenie v podobe prírodných doplnkov aj pre vašu pokožku? Niacín, riboflavín alebo kyselina pantotenová obsiahnuté v pivovarských kvasniciach udržujú vašu pleť zdravú a pružnú. Tieto vitamíny tiež podporujú regeneráciu buniek, hydratáciu pokožky a udržujú jej prirodzený lesk.

Pivovarské kvasnice vám poskytujú aj protizápalové a antioxidačné vlastnosti, kedy chránia pleť pred negatívnymi vplyvmi voľných radikálov a ďalších vonkajších škodlivých faktorov, ktoré môžu prispievať k predčasnému starnutiu a poškodeniu kože.

Tip: Ak túžite po krásnej a zdravej pokožke, potom neváhajte vyskúšať kapsule VENIRA krásna pleť s obsahom pivovarských kvasníc a ďalších účinných látok.

 

Pivovarské kvasnice môžete začať používať kedykoľvek, nech už sú vaše vlasy nejakým spôsobom zničené, alebo len chcete zlepšiť kvalitu svojich nechtov. Pri opakovanej aplikácii je možné dokonca úplne zabrániť mohutnému vypadávaniu vlasov, navrátiť im zdravý vzhľad a urýchliť rast. Ešte stále váhate?

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy Starostlivosť o telo Starostlivosť o pleť

Zabráňte padajúcim vlasom - doplňte horčík

Zabráňte padajúcim vlasom - doplňte horčík

Priemerný ľudský tvor má hlavu pokrytú približne stotisíc vlasmi. Z toho ich cca 80% rastie, 14 – 20% sa nachádza v tzv. pokojovej fáze a ten zvyšok vypadáva (denne sa jedná zhruba o 80 – 100 vlasov). Pokiaľ máte pocit, že je to u vás oveľa viac av umývadle či na kefe ich nachádzate oveľa väčšie množstvo, potom by ste mali spozorniť. Vo väčšine prípadov sa jedná o príznak toho, že nie sme úplne zdraví a máme niečoho nedostatok. V článku sa dozviete o tom, ako môže horčík pomôcť pri padaní vlasov ale aj oveľa viac.

 

Prečo vlasy vypadávajú?

Vlasy strácame bežne, po 25. roku života začínajú všetkým ľuďom rednúť, čo je bežný stav a prirodzený prejav starnutia. Naše telo je veľmi šikovný stroj, ktorý dokáže veľmi citlivo reagovať na všemožné neduhy, s ktorými sa dlhodobo stretávame.

Či už sa jedná o nedostatočnú starostlivosť o pokožku hlavy, nadmieru chemických prípravkov, častý stres, nadmerné užívanie liekov, hormonálne zmeny, prísne, telu neprospievajúce diéty či nevyváženú stravu s absenciou potrebných vitamínov a minerálov, ktoré sú pre fungovanie tela a udržanie krásnych vlasov nevyhnutné .

Získať vysnívaný vzhľad nie je až takou ťažkou úlohou, ako by sa mohlo zdať. Chce to len dostatok času, trpezlivosti a odhodlania urobiť pre zdravú hrivu len to najlepšie. Najideálnejšou a zároveň možno aj najľahšou cestou je dopriať svojmu telu dostatok správnej a prospešnej výživy.

 

Na čo je horčík dobrý?

Horčík alebo magnézium je predstavovaný minerálom s kľúčovou rolou v najrôznejších funkciách v našom tele. Všeobecne je o ňom známe, že podporuje zdravý rast vlasov a udržuje ich silné a odolné. Horčík je tiež dôležitou súčasťou pri tvorbe keratínu, ktorá predstavuje hlavnú zložku vlasov, a taktiež pomáha pri tvorbe proteínov, ktoré sú na druhej strane zase nevyhnutné pre rast vašich kaderí.

Nedostatok magnézia môže mať negatívny vplyv nielen na vypadávanie vlasov, ale aj na únavu, celkové oslabenie, vyšší krvný tlak či problémy so srdcom. Okrem toho výrazne ovplyvňuje aj kvalitu samotných vlasov, čo spôsobuje, že sú nevzhľadne suché, krehké a veľmi náchylné na lámanie.

 

Okrem podpory rastu vlasov sa horčík podieľa aj na:

Posilnenie vlasových korienkov - horčík poskytuje vlasovým korienkom požadovanú silu a zdravie, zatiaľ čo ich zanecháva pevné a stabilné.

Regulácii hormonálnych hladín - práve nerovnovážna hladina hormónov je jedným z najčastejších dôvodov, prečo vám vlasy môžu vypadávať. Horčík udržuje správnu funkciu hormonálneho systému a prispieva k udržaniu ideálnych hormonálnych hladín, ktoré ovplyvňujú aj vypadávanie a rast vlasov.

Zlepšenie prekrvenia vlasových folikulov – dostatočný príjem horčíka podporuje aj zdravú cirkuláciu krvi, čo je dôležité pre prívod živín a kyslíka do vlasových folikulov.

 

Tip: Potrebujete do svojho tela doplniť horčík? Jeho vysoko vstrebateľnú formu obohatenú o vitamín D a vitamín B6 nájdete v doplnku stravy VENIRA magnézium!

 

 

Príčiny vypadávania vlasov

Netušíte, prečo môžu vaše kadere vôbec vypadávať? Padanie vlasov môže mať rôzne dôvody a často sa tiež jedná o kombináciu viacerých faktorov. Niektoré z hlavných príčin zahŕňajú:

 

1. Genetiku

Problém s vypadávaním vlasov čím ďalej tým častejšie trápia nielen mužov ale aj ženy. Najčastejším problémom u mužov je tzv. alopécia alebo mužská plešatosť, ktorá sa dedí od oboch rodičov a môže sa prejavovať hneď niekoľkými rôznymi spôsobmi. U niektorých mužov sa plešatosť prejavuje už v mladšom veku a postupuje rýchlo, zatiaľ čo u iných sa môže rozvíjať pomalšie a neskôr.

Aj u žien môže byť genetika faktorom pri vypadávaní vlasov, hoci tu nie je plešatosť tak výrazná, ako u mužského pohlavia. Genetická predispozícia sa u žien prejavuje rednutím vlasov, stratou objemu a jeho zoslabením.

 

2. Hormonálnu nerovnováhu

U žien môže byť vypadávanie vlasov spojené predovšetkým s hormonálnymi zmenami počas tehotenstva, keď sa hormonálne hladiny v tele ženy dramaticky menia. V priebehu tehotenstva vysoká hladina estrogénu prispieva k silným a lesklým vlasom, pretože predlžuje fázu rastu vlasov. Po pôrode však hladiny hormónov klesajú a vlasy padajú.

Aj menopauza je možno dôvodom, prečo vám vlasy padajú. Počas nej dochádza k poklesu hladín estrogénu a progesterónu. Rovnako používanie hormonálnej antikoncepcie ovplyvňuje rast a kvalitu kaderí. U niektorých žien kvalitu zlepšuje, zatiaľ čo u iných spôsobuje ich vypadávanie.

 

Tip: Ak si chcete udržať svoju hladinu hormónov vyrovnanú, prinášame vám doplnok stravy v podobe kapsúl, ktorým je VENIRA PREMIUM hormonálna rovnováha!

 

3. Stres

Často neviete, kam skôr skočiť a nemáte ani čas si urobiť voľnú chvíľu pre seba? V takých prípadoch každopádne pamätajte aj na to, že aj dlhodobý a intenzívny stres má svoje následky. A aj na vaše vlasy!

Emocionálne faktory počas prekonávania stresu, ako je úzkosť, depresia a psychické napätie zvyšujú hladiny stresových hormónov, ako je kortizol. Tento hormonálny stav potom narúša normálny rast vlasov a vedie k nadmernému vypadávaniu.

Pokiaľ zvládnete stres zastaviť včas, tak sa nemusíte báť. Väčšinou sa jedná iba o dočasné padanie vlasov, ktorému ešte môžete zabrániť. Na zníženie početnosti stresových situácií môžete vyskúšať aj VENIRA stop stress napomáhajúci k relaxácii, upokojeniu a udržaniu dobrej nálady.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Jód – dôležitý minerál pre zdravie vlasov

Jód – dôležitý minerál pre zdravie vlasov

Cítite sa často unavení a spaví? Mávate studené prsty na rukách aj nohách? Sú vaše reakcie často spomalené alebo máte dokonca pocit, že dochádza k zníženiu vašich duševných schopností? Zdá sa vám, že vaše vlasy rastú pomalšie alebo sa ich rast snáď celkom zastavil? Potom vedzte, že vášmu telu celkom určite chýba jód.

 

Čo je to jód a prečo je taký dôležitý?

Jód (lodum) je významný biogénny prvok, ktorý predstavuje nevyhnutnú súčasť našej stravy. V preklade jeho názov znamená fialový, pretože ako prvok tvoria fialové kryštáliky. Tento vzácny minerál, ktorý sa v prírode vyskytuje iba v zlúčeninách, má veľmi pozitívne zdravotné účinky na stav našej kože, nechtov, vlasov a zubov.

Z veľkej časti (približne z dvoch tretín) sa nachádza v štítnej žľaze, ako súčasť ich hormónov, ktoré ovládajú deje látkovej premeny. Jeho účinky pôsobia na celý náš organizmus. Medzi najefektívnejšie vlastnosti jódu patrí schopnosť zabraňovať ukladaniu cholesterolu v krvi, spaľovaniu prebytočného tuku a urýchleniu procesu metabolizmu, čím riadi tempo získavania energie z potravy.

Rovnako je nevyhnutný pre správny vývoj plodu a jeho intelektu, preto by naň nemali zabúdať ani nastávajúce mamičky v čase tehotenstva i jeho plánovania. Štúdie dokonca preukázali zlepšenie duševných schopností u detí, ktorým boli podávané jódové preparáty. Účinky jódu sú teda veľmi široké a jeho dostatok by mal byť nevyhnutnou súčasťou našej snahy o vytváranie rovnováhy vnútorného prostredia.

 

Ako do tela doplniť jód?

Aby sme získali do nášho tela dostatok jódu, je dôležité zaradiť do stravy všetky potraviny, ktoré sú jeho bohatým zdrojom. Medzi prirodzené zdroje jódu patria:

Morské riasy - sú jednou z najbohatších prírodných zdrojov jódu. Sú bežne používané v ázijskej kuchyni a môžu byť konzumované ako príloha alebo súčasť pokrmov.

Morské ryby - kam patrí losos, sleď, treska, tuniak a ďalšie morské ryby patria aj medzi dobrý zdroj jódu. Konkrétne losos obsahuje významné množstvo jódu a je obľúbenou voľbou medzi milovníkmi rýb.

Mliečne výrobky – niektoré výrobky, ako je napríklad mlieko, syr a jogurt, môžu obsahovať jód. Je však dôležité vyberať si kvalitné produkty.

Jodovaná soľ - jedná sa o obyčajnú kuchynskú soľ obohatenú o jód. Pridávanie jódovanej soli do jedál môže byť jednoduchým spôsobom, ako zvýšiť príjem jódu v strave.

 

Tip: Jód v podobe chaluhy bublinatej nájdete aj v niekoľkých našich doplnkoch stravy. Jedná sa napríklad o VENIRA vitamíny pre tehotné ženy pre 1-3 trimester s úžasnou príchuťou čiernych ríbezlí. Ďalej je súčasťou aj VENIRA hormonálnej rovnováhy, ktorá sa podieľa na vyrovnanej hladine ženských hormónov.

 

Prírodný jód pre zdravie vlasov

Správny príjem jódu má mnoho výhod pre zdravie vašich vlasov. Jód sa podieľa na:

 

1. Podpore rastu vlasov

Ide o kľúčový minerál určený pre správny rast vlasov, pretože pomáha stimulovať a podporovať činnosť štítnej žľazy, ktorá produkuje hormóny ovplyvňujúce rast vlasov. Nedostatok jódu v strave môže viesť k spomaleniu rastu aj strate vlasov. Dostatočný príjem jódu naopak pomáha udržovať zdravý a stabilný rast vlasov.

 

Tip: Okrem tohto minerálu vám pre rast vlasov môžu pomôcť aj iné doplnky stravy a rôzne tipy a triky. Ako urýchliť rast vlasov sa dozviete v našom článku.

 

2. Zlepšenie štruktúry vlasov

Jód má taktiež priamy vplyv na štruktúru vlasov. Podporuje vlasové folikuly a dodáva im pevnosť a odolnosť proti lámaniu či štiepeniu. Pravidelný príjem jódu tak povedie k silnejším vlasom.

 

3. Ochrane pred poškodením vlasov

Jód pôsobí ako prirodzená ochrana vlasov pred vonkajšími vplyvmi, ako je nadmerné slnečné žiarenie, znečistené ovzdušie či oxidatívny stres, ktoré na nás každý deň pôsobia. Prítomnosť tohto minerálu udržuje správnu štruktúru vlasov a chráni ich pred poškodením. Okrem jódu dokáže vaše vlasy predovšetkým v letnom období vzpružiť aj VENIRA ochranný sprej pre vlasy namáhané slnkom, chlórom a slanou vodou.

 

4. Zdravej pokožke hlavy

Priaznivé účinky jódu môžete zaznamenať aj pre pokožku vašej hlavy. Pri jeho nedostatočnom množstve sa môžete stretávať so suchou kožou, svrbením či podráždením. Jód prispieva k udržaniu zdravého stavu pokožky hlavy, čo je veľmi dôležité pre správny rast a kvalitu samotných vlasov.

 

 

Jód v tehotenstve

Tehotenstvo predstavuje jedinečné obdobie, v ktorom je zdravie matky aj správny vývoj plodu prioritou. Správna výživa zohráva v tomto období kľúčovú úlohu a jednou z nevyhnutných živín, ktorú by tehotné ženy nemali podceňovať, je jód. A prečo?

Jód sa zaoberá:

Správnym vývojom mozgu a nervovej sústavy plodu – tu je nevyhnutný pre samotnú tvorbu a vývoj štítnej žľazy plodu, ktorá produkuje hormóny dôležité pre rast a správny vývoj mozgu. Nedostatok jódu počas tehotenstva môže viesť k poruchám nervovej sústavy.

Prevenciou poruchy štítnej žľazy u matky – počas tehotenstva dochádza k zvýšenému zaťaženiu štítnej žľazy, pretože produkuje hormóny potrebné pre správny vývoj plodu. Nedostatok jódu u tehotnej ženy môže viesť k poruchám štítnej žľazy a mať tak negatívny vplyv nielen na plod ale aj matku.

Podporou zdravého rastu a vývoja plodu - je kľúčový pre správny rast a vývoj plodu, jeho kostí, svalov, srdca a ďalších orgánov.

 

Je dôležité si uvedomiť, že tehotenstvo je u každej ženy individuálne a môže vyžadovať špecifický prístup k strave a doplnkom stravy. Preto je vždy vhodné konzultovať správny príjem jódu s lekárom.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy Výživové doplnky

Čo vlasom škodí?

Čo vlasom škodí?

O vlasy sa snaží väčšina z nás pečovať čo najlepšie to jde. Kupujeme drahé šampony, kondicionéry, najrôznejšie kůry a masky. Tiež navštevujeme kadeřníky a holiče, ktorí sa nám ohrievajú úžasne starajú. Všeobecne by sa dalo povedať, že vlasám viac ubližujú ženám než muži. Čo ale najviac vašim vlasům škodí? Čemu je dobré sa radšej úplne vyhnúť a ktorým vplyvom neutečeme? To a oveľa viac sa dozviete v tomto článku.

 

Špatné návyky pri starostlivosti o vlasy

Už dlhšiu dobu máte zajetú rutinu, čo sa týka starostlivosti o váš účes a nechce sa vám veľmi meniť? Používate už desiatky rokov stále rovnakú kosmetiku, aj keď sa štruktúra a kvalita vašich vlasov v priebehu leta zmenila? Práve vaše zlé návyky môžu mať na vlasy aj neblahý vplyv. Jedná sa predovšetkým o:

 

Príliš časté umývanie vlasov

Ak si umývate vlasy každý deň s vidinou krásnych a predovšetkým čistých kaderí a myslíte si, že čím častejšie ich umyjete, tým je to lepšie, potom na túto rutinu rozhodne zabudnite. Časté umývanie vlasov má vo väčšine prípadoch opačný účinok a vlasy tak strácajú svoju prirodzenú vlhkosť a ochranu. Pravidelné umývanie je síce dôležité, ale nie je nutné ho vykonávať každý deň, a to najmä pri vlasoch suchých alebo poškodených. Namiesto toho zvoľte šetrný šampón a kondicionér a snažte sa dobu umývania vašich kaderí predĺžiť.

 

Používanie horúcej vody pri umývaní

Milujete horúci kúpeľ, a preto si aj svoje vlasy tiež umývate teplou vodou? Aj príliš horúca voda môže byť pre vlasy nepriaznivá. Vysoká teplota vody odstraňuje z povrchu vlasových folikulov prirodzené oleje a spôsobuje ich lámanie. Odporúčame vám preto pri umývaní používať mierne teplú vodu a oplachovanie vlasov vždy zakončiť studenou vodou, ktorá uzatvára vlasovú kutikulu a zvyšuje lesk vlasov.

 

Tip: Na vysušenie mokrých vlasov môžete použiť aj VENIRA turban na vlasy z jemného a veľmi savého materiálu.

 

Agresívne vyčesávanie vlasov

Poznáme to asi každá. Ráno pri zhone do práce nemáme čas sa ani v pokoji naraňajkovať, nieto si poriadne vyčesať vlasy. Privstaňte si preto o niečo skôr a na česanie vlasov zvoľte správnu techniku tak, aby ste minimalizovali ich poškodenie. Odporúčame jednotlivé pramene prečesávať pomaly, od spodu nahor a používať vždy len hrebeň alebo kefu so širokými zubami a mäkkými štetinami.

 

Styling a tepelná úprava

Pri vytváraní žiadaného účesu je veľmi ľahké siahnuť po tepelných nástrojoch, ktoré však môžu mať negatívny vplyv na zdravie vašich vlasov. Tu je pár zlých návykov spojených so stylingom a tepelným ošetrovaním vlasov:

 

Používanie tepelných nástrojov

Bežne pre styling vašich kaderí vždy siahate najskôr po žehličkách, fénoch či kulmách a ďalších tepelných nástrojoch? Ich prehnané používanie môže spôsobiť vážne poškodenie vlasov ako je lámanie alebo dokonca vypadávanie. Rovnako príliš vysoké teploty nie sú pre vlasy vhodné. Nezabúdajte vždy pred akýmkoľvek stylingom používať ochranný sprej.

 

Nedostatočná hydratácia vlasov

Používanie tepelných nástrojov môže vlasy vysušovať a znižovať ich hydratáciu natoľko, že to vedie k ich poškodzovaniu a lámaniu. Preto je dôležité vždy zaistiť, aby vaše vlasy boli dostatočne hydratované. Používajte vlasové masky, napríklad VENIRA vyživujúcu masku s vôňou manga a liči na obnovu a posilnenie vlasových folikul.

 

Nevhodný účes počas spánku

Často zaspávate v vrkôčikoch či tesných drdoloch pre lepšie pohodlie pri spánku? Ak necháte vlasy takto spletené a upravené, môže dochádzať k ich lámaniu. Pokiaľ sa už rozhodnete spať s copom, odporúčame vám používať aspoň jemné saténové či hodvábne gumičky a účes príliš nesťahovať. Rovnako tak si kúpte aj saténové obliečky na vankúše, ktoré minimalizujú trenie a znižujú riziko poškodenia vlasov.

 

 

Chemické ošetrovanie a farbenie

Túžite po novom vzhľade a zahrávate sa s myšlienkou odfarbenia vlasov, promelírovania či ich zafarbenia? Chemické ošetrovanie vlasov vám síce môže priniesť nový imidž, ale môže tiež negatívne ovplyvniť zdravie vašich kaderí. Ide predovšetkým o:

 

Príliš časté farbenie vlasov

Časté farbenie vlasov spôsobuje značné poškodenie vlasových vlákien. Chemikálie obsiahnuté vo farbách na vlasy oslabujú vlasovú štruktúru, a preto vám odporúčame medzi jednotlivými intervalmi farbenia dať vlasom čas na obnovu a regeneráciu.

 

Neprofesionálne farbenie

Pokiaľ sa už rozhodnete pre farbenie vlasov doma, je dôležité dodržiavať pokyny a používať kvalitné vlasové farby. Nekvalitné produkty a neprofesionálne aplikácie môžu viesť k nežiaducim výsledkom, ako je fľakatá farba, alergická reakcia či padanie vlasov.

 

Nedostatočná starostlivosť po farbení

Po každom chemickom zásahu do vlasov je nutné im poskytnúť správnu starostlivosť. Hydratujte preto vlasy pomocou vhodných šampónov, kondicionérov a hydratačných produktov. K tomu pravidelné návštevy u kaderníka a zastrihnutie končekov sú tiež dôležité na udržanie zdravých vlasov.

 

Tip: Aká maska sa hodí práve pre váš tip vlasov a ako si vybrať tú najlepšiu sa dozviete v našom článku.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Zabráňte strate vašich vlasov – vitamín B6 vám s tým pomôže

Zabráňte strate vašich vlasov – vitamín B6 vám s tým pomôže

Už ako malé deti sme často počúvali, že pokiaľ nedostaneme do tela vitamíny, nemôžeme očakávať, že budeme v dobrej fyzickej kondícii. Niečo na tom bude. Najčastejšie nám hovorili, že si nimi pomôžeme k lepšiemu zraku, silnejším kostiam, pevnejším nechtom, ale málokto predpokladal, že by vitamíny mohli mať vplyv aj na naše vlasy. Pritom tomu tak skutočne je. S pribúdajúcim vekom, narastajúcim stresom a prostredím, v ktorom sa pohybujeme, sa môže stať, že nám začnú naše vlasy vypadávať, strácajú svoj lesk aj hustotu. Práve to je tá chvíľa, kedy by sme do nášho tela mali dodávať vitamín B6.

 

Zázrak menom vitamín B6

Z veľkého radu mnohých druhov vitamínov nám môže k vysnívanej hrive silných a príťažlivých prameňov dopomôcť vitamín B6, ktorý je jedným z ôsmich vitamínov skupiny B-komplexu. Častou chybou býva, že sú všetky tieto vitamíny B označované ako jeden. V skutočnosti však plnia vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 a B12 úplne rozdielne funkcie a ich prínos pre naše zdravie je odlišný.

V prípade starostlivosti o vlasy je jednoznačnou voľbou pyridoxín alebo vitamín B6, ktorý je výbornou prevenciou proti vypadávaniu. Navyše je pomocníkom pri tvorbe melanínu, ktorý zodpovedá za farbu našich vlasov. Ďalším prínosom je výživa vlasovej pokožky, vďaka čomu je podporovaný zdravý rast.

 

Účinky vitamínu B6 na vlasy

Práve vitamín B6 je dôležitou súčasťou na produkciu základných stavebných kameňov vlasov, teda proteínov. Ide predovšetkým o keratín, ktorý je zodpovedný za pevnosť, štruktúru a zdravie vlasov. Vďaka pyridoxínu sa zlepšuje aj vstrebávanie železa z potravy a jeho transport do vlasových folikulov, čo podporuje rast a vitalitu vašich kaderí.

Vitamín B6 sa podieľa aj na regulácii hladiny hormónov v tele, ako je estrogén a testosterón. Práve udržiavanie vyvážených hormonálnych hladín znižuje riziko vypadávania vlasov. Antioxidačné účinky tohto perfektného vitamínu chránia vlasy pred voľnými radikálmi.

Čo je pre vypadávajúce vlasy dôležitejšie, než stimulácia krvi v pokožke hlavy? S pyridoxínom sa dočkáte posilnenia vlasových folikul o dôležité živiny a predovšetkým aj kyslík, ktorý je nevyhnutný pre ich rast a zdravie. Lepšia cirkulácia navyše odstraňuje odpadové látky a toxíny, ktoré môžu požadovanému rastu vlasov brániť.

Kľúčom ku krásnym vlasom je aj zdravá vlasová pokožka, ktorú je nutné tiež opatrovať. Vitamín B6 môže pomôcť redukovať problémy spojené napríklad s prebytočným mazom či lupinami na pokožke hlavy.

 

Tip: Hľadáte doplnok stravy, ktorý bude mať priaznivý vplyv na váš celkový organizmus a ochráni vaše bunky pred oxidatívnym stresom? Vyskúšajte VENIRA B-komplex!

 

Príčiny vypadávania vlasov

V prípade nedostatočného príjmu vitamínu B6 do nášho tela, môže dôjsť k stavu kože zvanom dermatitída, ktorý je príčinou rednutia, suchej kože, vzniku nadmiery lupín, predčasného šedivenia či nadmernej straty vlasov. Vždy sa ale nemusí jednať iba o nedostatok vitamínu B6, jedná sa aj o:

 

Genetickú predispozíciu - predstavuje jednu z najčastejších príčin vypadávania vlasov. Pokiaľ sa v rodine stretávate s alopéciou, potom je veľmi pravdepodobné, že sa s padaním vlasov vo svojom živote bohužiaľ stretnete raz aj vy.

Hormonálnu nerovnováhu – nedostatok či výkyvy ženských či mužských hormónov majú za následok dokonca aj životnosť vlasových folikulov, a preto môžu spôsobovať ich zmenšovanie. Hormonálnymi zmenami si prechádzajú ženy v období tehotenstva, pôrodu, menopauzy či pri užívaní hormonálnej antikoncepcie.

Stres – nadmerný stres môže mať negatívny vplyv na zdravie vašich vlasov. Pri dlhodobom vystavovaní sa stresu sa pomaly zhoršuje aj ich kvalita a zvyšuje sa aj vypadávanie. Stres ovplyvňuje aj hormonálnu rovnováhu a cirkuláciu krvi v pokožke hlavy.

Nezdravé stravovanie - nevyvážená strava bez základných živín, ako sú vitamíny, minerály a proteíny oslabuje vlasové vlákna a vedie k ich strate.

Nekvalitné kozmetické produkty a nesprávna starostlivosť - používanie produktov na vlasy, ktoré nemajú s kvalitou nič spoločné, je tiež zlou cestou v starostlivosti o vaše kadere. Rovnako časté farbenie, prehnané používanie tepelných nástrojov či neustále nosenie copov

 

Tip: Ak práve dojčíte a padajú vám vlasy, potom si rozhodne prečítajte článok o tom, ktoré vitamíny či minerály môže vaše telo práve v tomto období postrádať.

 

Ako doplniť vitamín B6 do tela?

Vitamín B6 je pomerne dobre dostupný v potravinách ako je droždie, pečeň, fazuľa, orechy, zelenina, vnútornosti, celozrnné obilniny alebo žĺtky. Pokiaľ ho ale zo stravy do vášho tela dodávate málo, potom sú tu k dispozícii aj výživové či vitamínové doplnky stravy.

Pyridoxín nájdete aj v doplnku stravy VENIRA gumové medvedíky pre vlasy, nechty a pleť s úžasnou jahodovou príchuťou, ktoré vlasom, nechtom aj pokožke dodávajú všetky dôležité vitamíny, živiny a minerály. Okrem toho sa podieľa na udržiavaní normálneho stavu nechtov, vlasov a kože.

Ak hľadáte multifunkčný produkt, vďaka ktorému podporíte nielen imunitný systém, ale aj normálnu funkciu pečene či tvorbu červených krviniek a hemoglobínu, potom je pre vás ako stvorený VENIRA multivitamín vo forme kociek s pomarančovou príchuťou!

Vyrovnanú hladinu ženských hormónov potom ovplyvňuje VENIRA PREMIUM hormonálna rovnováha, ktorá prispieva aj k normálnemu menštruačnému cyklu alebo k udržaniu optimálneho stavu pokožky.


 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Zľahnuté a matne vyzerajúce vlasy? Vinníkom je chýbajúci proteín

Zľahnuté a matne vyzerajúce vlasy? Vinníkom je chýbajúci proteín

Prelistujete si časopis skôr, ako si ho kúpite? Čítate etikety na výrobkoch a potravinách? Potom by vám tiež nemali byť ľahostajné ingrediencie obsiahnuté vo vlasových prípravkoch, ktoré sa chystáte zaobstarať. V tomto prípade by ste nemali brať ohľad iba na cenu či značku, ale pozornosť by ste mali venovať aj zloženiu. Možno vás najprv zarazia komponenty ako hodvábny, sójový, ovsený či pšeničný proteín alebo keratín, ale vedzte, že držíte v rukách správny preparát, pretože práve to sú hlavné proteínové stavebné zložky tvoriace vlas.

 

Zázrak menom proteín

Proteín predstavuje esenciálnu živinovú látku hrajúcu kľúčovú úlohu vo výžive a zdraví vlasov. Naše kadere sú z veľkej časti tvorené predovšetkým proteínom zvaným keratín, ktorý je zodpovedný za ich rast, pevnosť a štruktúru. Keratín je silný a odolný proteín tvoriaci vlasové vlákna a chrániaci ich pred všetkými škodlivými vonkajšími vplyvmi.

Okrem keratínu sa vlasové vlákna pozostávajú z ďalších proteínov, ako je kreatín, kolagén a elastín. Tieto proteíny podporujú pružnosť a elasticitu vlasov. Proteínová štruktúra vlasom zaisťuje ich pevnosť a odolnosť voči poškodeniu.

Ak sú vaše vlasy nedostatočne zásobené proteínmi, môže to viesť k strate elasticity, čo spôsobí ich lámavosť a narušenie vlasovej štruktúry.

 

Prečo sú proteíny pre vlasy dôležité?

Proteíny (čiže bielkoviny) sú nepostrádateľnou stavebnou látkou nášho tela. Nachádza sa predovšetkým vo svaloch, ale aj v nechtoch, kostiach, zuboch či vlasoch. Naše vlasy sú z veľkej časti tvorené práve proteínovými vláknami.

Tie bývajú bohužiaľ veľmi často poškodené neustálym umývaním či tepelným stylingom. Rovnako všetky technické zásahy, ako je farbenie, melírovanie, ondulovanie či chemické narovnávanie, ale aj príliš horúca voda, našim vlasom škodí.

Takto opakovane namáhané vlasy potom môžu byť matné a zľahnuté, čo vôbec nepôsobí dobre. Riešením je poskytnúť telu dostatočné množstvo proteínov, vďaka ktorým potom budú zdravšie, pružnejšie a plné vitality.

Pýtate sa, ako ich teda telu najlepšie dodať? V strave ich nájdeme predovšetkým v rybách a mäse, ale obávať sa nemusia ani vegáni či vegetariáni. Existuje dostatočné množstvo rastlinných zdrojov proteínov. Obsahuje ich aj syr, tofu, brokolica, špenát, vajíčka, semienka či oriešky. Siahnuť samozrejme môžete aj po proteínových tyčinkách či iných doplnkoch.

Práve vegánsky keratín obsahuje aj naša VENIRA keratínová voda s úžasnou kvetinovo-citrusovou vôňou na dosiahnutie optimálnej kvality vlasov. Okrem toho sa podieľa na vyživení, regenerácii a správnej hydratácii vlasových vlákien.

 

Čo spôsobuje zľahnuté a mastné vlasy?

Popri nedostatku proteínov môžu existovať aj ďalšie faktory, ktoré sú zodpovedné za zľahnuté a matné vlasy. Medzi ne patria:

 

Zlá starostlivosť o vlasy

Používanie nekvalitných vlasových produktov, časté umývanie vlasov horúcou alebo nadmerné používanie tepelných stylingových prístrojov, ako sú žehličky na vlasy či fény a predovšetkým aj nevhodná úprava vlasov ich môžu vysušovať, poškodzovať a spôsobovať ich matnosť a zľahnutosť.

Tip: Na ochranu vlasov v letnom období sa postará ochranný sprej na vlasy namáhané slnkom, chlórom a slanou vodou. Okrem neodolateľnej vône manga a liči vytvorí na vašich kaderách ochranný štít, zabráni ich vysúšaniu a lámaniu a navyše účinne hydratuje vlasové vlákna.

 

Nadmerné zaťažovanie vlasov

Používanie ťažkých stylingových produktov, ako sú najrôznejšie gély, vosky alebo laky na vlasy, rovnako ako nadmerné farbenie, trvalá ondulácia a chemické ošetrovanie vlasov nie je pre ich kvalitu a zdravie nič dobré. Preto by ste sa mali týmto produktom vyhýbať a keď už potrebujete vlasy zafixovať, voľte vždy kvalitnú a prírodnú vlasovú kozmetiku.

 

Genetická predispozícia

To, ako vaše vlasy vyzerajú a aká je ich kvalita v mnohých prípadoch síce môžete ovplyvniť napríklad prírodnými šampónmi a kondicionérmi alebo inými kozmetickými prípravkami, ale veľkú úlohu tu zohrávajú aj genetické faktory. Niektoré vlasy majú tendenciu byť tenšie, iné sú zase príliš jemné alebo menej lesklé. 

 

Škodlivé vonkajšie vplyvy

Neustále sa vystavovanie slnečnému žiareniu, silnému vetru, znečistenému ovzdušiu alebo chemikáliám vo vode môže tiež negatívne ovplyvniť vzhľad vašich vlasov a spôsobiť, že budú zľahnuté a matné.

 

Produkty bohaté na proteíny

Nechcete pátrať po proteínoch iba v strave? Môžete ich dodať vašim vlasom aj zvonku a to pomocou kozmetiky. Prípravky vlasovej starostlivosti s obsahom proteínu zlepšia štruktúru vlasov a vrátia im ich žiarivý a zdravý vzhľad. Vaše kadere tak budú znova plné lesku a nebudú sa lámať.

Ak vás okrem matných a zľahnutých vlasov trápi aj ich nadmerné padanie, potom vám ponúkame VENIRA prírodný šampón proti vypadávaniu vlasov obsahujúci proteínový ferment z chlorelly a lupiny bielej k lepšiemu uchyteniu vlasových cibuliek v pokožke hlavy.

Kondicionér s kolagénom naopak prestupuje do najhlbších vrstiev jednotlivých vlasových vlákien, zaisťuje okamžitú výživu a intenzívnu regeneráciu. Tiež účinne bojuje proti známkam poškodenia, ako je krepatenie, lámanie a štiepenie.

O nadmerné vypadávanie vlasov ale aj ich prirodzený rast sa postará VENIRA hair booster s proteínovým fermentom obohatený o niekoľko účinných bylín dodávajúcich vlasom chýbajúce minerály a vitamíny.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

L-tyrosín: bojovník za vaše vlasy

L-tyrosín: bojovník za vaše vlasy

Dokonalá hriva krásnych a zdravých vlasov je snom snáď každej ženy. Hovorí sa, že vlasy tvoria až 60% celkového vzhľadu. Pokiaľ nie sme so svojim zovňajškom spokojní, ovplyvňuje to naše sebavedomie a celkové vystupovanie v spoločnosti. Pýtate sa, ako dosiahnuť tento ideál? Okrem správnej starostlivosti a vhodných vlasových produktov zohráva kľúčovú úlohu aj strava a dostatočný príjem živín. Jednou z nich je práve L-tyrosín. Ako môže pomôcť vašim vlasom a čo je to za látku? V článku sa dozviete všetko potrebné k tomuto bojovníkovi za vaše vlasy.

 

Čo je L-tyrosín?

Pokiaľ máte psychicky náročnejšiu prácu, bývate často v nervovom vypätí a bojujete navyše s vypadávaním vlasov, potom potrebujete do svojho tela dostať látku L-tyrosín, čo je aminokyselina, ktorá hrá veľmi dôležitú úlohu pri zvládaní stresu.

Ide o látku prirodzene sa vyskytujúcu v našom tele, ktorá sa podieľa hneď na niekoľkých procesoch v našom organizme. Jej význam spočíva v schopnosti sa premeniť na dôležité neurotransmitery, ako je dopamín, noradrenalín a adrenalín. Tieto látky potom pomáhajú k správnemu fungovaniu mozgu a nervovej sústavy.

Okrem toho majú vplyv na ďalšie zdravotné problémy, ako je napríklad nespavosť, úzkosti a depresie. Doplnením tohto preparátu do vášho tela zvýšite svoju telesnú a duševnú výkonnosť, podporíte motiváciu, nadšenie a kreativitu a niektorí jedinci dokonca udávajú, že po užití mávajú lepšiu náladu a väčšiu radosť zo života.

 

Tip: Prečítajte si aj o ďalšej aminokyseline a ich účinkoch potrebných pre rast a zdravie vlasov, ktorou je L-cysteín.

 

 

L-tyrosín a zdravie vlasov

Možno si hovoríte, čo má táto aminokyselina spoločného so zdravím vlasov. Odpoveď je tu pomerne jednoduchá. L-tyrosín má tiež vplyv na tvorbu melanínu, čo je pigment určujúci farbu kože a vlasov. Pri nedostatku L-tyrosínu môže dôjsť k postrádaniu melanínu, čo môže mať za následok šednutie či rednutie vlasov, krehkosť a ich ľahké lámanie a postupne viesť až k ich strate.

Výživové doplnky obsahujúce túto kľúčovú aminokyselinu, dokážu zabrániť plešateniu a výrazne redukovať stres. Ďalej je L-tyrosín kľúčovou zložkou pre rast a silu vlasov. Vlasy sú tvorené keratínom, ktorý je proteínovou látkou a na jej tvorbu je potrebné dostatočné množstvo aminokyselín, medzi ktoré patrí práve aj L-tyrosín.

L-tyrosín sa podieľa aj na udržiavaní zdravých vlasových folikulov. Ide o malú štruktúru umiestnenú pod povrchom pokožky hlavy, ktorá je zodpovedná za správny rast vašich kaderí. Táto aminokyselina prispieva k ich zdraviu, čím zaisťuje, že vaše vlasy budú silné a odolné.

Vďaka svojej úlohe v syntéze proteínov prispieva k hladkému povrchu vlasov, udržaniu zdravého prostredia pokožky hlavy, čo je dôležité pre správny rast vlasov a prevenciu ďalších problémov, ako sú lupiny či podráždenie.

 

 

Aké sú prírodné zdroje L-tyrosínu?

L-tyrosín tiež prirodzene nájdeme hneď v niekoľkých rôznych potravinách, jedná sa o:

- mäso, ako je hovädzie, bravčové, kuracie alebo morčacie

- ryby, medzi ktoré patrí losos, tuniak, sardinky a sleď

- mliečne produkty, teda samotné mlieko, jogurt, tvaroh a syry

- strukoviny, ako sú sójové bôby, šošovica, fazuľa a hrach

- orechy a semienka v podobe mandlí, lieskových orechov, slnečnicových a sezamových semien

- v ovocí ho nájdeme prevažne v avokáde

 

Pokiaľ sa vám nedostáva dostatočné množstvo L-tyrosínu prirodzenou cestou, môžete zvážiť aj užívanie doplnkov stravy obsahujúcich túto aminokyselinu. Je obsiahnutá aj v našom bestselleri, teda v kapsuliach VENIRA PREMIUM pre vlasy, nechty a pleť, ktoré dodávajú vlasom, nechtom i pokožke všetky potrebné vitamíny a minerály.

Nájdeme ju aj v kapsuliach VENIRA brain booster, ktoré prispievajú k prísunu energie, k lepšej koncentrácii a pamäti či znižujú mieru únavy a vyčerpania.

 

Aké ďalšie aminokyseliny potrebujú vlasy pri vypadávaní?

Pridali ste do vašej stravy potraviny s aminokyselinou L-tyrosín alebo ste vyskúšali doplnky stravy s jej obsahom, ale stále vám vypadávajú vlasy? Potom vášmu telu môžu chýbať aj ďalšie potrebné aminokyseliny.

 

L-cysteín

Táto aminokyselina zohráva kľúčovú úlohu pri tvorbe keratínu. Podiel L-cysteínu na vypadávaní vlasov spočíva v jeho schopnosti posilniť a podporiť rast vlasov.

 

L-metionín

Je aminokyselina, ktorá je tiež súčasťou keratínu a podporuje tak tvorbu zdravých vlasov. S antioxidačnými vlastnosťami chráni vlasy pred škodlivými radikálmi. V kapsulách VENIRA pre vlasy, nechty a pleť túto aminokyselinu taktiež nájdete.

 

L-arginín

Jej úlohou je rozširovať krvné cievy a zlepšovať prietok krvi. Dobrý krvný obeh je totiž dôležitý na zásobovanie vlasových folikulov živinami a kyslíkom, ktoré sú nevyhnutné pre zdravý rast vlasov. Lepšie prekrvenie tlmí aj vypadávanie vlasov. Prostredníctvom VENIRA bezoplachového kondicionéra s obsahom arginínu dokonale regenerujete a obnovíte poškodené vlasové vlákna.

 

L-lyzín

Zlepšuje absorpciu železa v tele, ktoré je dôležité na dodávanie kyslíka do vlasových folikul. L-lyzín je známy aj svojimi schopnosťami posilňovať imunitný systém a chrániť telo pred zápalmi vedúce k padaniu kaderí.

 

L-prolín

Vie zadržiavať vlhkosť a podporovať hydratáciu pokožky hlavy, ktorej nedostatok vedie k suchej koži, čo môže negatívne ovplyvniť samotný rast vlasov. L-prolín má tiež schopnosť podporovať hojenie a regeneráciu tkanív, to môže byť prospešné najmä pre podráždenú pokožku hlavy.

 

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Doprajte svojim vlasom prasličku roľnú

Doprajte svojim vlasom prasličku roľnú

Rozmýšľali ste už niekedy o tom, koľko rôznych prípravkov na vlasy existuje? Všetky tie šampóny, kondicionéry, vosky, masky, tužidlá, laky, farby a ďalšie stylingové prostriedky. A napadlo vás niekedy, koľko najskôr obsahujú chemických látok? Nielen z televíznych reklám na nás neustále útočí neskutočné množstvo „zaručených preparátov“ sľubujúcich zdravé a silné vlasy. Už ste ale niekedy počuli o účinkoch prírodných prostriedkov, ako je práve praslička roľná?

 

Čo je to praslička roľná?

Mnoho žien i mužov v dnešnej dobe, vďaka nespokojnosti so všetkými tými parabénmi, silikónmi a sulfátmi čím ďalej tým častejšie vyhľadáva prírodné prostriedky na starostlivosť o vlasy. Jedným z nich je aj praslička roľná (Equisetum Arvense), teda liečivá bylinka, ktorá dodáva vlasom silu, zdravie a podporuje ich rast.

Na jej blahodárne účinky má vplyv predovšetkým vysoký obsah kremíka, cenných materiálov a stopových prvkov ako je selén, draslík a mangán. Vďaka tomu priaznivo pôsobí na slabé, lámavé a poškodené vlasy s tendenciou vypadávať. Jedná sa o rastlinu vyskytujúcu sa po celom svete. Je využívaná už od staroveku, kde bola veľmi obľúbená v tradičnom liečiteľstve.

Pri pravidelnom používaní dokonca liečia aj lupiny, ekzémy, psoriázu a ďalšie kožné ochorenia. Prečo by ste si teda na vlasy mali namiesto prírody dávať chémiu?

 

Účinky prasličky roľnej na vlasy

Praslička roľná je bohatá na kremík, ktorý patrí k jednej z najdôležitejších látok pre tvorbu prírodného kolagénu v tele, teda proteínu tvoriaceho štruktúru vlasov. Kremík navyše prispieva k odolnosti vlasov proti lámaniu a krehkosti.

Vďaka obsahu horčíka praslička roľná napomáha prirodzene stimulovať rast vlasov, zlepšuje cirkuláciu krvi v pokožke hlavy, čo umožňuje privádzať všetky potrebné živiny do vlasových folikulov.

Vápnik a železo v nej obsiahnuté potom podporujú zdravie vlasovej pokožky a zlepšujú krvný obeh, čo priaznivo ovplyvňuje kondíciu vlasov. Okrem toho praslička roľná obsahuje aj najrôznejšie vitamíny, ako je vitamín E. Jedná sa o silný antioxidant s hydratačnými schopnosťami chrániacimi vlasy pred poškodením voľnými radikálmi.

Vitamín B5 je potom zodpovedný za hydratáciu vlasovej pokožky, zatiaľ čo biotín alebo vitamín B7 sa podieľa na posilňovaní vlasových folikulov a zlepšuje celkový stav vlasov.

Praslička roľná má tiež schopnosť dodávať vlasom objem najmä u osôb s jemnými a riedkymi vlasmi.

 

Ako prasličku používať?

Existuje niekoľko spôsobov, ako prasličku rolní aplikovať pre starostlivosť o vaše kadere. Jedným z nich je príprava výluhu z prasličky roľnej, ktorý sa používa ako oplach po umývaní vlasov. Príprava je veľmi jednoduchá. Dajte dve lyžice sušených bylín do hrnca s litrom vody a nechajte variť približne 10 minút. Potom počkajte, kým výluh vychladne a použite ho na opláchnutie vlasov po umývaní.

Ďalšou možnosťou je použitie prasličkového oleja. Masáž vlasovej pokožky s prasličkovým olejom totiž podporuje cirkuláciu krvi a vstrebávanie živín do vlasových folikulov. Olej je možné ľahko pripraviť zmiešaním sušených prasličkových bylín spolu s mandľovým či jojobovým olejom. Tento olej potom aplikujte na vlasovú pokožku a jemne vmasírujte.

Využívať môžete na vaše kadere aj rôzne doplnky stravy v podobe kapsúl. Jedným z nich sú naše VENIRA PREMIUM kapsule pre vlasy, nechty a pleť, ktoré okrem prasličky roľnej obsahujú ďalších 19 účinných látok.

Pri pravidelnom používaní kozmetických prípravkov alebo doplnkov stravy s obsahom prasličky roľnej je dôležité mať však na pamäti, že prírodná liečba vyžaduje pravidelnosť. Výsledky sa preto neobjavia hneď cez jednu noc, ale s pravidelným používaním môžete postupne pozorovať zlepšenie kondície svojich vlasov.

 

Aké ďalšie prírodné látky slúžia na posilnenie vlasov?

Prispieť k posilneniu vlasov a zlepšiť ich kvalitu je možné aj s niekoľkými ďalšími prírodnými látkami. Ide o:

 

Aloe vera - je známe svojimi hydratačnými a ochrannými vlastnosťami. Ide teda o skvelý spôsob, ako vlasy posilniť a redukovať ich lámavosť.

Kokosový olej - je bohatý na nasýtené mastné kyseliny, ktoré prenikajú do vlasového vlákna a hydratujú ho zvnútra. Pravidelné používanie kokosového oleja môže prispieť k posilneniu vlasov a zlepšeniu ich elasticity.

Zelený čaj - obsahuje antioxidanty chrániace vlasy pred poškodením a zlepšujúce celkovú kondíciu vlasov. Použitie zeleného čaju ako oplachovacieho prostriedku po umývaní vlasov je skvelým spôsobom, ako im dodať lesk a vitalitu.

Jojobový olej - je podobný prírodnému mazu vlasovej pokožky. Pomáha udržiavať prirodzenú vlhkosť vo vlasoch.

 

 

Praslička ale všetko nespasí…

Aj napriek tomu, že praslička roľná môže posilniť vaše kadere, okrem vonkajšej starostlivosti o vlasy je tiež dôležité dbať na správnu stravu. Vyvážená strava bohatá na živiny je kľúčom k zdravým vlasom.

Zaraďte do svojej stravy napríklad morské ryby, ako je losos bohatý na omega-3 mastné kyseliny. Tieto mastné kyseliny prispievajú k hydratácii vlasovej pokožky a posilňujú folikuly. Vlašské orechy sú zdrojom biotínu, ktorý udržuje vlasy silné a odolné.

Strukoviny v podobe fazule, šošovky alebo cíceru sú skvelým zdrojom bielkovín, železa a ďalších živín pre zdravie vašich kaderí. Rovnako zelenina tmavej farby v podobe špenátu či brokolice je dôležitá pre pokožku hlavy a jej hydratáciu.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Regenerácia vlasov

Regenerácia vlasov

Dĺžka života vlasov je 5 až 7 rokov. Za toto obdobie vlasy vypadávajú, môžu byť vysušené alebo sa strapkať. V takom prípade potrebujú špeciálnu starostlivosť. Zdravé vlasy nie sú iba otázkou estetiky, ale tiež predstavujú prejav našej celkovej pohody a zdravia. Vlasy môžeme regenerovať pomocou najrôznejších prírodných či kozmetických doplnkov na to určených. Pripravte sa spolu s nami na preskúmanie rôznych techník a produktov, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť krásne, silné a plné vlasy.

 

Prečo potrebujeme vlasy regenerovať?

Každodenné vplyvy, ako je znečistené ovzdušie, používanie tepelných nástrojov na úpravu kaderí, chemické ošetrovanie ale aj slnečné žiarenie môže naše vlasy poškodzovať a výrazne oslabovať. Následkom je potom zničená vlasová štruktúra, nepekný vzhľad ale aj ich samotné vypadávanie.

Regenerácia vlasov je dôležitá nielen pri zaťažovaných a poškodených vlasov. Správne vyživovať a ošetrovať vlasové vlákna je dôležité aj ako prevencia. Vedeli ste, že aj časté a príliš utiahnuté účesy v podobe vrkôčikov či copov tiež nie sú tou najlepšou voľbou? Vlasové vlákno sa potom stáva krehké, suché a náchylné na lámanie.

Slabé a lámavé kadere môžu byť spôsobené aj nedostatkom výživných látok alebo genetickými faktormi. Posilniť vlasovú štruktúru aj vlasové vlákno a zároveň zabrániť lámavosti môžete práve vďaka účinnej regenerácii!

 

Regeneračné techniky a prístupy

Existuje hneď niekoľko regeneračných techník a prístupov, ktoré môžu pomôcť obnoviť zdravie a podporiť rast vašich vlasov. Tu je niekoľko z nich:

 

1. Správna výživa

Práve efektívna výživa zohráva kľúčovú úlohu pri regenerácii vlasov. Zahrňte preto do svojej každodennej stravy potraviny bohaté na vitamíny A, C, E, zinok, železo ale aj omega-3 mastné kyseliny. Tie nájdeme v prevažnej väčšine zeleniny a ovocia ale aj v celozrnných produktoch, strukovinách, orechoch či rybách.

Tip: Vysoko vstrebateľný vitamín C v lipozomálnej forme chráni vaše bunky aj pred oxidatívnym stresom, prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania a dokonca sa podieľa na tvorbe kolagénu.

 

2. Hydratácia a ochrana vlasov

Doprajte vašim vlasom potrebnú hydratáciu. Na to používajte iba kvalitné a prírodné hydratačné šampóny a kondicionéry, vyhnite sa nadmernému používaniu horúcej vody pri umývaní vlasov a tiež zaistite, aby kadere boli chránené pred nepriaznivými vplyvmi a to ako v letnom tak zimnom období. Pre vlasy namáhané slnkom, chlórom a slanou vodou je určený aj náš ochranný sprej s neodolateľnou vôňou manga a liči.

 

3. Masáž a stimulácia vlasovej pokožky

Pravidelné masáže vlasovej pokožky môžu zlepšiť prietok krvi a stimulovať tak vlasové folikuly. Na masírovanie používajte vždy špičky prstov a masáž robte minimálne po dobu niekoľkých minút denne. Tým sa podporí dodávanie živín do vlasových folikulov aj rast vlasov.

 

4. Obmedzovanie tepelného poškodzovania vlasov

Nakulmované či vyžehlené vlasy sú síce krásne, ale časté používanie sušičov vlasov, žehličiek alebo guľom môžu vlasy poškodiť a spôsobiť ich oslabenie. Snažte sa preto používanie týchto tepelných stylingových nástrojov obmedziť. Pokiaľ už si budete chcieť vlasy vyžehliť či urobiť neodolateľné vlny, potom používajte tepelné ochranné spreje, ktoré ich ochránia pred vysokými teplotami.

 

Praktické tipy na regeneráciu vlasov

Pokiaľ sa snažíte regenerovať svoje vlasy a obnoviť ich zdravie, tu je niekoľko praktických tipov, ktoré vám môžu pomôcť:

 

- používajte iba šampóny a kondicionéry, ktoré sú vhodné pre vašu vlasovú pokožku aj typ vlasov

- vyhnite sa agresívnym produktom a prílišnému umývaniu vlasov, ktoré vlasovú pokožku vysušujú

- konzumujte dostatočné množstvo bielkovín, ktoré sú základom pre zdravé vlasy

- pite dostatok čistej vody, aby ste udržali hydratáciu nielen svojho tela, ale aj vlasov

- používajte mäkké a šetrné gumičky, aby ste minimalizovali poškodenie vlasov pri ich upravovaní

- pokiaľ je to možné, noste v lete klobúk alebo šiltovku, ktorá ochráni vlasy pred slnečným žiarením a vetrom

- pravidelne zastrihávajte končeky vlasov, aby ste odstránili rozstrapkané vlasy a udržali ich aj naďalej zdravé

- vyhnite sa stresu, pretože aj ten môže mať negatívny vplyv na zdravie vlasov

 

Tip: Stále tápete nad tým, ako sa starať o vaše vlasy v zimnom období? Nahliadnite do nášho článku, kde zistíte, ako vlasy v zime trpia a čo im musíte dopriať.

 

Aké regeneračné produkty používať?

Ani dokonalé dodržiavanie všetkých tipov pre zdravé a krásne vlasy vám nezaručia ich správnu regeneráciu. V tejto chvíli prichádzajú na rad regeneračné produkty. Pre melírované, farbené, rozstrapkané či vysušené vlasy sú určené regeneračné masky fungujúce na báze balzamu. Tie zaisťujú vlasom intenzívnu starostlivosť a napomáhajú k dokonalej regenerácii.

Vlasové aktivátory podobne ako výrobky s kofeínom podporujú obnovovanie vlasov, ich rast a zabraňujú nadmernému vypadávaniu. Zároveň im dodávajú chýbajúce vitamíny a minerály, slúžia na dosiahnutie optimálnej kvality vlasov a upokojujú vlasovú pokožku.

Prírodné šampóny obsahujú zase špeciálne zložky, ktoré posilňujú vlasy a zlepšujú ich štruktúru. Spolu s blahodarnými olejmi, rastlinnými extraktmi, vitamínmi a proteínmi spôsobujú podporu rastu a ich celkové zdravie.

Do najhlbších vlasových vrstiev prenikajú kondicionéry, ako náš VENIRA kondicionér s kolagénom, ktorý uhladzuje a opravuje poškodené časti. Zanecháva vlasy viditeľne pružné, lesklé a jemné.

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o vlasy

L-cysteín a vlasy rastú ako z vody

L-cysteín a vlasy rastú ako z vody

Poznáme to všetci. Vyberieme si nejaký účes a namierime to do kaderníckeho salónu s vidinou krásnych a zdravých vlasov. Realita býva občas ale trochu iná, než sme si ju vysnívali. Potom nezostáva, než sa začať modliť, aby vlasy zase čo najrýchlejšie dorástli. Pokiaľ však nechcete vsádzať len na vieru a božie zázraky, nezúfajte. Či už sa teda len potrebujete vzpružiť zo zlého strihu alebo máte iný dôvod prečo potrebujete, aby sa vaša hriva predĺžila, vedzte, že s L-cysteínom nie je nič stratené.

 

Čo je L-cysteín?

L-cysteín patrí k jednej z mnohých aminokyselín, ktoré sú pre zdravý rast vašich vlasov skrátka nevyhnutné. Vďaka nemu je vlasovým bunkám dodávaná síra napomáhajúca udržiavať ich zdravé, silné a predovšetkým pevné.

Ako bonus na seba táto látka navyše viaže železo a zinok, ktoré zabraňujú vypadávaniu vlasov, zvyšujú ich pevnosť a udržujú normálnu hormonálnu rovnováhu. Preto sa priamo ponúka, aby sa táto aminokyselina stala bežnou zložkou produktov starostlivosti o vlasy aj u vás doma.

Veľkou výhodou L-cysteínu je aj schopnosť stimulovať produkciu keratínu, čo je jedna zo základných zložiek vlasov podporujúcich rast aj pevnosť. Keďže sa jedná o neesenciálnu aminokyselinu, dokáže si ju naše telo vytvoriť samo. Aj napriek tomu je ale v mnohých prípadoch doporučované jej dodávať do tela prostredníctvom potravy či formou doplnkov stravy.

 

L-cysteín pre rast vlasov

Hoci čakanie na to, kým vám vaše kadere zase dorastú do požadovanej dĺžky môže byť vcelku zdĺhavý proces, určité kroky na urýchlenie procesu rastu vlasov s touto aminokyselinou existujú.

L-cysteín sa podieľa na:

1. Podpore tvorby keratínu. L-cysteín plní kľúčovú úlohu ako stavebný kameň pri syntéze kreatínu, ktorý je primárnou zložkou vlasov. Vďaka tomu podporuje vytváranie nových, zdravých a pritom kvalitných vláskov.

2. Posilnenie štruktúry vlasového vlákna. Okrem podpory tvorby keratínu sa táto prirodzene vyskytujúca sa aminokyselina podieľa aj na posilnení štruktúry vlasového vlákna, kedy v prípade nedostatku L-cysteínu môžete na vašich vlasoch zaznamenať ich výrazné lámanie aj zmenšenie objemu.

3. Rastu nových vlasov. L-cysteín so schopnosťou stimulovať rast vlasových korienkov prispieva k novému rastu vlasov a navyše účinne zabraňuje ich nadmernému vypadávaniu.

4. Zlepšenie štruktúry vlasov. Vďaka pravidelnému prijímaniu L-cysteínu z potravy alebo doplnkov stravy dokážete docieliť hebké, lesklé a zdravé vlasy už na prvý pohľad. Zlepší sa aj celková kondícia každého vlasu.

5. Ochrane vlasov pred poškodením. Keďže L-cysteín je tiež vybavený aj antioxidačnými vlastnosťami, je veľkým pomocníkom v prípade poškodenia vlasov spôsobeným voľnými radikálmi.

 

Tip: Je však dôležité si uvedomiť, že rast vlasov je komplexný proces ovplyvnený rôznymi faktormi. Pýtate sa, ako môžu aj ďalšie vitamíny ovplyvniť rast a kvalitu vašich vlasov? To všetko nájdete v našom článku.

 

Produkty s obsahom L-cysteínu

Existuje hneď niekoľko spôsobov, ako môžete do tela doplniť chýbajúcu aminokyselinu L-cysteín. Či už sa ju rozhodnete užívať v podobe doplnkov stravy alebo len obohatíte svoj jedálniček o potraviny bohaté na L-cysteín, môžete sa už po niekoľkých týždňoch či mesiacoch tešiť na nové baby vlásky rastúce na vašej pokožke hlavy.

Prírodným doplnkom stravy s obsahom až 19 účinných látok vrátane L-cysteínu sú aj VENIRA kapsule pre vlasy, nechty a pleť. Okrem toho, že dodávajú vlasom, nechtom ale aj pokožke všetky dôležité vitamíny, živiny a minerály, podporujú aj udržanie ich normálneho stavu. Tento produkt ale neslúži iba pre krásne a dlhé vlasy! Prispieva aj k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom a znižuje tak mieru únavy a vyčerpania.

Špeciálne vyvinutý pre mužov je tzv. hair & beard booster určený na podporu prirodzeného rastu vlasov, fúzov a nechtov. Nadupané zloženie s až 10 prírodnými aktívnymi látkami dokáže naplniť všetky individuálne potreby všetkých mužov i chlapcov v starostlivosti o vlasy, fúzy, nechty a dokonca aj pleť.

Ako už bolo povedané, L-cysteín sa okrem starostlivosti o vlasy stará aj o vašu pokožku. Pokiaľ preto okrem krásnych a dlhých vlasov túžite aj po bezproblematickej pleti bez vrások či vyrážok, neváhajte vyskúšať ani kapsule pre krásnu pleť.

 

Prírodné zdroje L-cysteínu

Je dôležité si uvedomiť, že strava je základom všetkého a teda aj jedným z faktorov ovplyvňujúcich zdravie vlasov. Okrem konzumácie potravín obsahujúcich L-cysteín je tiež dôležité dodržiavať niekoľko tipov pre zdravé vlasy.

Potraviny, v ktorých možno nájsť L-cysteín:

- vajíčka a to predovšetkým žĺtok

- mliečne výrobky, ako sú syry, jogurty a tvarohy

- orechy a semienka, predovšetkým tie lieskové a slnečnicové

- strukoviny, kde patrí napríklad šošovica, cícer či fazuľa

- cibuľa

- cesnak

- mäso, najmä hydinové a rybie

 

Faktory ovplyvňujúce rast vlasov

Rast vlasov je pre každého jedinca veľmi individuálny a záleží nielen na zdravej strave či množstve a kvalite používaných kozmetických produktov či doplnkov stravy pre ich rast, ale predovšetkým aj na genetike a hormonálnych zmenách.

Práve genetické faktory hrajú dôležitú úlohu pri určovaní rastového potenciálu vašich kaderí, kedy gény ovplyvňujú rýchlosť rastu vlasov aj to, aká bude ich výsledná farba, hrúbka či štruktúra. Aj s vekom sa rast vlasov pomaly spomaľuje.

Hormonálna nerovnováha má rovnaký vplyv na rast vlasov ako genetické faktory. Napríklad pri hormonálnych zmenách počas tehotenstva či menopauzy môže dochádzať k zvýšenému padaniu vlasov.

 

Na záver už len priateľská rada: buďte trpezliví. Aj to najlepšie riešenie vyžaduje vytrvalosť, takže sa nenechajte po týždni odradiť. Priemerne porastú vlasy človeka asi o jeden centimeter za mesiac a pribúdajú rovnakou rýchlosťou na celej hlave. Keď budete robiť všetko správne a nebude vám chýbať odhodlanie, očakávané výsledky sa celkom určite dostavia.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy