Kozmetika

 

Obľúbená akcia je tu prvýkrát v tomto roku!

Práve teraz máme dopravu zadarmo na väčšinu produktov a navyše si k objednávke môžete vybrať darček. Rozdávame vzorku jahodových medvedíkov na vlasy, balzam na pery alebo dokonca aj sérum proti starnutiu pleti.

Zobraziť darčeky a informácie o akcii >

 

Cena

184
1184

Značky

Zobrazených položiek: 138
venira cestovná kozmetická taška biela
16,35 €
518
OpunciovyÌ olej
ZADARMOZADARMO
41,40 €
KBO0001
MRKVOVÝ
ZADARMOZADARMO
16,50 €
KBO0009
LEVANDULOVY
ZADARMOZADARMO
16,50 €
KBO0005
Hore
Ďalšie produkty
138 položiek celkom

Prírodná kozmetika na vlasy, pleť a telo od lokálneho výrobcu

 

K jednej z najlepších a zároveň najhorších vlastností kože patrí jej schopnosť absorbovať až 60% všetkých látok, ktoré na ňu nanesieme. Ako najväčší orgán ľudského tela má za úlohu chrániť vnútorné orgány pred pôsobením vonkajších vplyvov. Avšak pokiaľ bez rozmyslu používate kozmetické produkty plné syntetickej chémie, sami tým vytvárate chemický koktail, ktorý sa cez kožu vstrebáva do vášho tela. Ak vám teda záleží na vašom celkovom zdraví, výberu kozmetiky musíte venovať rovnakú pozornosť ako napríklad výberu doplnkov stravy.

 

Prírodná kozmetika vs. výrobky plné syntetickej chémie

 

Aktuálny kozmetický trh pripomína svojou veľkosťou a rozmanitosťou tak trochu chaos. Dlhý zoznam chemických látok na etiketách konvenčnej kozmetiky situáciu s výberom a orientáciou ani náhodou neuľahčuje. Cestu von z toho zmätku predstavuje prírodná kozmetika, ktorá svojim jasným zložením značne uľahčuje celkový výber pleťovej kozmetiky, telovej kozmetiky a kozmetiky na vlasy.

 

Možno si hovoríte, že trocha chémie ešte nikdy nikomu neuškodila, ale keď si vezmete, koľko kozmetických produktov celkovo používate na dennej báze, o malom množstve škodlivých látok už nemôže byť reč. Zároveň je vhodné premýšľať nad obsahom svojej kozmetickej tašky vo väčšom meradle, pretože produkty plné chemických látok majú okrem vášho zdravia negatívny vplyv aj na životné prostredie.

 

 

Zloženie prírodnej kozmetiky na vlasy, telo a pleť

 

U prírodnej kozmetiky sa vám nestane, že by ste dumali nad tým, čo to na seba vlastne nanášate, pretože zloženie prírodných produktov je zrozumiteľné už na prvý pohľad. Jej základom sú predovšetkým vysoko koncentrované rastlinné a bylinné extrakty a oleje bohaté na antioxidanty, vitamíny, minerály a ďalšie prospešné látky.

 

Bežnou súčasťou prírodnej kozmetiky sú tiež látky používané pre svoje blahodárne účinky už po stáročia – reč je napríklad o včelom vosku (nájdete ho napríklad v našich balzamoch na pery) a aloe vera (obsiahnuté v telovom mlieku alebo anti-age pleťovej vode).

 

To všetko robí z prírodnej kozmetiky skvelú voľbu pre alergikov a osoby s citlivou pokožkou, pretože jej pravidelné používanie predstavuje, v porovnaní s konvenčnou kozmetikou, oveľa nižšie riziko vyvolania alergickej reakcie a podráždenia pokožky.

 

Bez chémie sa zaobídete aj v prípade, že hľadáte kozmetiku na účinný boj s celulitídou a ďalšími kožnými nedokonalosťami. S prírodnou kozmetikou môžete tiež znižovať riziko vypadávania vlasov alebo vyriešiť problém vlasovej pokožky trápiacej lupiny.

 

 

Ako správne vybrať kozmetiku?

 

  • Dajte prednosť prírodnej kozmetike pred tou, ktorá je plná chemických látok.
  • Kupujte iba takú kozmetiku, pri ktorej rozumiete jej zloženiu.
  • Pri prechádzaní zloženia sa zamerajte na prvých pár látok, ktoré sú vo výrobku obsiahnuté v najväčšom množstve.
  • Zamerajte sa na kozmetiku vhodnú pre váš geneticky daný typ vlasov a pleti.
  • Kupujte kozmetiku od značiek, ktoré svoje výrobky netestujú na zvieratách.

Dôverujte prírodnej kozmetike s preukázateľnými výsledkami.

 

 

Späť do obchodu