Proteíny

 

Jarné upratovanie skladov a zľavy už len do polnoci!

Zvýhodnili sme všetko, zľavy dosahujú až 40 % a k objednávke si môžete vybrať darček. Tých je celkom 6 a rozdávame vzorky, balzam na pery alebo dokonca šampón proti vypadávaniu vlasov.

Zobraziť darčeky a informácie o akcii >

 

Cena

2532
12532

Značky

Zobrazených položiek: 8
8 položiek celkom

Proteíny

Proteíny (= bielkoviny) plní v ľudskom tele funkciu stavebnú, regulačnú, ochranou a transportnú. Vzhľadom na to, že si ich nedokážeme skladovať do zásoby, musíme zaistiť ich neustály prísun prostredníctvom potravy a doplnkov stravy. Aký proteín je tým najlepším?

 

Čo sú proteíny

Proteíny sú stavebným materiálom všetkých buniek a tkanív (napr. svalov, orgánov, spojivových tkanív a kože) v ľudskom tele

 

Základnou stavebnou štruktúrou proteínov sú aminokyseliny, ktoré môžeme rozdeliť na esenciálne (pre telo sú nenahraditeľné, pretože si ich nevie samo vyrobiť) a neesenciálne ( pre telo sú nahraditeľné, pretože si ich vie samo vyrobiť).  

 

Ak sa bavíme o športovej výžive, proteínom rozumieme doplnok stravy, ktorý je spravidla v práškovej forme. Ten slúži na rýchle doplnenie bielkovín a pomáha na ceste za vysnívanou postavou. Nezáleží na tom, či práve naberáte svalstvo, udržuje si získanú hmotnosť, alebo chudnete.

 

Druhy proteínov

Všeobecne rozlišujeme živočíšne proteíny (napr. mliečny, vaječný, hovädzie) a rastlinné (napr. hrachový, konopný, sójový). Každá z týchto kategórií sa ďalej delí na samostatné subkategórie líšiace sa pôvodom bielkovín ako aj ich obsahom v dennej dávke.

 

Za najpopulárnejší a najkvalitnejší zdroj bielkovín vôbec sa považuje srvátkový proteín alebo whey proteín, ktorý obsahuje 70–95 % bielkovín. Je dobre známy svojou rýchlou stráviteľnosťou a vstrebateľnosťou, a preto sa hodí na konzumáciu po tréningu. Navyše vykazuje skvelú biodostupnosť, čo znamená, že naše telo z neho má maximálny úžitok.

 

Whey proteín patrí do skupiny mliečnych proteínov. Do rovnakej kategórie patrí aj kazeínový proteín, ktorý sa prezýva nočný proteín. Na rozdiel od srvátkového proteínu je pomaly stráviteľný.

 

Výber správneho proteínového doplnku je kľúčový pre dosiahnutie optimálnych výsledkov vo vašom tréningovom režime. Zaujímajú vás preto spoločné vlastnosti a tiež jednotlivé odlišnosti pri whey proteíne a clear proteíne? To a oveľa viac sa dozviete aj v našom článku venovanom práve srvátkovým proteínom.

 

Proteínový doplnok stravy

V našej ponuke nájdete srvátkový proteín pochádzajúce z mlieka z BIO chovov v Európe. Obsahuje 21,5 g bielkovín, 5 g kolagénu a 20 účinných látok. V zložení nájdete 18 aminokyselín vrátane BCAA (aminokyselín s rozvetveným reťazcom, medzi ktoré patrí leucín, izoleucín a valín), biotín a tráviace enzýmy

 

Práve zloženie našich srvátkových proteínov je úplne unikátne a podobné na trhu len ťažko nájdete! Obsahujú totiž hovädzí kolagén pre zdravé kĺby a krásnu pleť. Ďalej biotín podporujúci udržanie zdravej kože, silných vlasov a pevných nechtov. Nechýbajú ani prírodné enzýmy pre lepšie trávenie bielkovín.

 

Jedinečná je tiež autentická a neodolateľná chuť každého z našich proteínov, ktoré sme docielili pridaním prírodných aróm a farbív. Vyberať môžete hneď z piatich rôznych príchutí:

 

Naše whey proteíny sú sladené sukralózou, neobsahujú zbytočné zahusťovadlá, nehrudkujú a ľahko sa rozmiešavajú

 

Pre rýchle vstrebanie po tréningu je najlepšie rozmixovať proteín priamo vo vode – k tomu využite shaker s praktickým pútkom alebo shaker so zásobníkom.

 

Proteín vám poslúži aj ako základ pri príprave výdatnej desiaty kedykoľvek v priebehu dňa. Pridajte ho do kaše, ovsených vločiek, smoothie alebo akýchkoľvek ďalších pokrmov. 

 

Alternatívou k whey proteínu je clear srvátkový proteín, ktorý má porovnateľné benefity, ale svojou ľahkou konzistenciou pripomína skôr ovocnú malinovku

 

 

 

 

Späť do obchodu