Pre lámavé a poškodené nechty

 

Prvá vianočná akcia je tu!

Práve teraz môžete použiť vianočný zľavový kód GIFT15 na zľavu 15 % na všetko! A k tomu ako vždy dostanete k objednávke aj darček. Celkovo ich je 6 a rozdávame produkty ako vzorku jahodových medvedíkov na vlasy, pleťové sérum, alebo dokonca celé balenie jahodových medvedíkov. Všetky ich nájdete práve tu.

 

Cena

0103
10103

Značky

Zobrazených položiek: 36
ARGAN
Akcia Novinka
16,35 €
KBO0003
RICINOVY
Akcia Novinka
12,40 €
KBO0011
L metionin
Akcia Novinka
14,70 €
21091
D BIOTIN (1)
Akcia Novinka
7,70 €
21089
36 položiek celkom

Kozmetika a doplnky stravy pre lámavé a poškodené nechty

 

Lámavé a inak poškodené nechty sú obvykle ukazovateľom nedostatočného príjmu špecifických vitamínov a minerálnych látok. Všetko pre podporu ich prirodzenej pevnosti, pružnosti a lesku nájdete v našej kategórii s kozmetikou a výživovými doplnkami pre lámavé a poškodené nechty.

 

Najlepšie vitamíny a minerálne látky na nechty

Ak má vaše telo dostatok živín tak platí, že vaše nechty budú pevnejšie a budú rýchlejšie rásť. Obrovský vplyv na stav nechtov majú práve vitamíny a minerálne látky. Ktoré konkrétne?

 

Vitamíny skupiny B v popredí s biotínom biotín podporuje metabolizmus aminokyselín tvoriacich bielkoviny, ktoré sú nevyhnutné pre rast nechtov. Ďalší vitamíny skupiny B ako napríklad B9 alebo B12 stimulujú tvorbu nechtových buniek, prispievajú k udržaniu silných nechtov a zabraňujú zmenám pigmentu v nechtoch. 

 

Vitamín C – je silným antioxidantom, ktorý zároveň stimuluje produkciu kolagénu ako stavebného kameňa nechtov.

 

Vitamín E – je silným antioxidantom, ktorý zároveň prispieva k udržaniu pevných nechtov a zabraňuje zmenám pigmentu v nechtoch. Jeho bohatým zdrojom je napríklad za studena lisovaný VENIRA BIO arganový olej a VENIRA BIO ricínový olej

 

Zinok – podporuje rast nových buniek, a tým urýchľuje rast nechtov. Kvôli jeho nedostatku v tele sa na nechtom môžu začať objavovať biele škvrny zvané tienky. 

 

Železo – prenáša kyslík do všetkých orgánov a buniek v tele, teda aj do nechtov. Jeho nedostatok môže byť príčinou oslabenia nechtov.

 

Selén – prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom a podieľa sa na udržaní normálneho stavu nechtov. 

 

 

Mnohé z vyššie zmienených látok (zinok, selén, biotín, vitamín B9 , vitamín C) pre zdravé a krásne nechty nájdete v našich VENIRA PREMIUM kapsulách pre vlasy, nechty a pleť , ktoré sú absolútnym bestsellerom už od roku 2017!

 

Aké ďalšie látky na nechty?

Svoj jedálniček by ste mali ďalej rozšíriť o esenciálna aminokyselina L-metionín, ktorá je  súčasťou proteínu keratínu tvoriaceho vlasy, nechty a kožu. Telo si túto látku nevie samo vytvoriť, a tak nezostáva než ju suplementovať, čo vám rozhodne odporúčame, pretože dostatočný príjem metionínu zamedzuje štiepeniu nechtov a zvyšuje ich pevnosť

 

K lepšiemu stavu svojich nechtov prispejete pravidelnou konzumáciou kolagénu ako najdôležitejšie bielkoviny, ktorá dodáva vašim nechtom živiny. Kolagén vám pomôže udržať optimálny stav nechtov a zabráni ich štiepeniu a lámaniu. Vyskúšajte gumové medvedíky, chutné cmúľacie kocky alebo kolagénový drink. Zloženie všetkých spomínaných doplnkov stravy sme vyvinuli tak, aby vzájomne zosilňovali svoj účinok a vaše telo bolo schopné vstrebať všetky účinné látky, ktoré obsahujú. Bez problémov ich teda môžete užívať súčasne.

 

Späť do obchodu