Len dnes! Využite dodatočný zľavový kód: PON5 v 1. kroku nákupného košíka a získate 5% zľavu na všetky produkty v objednávke.

Vitamíny na podporu a posilnenie imunity

 

Využite túto obľúbenú akciu ešte do polnoci!

Práve teraz máme dopravu zadarmo na väčšinu produktov a navyše si k objednávke môžete vybrať darček. Rozdávame vzorku jahodových medvedíkov na vlasy, balzam na pery alebo dokonca aj sérum proti starnutiu pleti.

Zobraziť darčeky a informácie o akcii >

 

Cena

1139
11139

Značky

Zobrazených položiek: 18
venira vitamín d
ZADARMOZADARMO
11,85 €
21004
venira probiotiká
ZADARMOZADARMO
21,90 €
21030
venira b-komplex
ZADARMOZADARMO
18,40 €
21003
18 položiek celkom

Prírodné doplnky stravy a vitamíny na imunitu

 

Svoj imunitný systém si môžete predstaviť ako nepriestrelnú vestu, ktorá vás 24 hodín denne sedem dní v týždni chráni pred útokmi vírusov. V momente, keď sú na veste trhliny, dôjde k oslabeniu obranyschopnosti organizmu, a vy tak môžete čeliť rôznym infekčným ochoreniam. Jedným zo spôsobov, ako imunitu posilňovať, je pravidelné užívanie doplnkov stravy na podporu imunity.

 

 

Vitamíny na imunitu pre dospelých

Existuje nepreberné množstvo doplnkov stravy s obsahom látok, ktoré prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému. K najlepším vitamínom na imunitu patrí vitamín C, vitamín D, multivitamín obsahujúci 31 účinných látok a B-komplex predstavujúci spoľahlivý a kvalitný zdroj vitamínov skupiny B.

 

Popri týchto notoricky známych vitamínoch musíme spomenúť aj betaglukán, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácnosti v obdobie vírusov, chrípok a prechladnutí. Jedná sa o prírodný polysacharid prirodzene sa vyskytujúci v bunkových stenách baktérií, obilnín, húb, siníc a kvasiniek.

 

Ďalším významným doplnkom stravy na posilnenie imunity sú probiotiká. Tie predstavujú zdraviu prospešné živé mikroorganizmy prirodzene sa vyskytujú v ľudskom tele. Najviac ich je v črevách, kde sú súčasťou mikroflóry. Okrem toho, že posilňujú imunitu, tak prispievajú k správnej funkcii čriev a eliminujú možné tráviace problémy. Ich užívanie sa odporúča aj v období užívania antibiotík, u ktorých je všeobecne známe, že narúšajú črevný mikrobióm.

 

 

Správnu funkciu imunitného systému ovplyvňuje aj hladina minerálnych látok

 

Konkrétne zinok znemožňuje preniknutiu vírusov do jadra bunky, čím blokuje ich množenie. Nájdete ho napríklad v našej zmesi na podporu imunity obsahujúcu tiež vitamín C a inulín.

 

Za zmienku stojí aj selén, ktorý je v ľudskom tele zastúpený vo všetkých tkanivách a orgánoch. Jeho prísun môžete pokryť z rôznych zdrojov potravín (napr. vajec, vnútorností, orieškov, húb a pod.), ale jeho množstvo je tu veľmi ovplyvnené spôsobom pestovania a skladovaním. Istejšie je preto siahnuť po doplnku stravy vo forme imunity drinku, ktorý sme vyvinuli v spolupráci s influencerkou a mamičkou Dominikou Šťovíčkovou alias @ mamadomisha.

 

 

Vitamíny na imunitu pre deti

 

Deti sa dostávajú do kontaktu s rôznymi vplyvmi ihneď po narodení, a preto sa ich imunita začína formovať už v takto útlom veku. V tomto ohľade je pre deti veľkým medzníkom ukončenie dojčenia, v dôsledku ktorého narastá frekventovanosť pokašliavania, nádchy a horúčiek. Ďalším zlomovým okamihom je nástup do škôlky, kde sa deti stretávajú s chorobami, ktoré z domáceho prostredia nepoznajú, a tak voči nim zatiaľ nemajú vytvorené protilátky. Dá sa preto povedať, že prvé roky života dieťaťa zohrávajú kľúčovú úlohu z pohľadu vývoja imunitného systému.

 

Vyzbrojte svoje deti proti vírusom a doplňte ich vyvážený jedálniček:

 

 

Späť do obchodu