Aminokyseliny a BCAA

 

Jarné upratovanie skladov a zľavy už len do polnoci!

Zvýhodnili sme všetko, zľavy dosahujú až 40 % a k objednávke si môžete vybrať darček. Tých je celkom 6 a rozdávame vzorky, balzam na pery alebo dokonca šampón proti vypadávaniu vlasov.

Zobraziť darčeky a informácie o akcii >

 

Cena

1516
11516

Značky

Zobrazených položiek: 2
2 položiek celkom

Aminokyseliny a BCAA

Chcete posilniť fyzickú kondíciu a maximálnu výkonnosť na tréningoch, alebo zlepšiť svoju regeneráciu? Bez našich lahodných BCAA v jedinečnej kvalite, teda spektrom hneď niekoľkých dôležitých aminokyselín potrebných pre rast a obnovu svalového tkaniva, sa potom rozhodne nezaobídete. Či už ste športovec alebo fitness nadšenec, aminokyseliny a BCAA vám môžu poskytnúť mnoho výhod!


Prečo práve aminokyseliny?

Aminokyseliny predstavujú organické zlúčeniny, ktoré tvoria základnú stavebnú štruktúru proteínov hrajúci dôležitú úlohu v raste a regenerácii svalového tkaniva. Sú zložené z atómov dusíka, uhlíka, kyslíka i vodíka a mimo správneho fungovania svalov v tele plnia ďalšie dôležité funkcie, ako je tvorba enzýmov, hormónov, protilátok a neurotransmiterovEsenciálne a neesenciálne aminokyseliny

Nie všetky tieto organické zlúčeniny je naše telo schopné syntetizovať samo, a preto sme vyvinuli úplne špeciálnu kategóriu prémiových vetvených aminokyselín vhodných na suplementáciu nielen pre športovcov.

 

Ktoré aminokyseliny si teda naše telo nevie samo vytvoriť? Lyzín, metionín, fenylalanín, histidín, treonín, tryptofán, izoleucín, leucín a valín. Týchto 9 esenciálnych aminokyselín nemôže byť telom syntetizovaný, a preto ich musíme získavať prostredníctvom potravy alebo športové výživy. Ide o kľúčové zložky pre správne fungovanie tela dôležité pre rast, opravu a udržanie zdravia tkanív.

 

neesenciálnymi aminokyselinami, ktorých je celkom 11 (alanín, arginín, asparagín, kyselina asparagová, cysteín, glutamín, kyselina glutamová, glycín, prolín, serín a tyrozín ), si naše telo dokáže jednoducho poradiť, tzn. vie si ich samo vytvoriť. Tieto aminokyseliny sú dôležité pre tvorbu hormónov, enzýmov aj neurotransmiterov.BCAA alebo aminokyseliny s rozvetveným reťazcom

Pod názvom BCAA (branched-chain amino acids) sa skrývajú vetvené aminokyseliny leucín, izoleucín a valín v pomere 2:1:1. Túto špecifickú skupinu aminokyselín hneď s 5656 mg BCAA v dennej dávke sme pre vás vyvinuli v špeciálnom instantnom nápoji s príchuťou manga alebo jahody a mäty.

 

 

Leucín, izoleucín a valín

Vetvená aminokyselina l-leucín umožňuje stimulovať syntézu bielkovín v svalovom tkanive a je celkovo považovaná za aminokyselinu s najväčším anabolickým účinkom, tzn. má schopnosť najlepšie budovať a zväčšovať svalové vlákna. Okrem toho podporuje regeneráciu svalov po tréningu a zvyšuje celkovú silu aj výdrž.

 

L-izoleucín, podobne ako leucín, je aminokyselina nevyhnutná pre silné a regenerované svaly. Pomáha udržiavať optimálny energetický metabolizmus v tele a podporuje tvorbu hemoglobínu, čím zlepšuje prenos kyslíka do svalov.

 

Dôležitú úlohu v metabolizme bielkovín zastáva l-valín, posledná z troch aminokyselín s rozvetveným reťazcom. Valin tiež pozostáva z dôležitej úlohy pri regenerácii svalov, znižuje únavu a zlepšuje celkovú výkonnosť.

 

Chcete lepšie porozumieť svetu aminokyselín a BCAA a navyše sa viac dozvedieť o prínosoch ich jednotlivých druhov? Náš kompletný sprievodca vám poskytne informácie nielen o tom, prečo by ste mali aminokyseliny do svojho tela dopĺňať, ale aj o tom, aké by boli vhodné práve pre vás. 

Aminokyseliny + proteíny pre maximálny anabolický potenciál

Doplniť svoju suplementáciu pomocou doplnkov stravy z kategórie športovej výživy môžete spoločne s whey proteínmi hneď v 5 skvelých príchutiach - čokoláda, slaný karamel, vanilka s jahodou či malinou alebo perník so škoricou. 

 

clear proteíny, teda ľahším variantom hutných krémových proteínov, dodáte svojmu telu nielen potrebné aminokyseliny a bielkoviny, ale zároveň si pochutnáte na osviežujúce chutné limonáde prospešné pre vaše telo.

 

Tip: Vedeli ste o tom, že aminokyseliny v podobe instantných drinkov môžete užívať pokojne každý deň aj keď práve nešportujete, a to aj dlhodobo? Navyše vďaka ľahkému rozmiešaniu v našom shaker v nápojoch plných aminokyselín nenájdete žiadne nepríjemné hrudky!

Späť do obchodu