VENIRA B-komplex

  • kvalitný a spoľahlivý zdroj vitamínov B
  • obsahuje účinnú formu 8 vitamínov skupiny B
  • každý z týchto vitamínov má špecifický prínos pre ľudský organizmus
  • nevyhnutný pre správne fungovanie metabolizmu
  • napomáha k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom
  • má pozitívny vplyv na energetický metabolizmus
  • pomáha znížiť mieru únavy a vyčerpania

 

Obsah balenia: 90 kapsúl, čo je kúra na 90 dní 

Dávkovanie: užívajte jednu kapsulu kedykoľvek počas dňa

Produkt je prírodný a zdravotne nezávadný.

Bez cukru, lepku a laktózy.

Môžeme doručiť do:
28.3.2023
Skladom
Kód: 46
Značka: Venira
18,42 € –32 % 12,50 €
VENIRA B-komplex
Akcia
ZADARMOZADARMO 18,42 € –32 %

Venira B-komplex predstavuje kvalitný a spoľahlivý zdroj vitamínu B – naše kapsule obsahujú 8 účinných vitamínov skupiny B.

Každý z nich je neodmysliteľnou súčasťou pre správne fungovanie organizmu, nervovej sústavy, ale aj pre správne fungovanie metabolizmu. B-komplex sa tiež odporúča užívať pri nadmernej psychickej a fyzickej záťaži.


VENIRA B-komplex

Stres, konzumácia nekvalitných alebo nevhodne upravených potravín a ďalšie. To je len malý zoznam faktorov, ktoré ovplyvňujú hladinu vitamínov B v našom tele. Vyššia potreba vitamínov B je napríklad pri zvýšenej telesnej námahe, nadmernej psychickej záťaži, u fajčiarov, v starobe, v období tehotenstva a pri dojčení.

Nedostatok vitamínu skupiny B sa môže prejavovať častou únavou, kožnými problémami, ale aj zlým sústredením. B-komplex by nemal chýbať medzi vašimi každodennými doplnkami stravy, obzvlášť ak ste často v strese, unavení alebo sa napríklad vystavujete častej psychickej a fyzickej záťaži. V týchto prípadoch vaša potreba vitamínu B navyšuje.

Venira B-komplex zahŕňa všetkých 8 účinných vitamínov skupiny B, ktoré majú veľmi dôležitú úlohu pre správne fungovanie ľudského organizmu a metabolizmu.

Vitamíny skupiny B by sa mali užívať neustále, pretože ich telo vylučuje z organizmu preč a potom dochádza k ich deficitu. Ich pravidelným doplňovaním môžeme predísť zdravotným problémom.

Aké môžu byť príznaky nedostatku vitamínu B?

- únava a nespavost, bolest hlavy, poruchy zraku

- zvýšený výskyt ekzému, akné, aftů a kožních problémů celkově

- nechuť k vykonávání fyzických aktivit, únava při fyzické aktivitě

- při nedostatku vitamínu B12 může docházet k brnění a necitlivosti v oblasti rukou a nohou

- zmatenost, podrážděnost, stres, změny nálad

- problémy se spánkem

 - slabost, závratě, dušnost

VENIRA B-komplex
VENIRA B-komplex

Pre koho je B-komplex určený?

Venira B-komplex je určený pre každého, kto má jeden z vyššie uvedených problémov a stretáva sa napríklad s únavou, stresom či vyššou fyzickou aktivitou.

Ďalej je vhodný pri:

- Pri poranení kútikov na ústach, problémy s aftami a oparmi

- Počas tehotenstva

- Vhodné pre vegetariánov a vegánov (Vitamín B12 je obsiahnutý prevažne v mäse, vajciach a mlieku, tzn. hrozí tu nedostatok).

- Pre seniorov

- Pre osoby s častou únavou a stresom

- Môže pomôcť so znížením prejavov úzkostí či depresie ( Štúdia k dispozícii tu )

- Môže pomôcť so zlepšením kognitívnych funkcií (pamäť a pozornosť) a stresu ( Štúdia k dispozícii tu )

VENIRA B-komplex obsahuje:

 Vitamín B1 (tiamín)

- má pozitívny vplyv na funkciu energetického metabolizmu, nervovej sústavy, psychickej činnosti a priaznivo ovplyvňuje činnosť srdca

Vitamín B2 (riboflavín)

- má pozitívny vplyv na funkciu energetického metabolizmu a nervovej sústavy, prispieva k udržaniu normálneho stavu slizníc a červených krviniek, má pozitívny vplyv na zrak, podporuje metabolizmus železa, napomáha k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom, znižuje mieru únavy a vyčerpania

Vitamín B3 (niacín)

- má pozitívny vplyv na funkciu energetického metabolizmu, nervovej sústavy a psychickej činnosti, prispieva k udržaniu normálneho stavu pokožky a slizníc, znižuje mieru únavy a vyčerpania

Vitamín B5 (kyselina pantoténová)

- má pozitívny vplyv na energetický metabolizmus a mentálnu činnosť, znižuje mieru únavy a vyčerpania

Vitamín B6 (pyridoxín)

- má pozitívny vplyv na funkciu energetického metabolizmu, nervovej sústavy a psychickej činnosti, prispieva k normálnemu metabolizmu bielkovín a glykogénu, podporuje tvorbu červených krviniek, priaznivo ovplyvňuje imunitný systém, znižuje mieru únavy a vyčerpania

Vitamín B7 (biotín)

- podieľa sa na udržaní zdravých vlasov a zachovaní zdravých slizníc, prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému a správnej psychickej činnosti, prispieva k normálnemu metabolizmu živín (bielkoviny, tuky, sacharidy), je vhodný pri liečbe antibiotikami, má priaznivý vplyv na pokožku a napomáha jej udržiavať zdravú

Vitamín B9 (kyselina listová)

- podporuje rast zárodočných tkanív počas tehotenstva, prispieva k normálnej syntéze aminokyselín a k krvotvorbe, má priaznivý vplyv na metabolizmus homocysteínu a na správnu funkciu psychiky, znižuje mieru únavy a vyčerpania

Vitamín B12 (kobalamín)

- má pozitívny vplyv na funkciu energetického metabolizmu, nervovej sústavy a psychickej činnosti, podporuje tvorbu červených krviniek, priaznivo ovplyvňuje imunitný systém, znižuje mieru únavy a vyčerpania

Koľkokrát denne av akú dennú dobu je najlepšie kapsuly užívať?

Užívajte 1 kapsulu kedykoľvek počas dňa a zapite dostatočným množstvom tekutín.

Snažte sa ju zároveň užívať čo najbližšie k jedlu, a to najlepšie pred, počas alebo tesne po ňom. Čím bližšie k jedlu totiž kapsulu užijete, tým vyššia bude vďaka naštartovanému tráveniu aj vstrebateľnosť všetkých aktívnych látok.


Môžem užívať VENIRA B-komplex, keď som tehotná? A aj potom pri dojčení? B-komplex môžu užívať tehotné aj dojčiace ženy, ale až po konzultácii s lekárom.

Je tento produkt vhodný aj pre deti? Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov.

 Obsah jedného balenia: 90 kapsúl

VENIRA B-komplex


Upozornenie: Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Nie je určené pre deti do 3 rokov. Dbajte na zdravý životný štýl.

Skladovanie: Pri izbovej teplote na suchom a tmavom mieste. Skladujte mimo dosahu detí.

Vyrobené v ČR.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu