Využite aktuálnu dopravu zadarmo a ušetrite ďalších 5% z celého nákupu zadaním kódu SALE5 v 1. kroku nákupného košíka.

Vypadávanie vlasov u mužov: Ako s tým zatočiť?

Veľa našich článkov je zamerané na ženy a na ich problémy s vlasmi, či už je to vypadávanie alebo zlá kvalita vlasov. Čo ale naše drahé polovičky? Ako sú na tom muži s rastom vlasov a čo spôsobuje ich postupnú stratu? Dá sa tomu nejako zabrániť? Páni, tento článok sme spísali pre vás.
 

Čo spôsobuje padanie vlasov?

Mnoho môžem s pribúdajúcim vekom trápia väčšie a väčšie vypadávanie vlasov. To môže byť spôsobené rôznymi dôvodmi.

Najčastejším z nich býva androgenetická alopécia, čo je reakcia vlasov na hormón testosterón. Bohužiaľ sa s ňou nedá viacmenej nič robiť, dedí sa totiž z generácie na generáciu. Záleží na hladine testosterónu, ktorá priamo ovplyvňuje vlasové korienky a dochádza k vypadávaniu vlasov. Hlavné je tento problém včas podchytiť. Najkritickejším obdobie prichádza medzi 20. až 30. rokom. V tejto dobe majú totiž muži najvyššiu hladinu testosterónu. Ak ste zaznamenali väčší vypadávanie vlasov a myslíte si, že by za tým mohol stať tento problém, vyhľadajte lekára. So správnou starostlivosťou by sa mohlo vypadávanie vlasov do pár mesiacov zastaviť.

 

CH

 

 

Ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú vypadávanie vlasov:

Stres

Ďalším dôvodom spôsobujúce vypadávanie vlasov môže byť priveľa stresu. Vďaka nemu sa totiž nedostatočne prekrvuje vlasová pokožka a neprináša sa do nej dostatočné množstvo živín. Všeobecne platí, že stres nie je prospešný pre telo ani fyzicky a už vlbec nie psychicky. Oboje potom má vplyv na kvalitu vlasov.

 

Nedostatok vitamínov pre vlasy a nekvalitná strava

Rast vlasov sa primárne odvíja od našej kvalitnej (alebo nekvalitné) stravy. Základnými vitamíny vyživujúci vlasy sú Vitamín C, Vitamíny skupiny B, Zinok, biotín alebo Vitamín A.

 

Zlá alebo nedostatočná starostlivosť o vlasy a pokožku hlavy

U mužov sa často vyskytuje problém s lupinami vo vlasoch a s vysušenou pokožkou hlavy. Uistite sa, že dostatočne staráte o pokožku hlavy, promasírováváte ju, prípadne nanášate aj vlasové séra alebo oleje, ktoré hydratujú pokožku. Znížite tak riziko tvorby lupín. 

 

Čo robiť pre rast vlasov?

Upravte jedálniček

Rast vlasov podporujú potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny - predovšetkým ryby (losos, tuniak, makrela, pstruh). Svoj jedálniček by sme mali tiež obohatiť o mliečne výrobky, strukoviny a hydinové mäso.

 

Starostlivo sa starajte o vlasy a pokožku hlavy

Po umytí vlasy vysoušejte opatrne, nedrhnite je uterákom a nerozčesávajte, ak sú vlasy mokré. Mohlo by ich to poškodiť. Snažte sa znížiť nosenia pokrývok hlavy a pravidelne vlasovú pokožku masírujte.

 

Doplnky stravy

Naše prírodné doplnky stravy si obľúbilo mnoho žien aj mužov práve z dôvodu toho, že majú skvelé výsledky v boji proti vypadávaniu vlasov a podpore rastu nových vlasov. Venira kapsule ponúka silné zloženie tých najlepších vitamínov a minerálov, ktoré sa podieľa na kvalite vlasov. A je jedno či kapsule užívajú ženy alebo muži. Látky obsiahnuté v kapsulách pôsobí na rast vlasov rovnako pre obe pohlavia.

 

Venira kapsule - 19 účinných látok v každej kapsuli

pre krásne vlasy, nechty a pleť

Vitamíny pre podporu rastu, objemu a kvality vlasov, silné a nelámající sa nechty a nádhernou pleť - to sú venir kapsule. Tento prírodný doplnok stravy sme uviedli na trh roku 2017. Od tej doby si venir získala srdcia tisícov zákazníčok, ktorým pomáha na ceste za ešte krajšími vlasy, nechty a pleťou.

 

I2 (1)

 

 

Okrem kapsúl môžu muži užívať tiež kolagénový drink, ktorý je nevyhnutnou stavebnou súčasťou spojivových tkanív a dôležitou zložkou ovplyvňujúce vzhľad našej pokožky, kvality vlasov, nechtov i zubov a vďačíme ju za pohyb bez bolesti - teda za zdravé kĺby a väzy.

 

Instantný kolagénový drink bez cukru

ktorý sa postará o krásu a zdravie

Vytvorili sme doslova beauty nápoj, ktorý podporuje výživu vlasov, nechtov a pleť a okrem toho obsahuje veľkú rad ďalších benefitov pre celkový organizmus. Pomáha v boji proti starnutiu, proti vráskam, kĺbom a zlepšuje tiež imunitu a celkovú regeneráciu. A to všetko vďaka obsahu 100% bioaktívneho hydrolyzovaného kolagénu a ďalších 8 účinných látok v každom jednom vrecku! Bez cukru, lepku, laktózy a pridanej chémie!

 

I

 

 

Späť do obchodu