Trápi vás nadmerné padanie vlasov na jar a v lete? Zatočte s ním!

Sotva skončí náročná zima, prichádza jar – doba, kedy je potrebné doplniť vitamíny a minerály. S ich nedostatkom je totiž spojené aj nie príliš obľúbené vypadávanie vlasov práve na jar. A čo potom v lete, kedy majú na vlasy a pokožku hlavy vplyv ďalšie faktory? Zabráňte nadmernej strate vlasov. K tomu vám pomôžu aj naše kapsule pre vlasy, nechty a pleť, ktoré napomáhajú k rastu vlasov a znižujú riziko ich vypadávania.

 

Čo škodí vlasom?

Vlasom škodí nielen nedostatok živín, ale aj nezdravý životný štýl, zlá starostlivosť, stres av neposlednom rade aktuálne obdobie, ktoré môže mať vplyv na ich kvalitu. Príčin vypadávania vlasov na jar v a lete je hneď niekoľko.

Nové klimatické podmienky, vyššie teploty, ochladzovanie organizmu a nadmerné slnenie, ktoré môže poškodiť pokožku hlavy. Zatočte v tomto období s nekvalitnými a padajúcimi vlasmi - tu sú tipy, ktoré vám môžu pomôcť.

 

Padanie vlasov je prirodzené

Nejaký ten vlas raz za čas jednoducho vypadne – vlasy majú totiž obmedzenú životnosť. Kolobeh života vlasov môžete spoznať práve tak, že sem tam nájdete pár vlasov v kefe. Je potrebné si všímať, či ide o bežné a prirodzené vypadávanie vlasov alebo sa stupňuje a úbytok je väčší.

Pokiaľ si všimnete zvýšené padanie vlasov, nastal čas s ním zatočiť! Zjavné to môže byť práve na začiatku leta – preto sa o vaše vlasy starajte s láskou a užívajte aj ďalšie doplnky stravy, ktoré podporia ich rast a oživenie.

 

Jedálny lístok robí divy

Aj malá zmena v stravovacích návykoch dokáže divy. Obmedzte priemyselne spracované potraviny, pridajte zdravé tuky a dostatok bielkovín. Dostatočné množstvo ovocia, zeleniny, rýb a bieleho mäsa na vašom jedálničku môže pomôcť so znížením vypadávanie vlasov.

Skúste vynechať cukry, bielu múku a mliečne výrobky, obzvlášť, pokiaľ vás aktuálne okrem padania vlasov trápi aj mdlá alebo problematická pokožka. Strava je základ, začnite teda pri jedle. Jedzte viac lokálnych potravín - a obzvlášť v lete jedálniček zľahčite.

 

Vyhnite sa stresu

Stres, nekvalitný spánok a nedostatok tekutín sú troma aspektmi, ktoré ovplyvňujú stav a kvalitu vlasov. Preto si v tomto období naordinujte pitný režim, dostatok pohybu, denný relax alebo meditáciu a zdravý spánok. Ak vás trápi záškodník menom stres, môže jej o ďalší spúšťač problémov s vlasmi. Pridajte nedostatok tekutín a spánku - a problém je na svete.

Robte teda čo najviac pre seba. Urobte si čas na to, čo máte rada. Pokiaľ chcete vyskúšať nejaký doplnok stravy, potom je tu pre vás VENIRA stop stress s úžasnou príchuťou višne. S týmto doplnkom stravy eliminujete mieru únavy a vyčerpania na minimum.

Tip: Stres sa dokonale rozpúšťa v prírode. Rozmaznávajte sa - vyrazte na chvíľu do lesa. Forest bathing alebo pobyt v lese je populárny nielen v Japonsku. Pravidelná dávka prírody - a stres nebude mať šancu. Vyčistíte si hlavu a dokonale sa upokojíte - a navyše urobíte dobre aj svojej hrive. Také kempovanie alebo cestovanie prírodou má svoje kúzlo a benefity pre zdravie. Objavíte ich?

 

Pozor na prehnanú starostlivosť o vlasy

Nevhodná starostlivosť o vlasy, ďalší kameň úrazu. Nič sa nemá preháňať – a to ani časté umývanie vlasov, nadmiera stylingu a úprav alebo farbenie a odfarbovanie. Pritom je to práve prirodzenosť, ktorá vlasom v lete svedčí.

Ak vás trápi nadmerné vypadávanie vlasov, skúste okrem dvoch predchádzajúcich bodov aj vlasový detox. Obmedzte styling, tepelné úpravy vlasov a farbenie. V kúpeľni potom oceníte VENIRA šampón proti vypadávaniu vlasov, stimulujúci pokožku hlavy. Vlasy oživte skrátením a nechajte ich mesiac odpočinúť.

Tip: Po umytí vlasov použite vlasovú vodu alebo olej a doprajte si krátku masáž hlavy. Nielenže patrí medzi ďalších príjemných bojovníkov proti stresu, navyše pomáha redukovať vypadávanie vlasov, prekrviť pokožku hlavy a uzdraviť vlasové korienky.

 

Doprajte si beauty kúru

Aby sa vlasy čo najrýchlejšie dostali do vitálneho stavu, doprajte si beauty kúru – starostlivosť zvnútra je totiž rovnako dôležitá ako tá zvonku. Komplexná starostlivosť kapsúl VENIRA sa vďaka prírodnému zloženiu postará nielen o vlasy, ale vyživí aj nechty a vykúzli krásnu pleť.

Prináša všetko, čo telo v letných mesiacoch potrebuje, aby došlo k obmedzeniu vypadávania vlasov. Za zlepšenie stavu vlasov, pleti a nechtov môžu aminokyseliny, pivovarské kvasnice a vitamíny, ale aj kolagén či hyaluronát. Zahrňte VENIRU do každodennej rutiny, či už potrebujete vzpruhu po náročnom období alebo len chcete byť krajší.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ihneď sa pustíme do opravy.

 

Späť do obchodu