Trápi vás nadmerné padanie vlasov na jar a v lete? Zatočte s ním!

Sotva skončí náročná zima, prichádza jar - čas, kedy je potrebné doplniť vitamíny a minerály. S ich nedostatkom je totiž spojené aj nie príliš obľúbené vypadávanie vlasov práve na jar. A čo potom v lete, keď majú na vlasy a pokožky hlavy vplyv ďalšie faktory? Zabráňte nadmernej strate vlasov. Zabráňte nadmernej strate vlasov. K tomu vám pomôžu naše kapsule Venira pre vlasy, nechty a pleť, ktoré napomáhajú k rastu vlasov a znižujú riziko padania vlasov.

Vlasom škodí nielen nedostatok živín, ale aj nezdravý životný štýl, zlá starostlivosť, stres a v neposlednom rade aktuálne obdobie, ktoré môže mať vplyv na ich kvalitu. Príčin vypadávanie vlasov v na jar a v lete je hneď niekoľko. Nové klimatické podmienky, vyššie teploty, ochladzovanie organizmu a nadmerné slnenie, ktoré môže poškodiť pokožku hlavy. Zatočte v tomto období s nekvalitnými a padajúcimi vlasmi - tu sú tipy, ktoré môžu pomôcť aj vám.

 

z17

 

 

Vypadávanie vlasov je prirodzené

Nejaký ten vlas raz za čas vypadne - vlasy totiž majú obmedzenú životnosť. Kolobeh života vlasov môžete spoznať práve tak, že sem tam nájdete pár vlasov v kefe. Je potrebné si všímať, či ide o bežné a prirodzené vypadávanie vlasov alebo sa stupňuje a úbytok je väčší. Ak si všimnete zvýšeného padania vlasov, nastal čas s ním zatočiť! Viditeľné to môže byť práve na začiatku leta - preto o vaše vlasy starajte s láskou.

 

Jedálniček robí divy

Aj malá zmena v stravovacích návykoch dokáže divy. Obmedzte priemyselne spracované potraviny, pridajte zdravé tuky a dostatok bielkovín. Dostatok ovocia a zeleniny, rýb a bieleho mäsa na vašom jedálničku môže pomôcť so znížením vypadávanie vlasov. Skúste vynechať cukry, bielu múku a mliečne výrobky, najmä ak vás aktuálne okrem padanie vlasov trápi mdlá alebo problematická pokožka. Strava je základ, začnite teda u jedla. Jedzte viac lokálnych potravín - a obzvlášť v lete jedálniček zľahčí.

 

Vyhnite sa stresu

Stres, nekvalitné spánok a nedostatok tekutín sú tri aspekty, ktoré ovplyvňujú stav a kvalitu vlasov. Preto si v tomto období naordinujte pitný režim, dostatok pohybu, denné relax alebo meditáciu a zdravý spánok. Ak vás trápi záškodník menom stres, môže ísť o ďalšie spúšťač problémov s vlasmi. Pridajte nedostatok tekutín a spánku - a problém je na svete. Robte teda čo najviac pre seba. Urobte si čas na to, čo máte rada.

TIP: Stres sa dokonale rozpustí v prírode. Rozmaznávajte sa - vyrazte na chvíľu do lesa. Forest bathing čiže pobyt v lese je populárny nielen v Japonsku. Pravidelná dávka prírody - a stres nebude mať šancu. Vyčistíte si hlavu a dokonale sa upokojíte - a navyše urobíte dobre tiež svoje hrive. Takéto kempovanie alebo cestovanie prírodou má svoje čaro a benefity pre zdravie. Objavíte je?

 

Pozor na prehnanú starostlivosť o vlasy

Nevhodná starostlivosť o vlasy, ďalší kameň úrazu. Nič sa nemá preháňať - ani časté umývanie vlasov, nadmiera stylingu a úprav alebo farbenie a odfarbovanie. Pritom je to práve prirodzenosť, ktorá vlasom v lete svedčí. Ak vás trápi nadmerné vypadávanie vlasov, skúste okrem dvoch predchádzajúcich bodov vlasový detox. Obmedzte styling, tepelnej úpravy vlasov a farbenie. V kúpeľni potom oceníte špeciálny šampón, stimulujúce pokožku hlavy. Vlasy oživte skrátením a nechajte ich na mesiac odpočinúť.

TIP: Po umytí vlasov použite vlasovú vodu alebo olej a doprajte si krátku masáž hlavy. Nielenže patrí medzi ďalšie príjemné bojovníkmi proti stresu, navyše pomáha redukovať vypadávanie vlasov, prekrviť pokožku hlavy a ozdraviť vlasové korienky.

 

z18

 

 

Doprajte si beauty kúru

Aby sa vlasy čo najrýchlejšie dostali do vitálneho stavu, doprajte si beauty kúru - starostlivosť zvnútra je totiž rovnako dôležitá ako zvonku. Komplexná starostlivosť Venira sa vďaka prírodnému zloženiu postará nielen o vlasy, ale vyživí tiež nechty a vykúzli krásnu pleť. Prináša všetko, čo telo v letných mesiacoch potrebuje, aby došlo k obmedzeniu vypadávania vlasov. Za zlepšenie stavu vlasov, pleti a nechtov môžu aminokyseliny, pivovarské kvasnice a vitamíny, ale tiež kolagén či hyaluronát. Zahrňte venire do každodennej rutiny, či už potrebujete vzpruhu po náročnom období alebo len chcete byť krajší. Venira skrátka doplní to, čo pre svoje vlasy už robíte sama. Vráťte vlasom rovnováhu - a nielen im, ale aj nechtom a pokožke. Pretože krása začína vnútri.

TIP: Chráňte vlasy pred slnkom. Vlasy vystavované slnečnému žiareniu, slanej morskej vode a chlóru môžu byť suché, mdlé a mať sklon k vypadávaniu. Nezabudnite do kabelky pribaliť ochranný prípravok na vlasy - jedine tak zabránite poškodeniu vlasov.

Späť do obchodu