Poďme sa opaľovať!

Máme tu opäť leto a s ním teplé slnečné dni. Počasie láka na výlety a k vode a naša pokožka je tak po dlhú dobu vystavovaná slnečnému žiareniu, čo môže, v prípade, že sa o ňu dostatočne nestaráme vhodnými prípravkami, viesť k jej spáleniu, vzniku pigmentových škvŕn a starnutiu. 

 

5

 

 

NEVÝHODY SLNENIE

Nadmerné vystavovanie pokožky slnku bez ochranných prostriedkov so sebou, ako už bolo spomenuté vyššie, nesie isté riziká. Pozrime sa spolu na niekoľko z nich. 

Ultrafialové žiarenie, ktorého prirodzeným zdrojom je slnko, je pre človeka neviditeľné. Typov UV žiarenie je viac, tie, ktoré však majú vplyv na našu pokožku sú dva - UVA a UVB.

UVA lúče dopadajú na Zem v najväčšej miere a spôsobujú krátkodobé zhnednutie kože. Z dlhodobého hľadiska sa podieľajú na starnutie pokožky a tvorbe vrások a navyše môžu poškodiť oko a sietnicu. Prílišné vystavovanie sa UVA žiareniu prispieva k rozvoju kožných karcinómov. 

UVB žiarenia, ktorého značná časť je pohlcovaná ozónovou vrstvou v atmosfére môže byť ďalším rizikovým faktorom. Hoci ozón tento typ žiarenia absorbuje, dopadá ho na zemský povrch stále viac, a to kvôli narušeniu ozónovej vrstvy a ozónovým dieram. Práve UVB žiarenie môže mať negatívny vplyv na ľudské zdravie. Vystavenie pokožky silnému UVB žiarenie spôsobuje jej obrannú reakciu a vedie k spáleniu, ktoré sa prejavuje začervenaním kože, v horšom štádiu tiež pľuzgiermi. Ak je koža opakovane nadmerne exponovaná UVB lúčom a ak dochádza opätovne k jej spáleniu, zhoršuje sa schopnosť regenerácie buniek, čo môže vyústiť až v prednádorové stavy. 

Je dôležité spomenúť, že UV lúče na zemi prenikajú aj cez mraky a môžu čiastočne prestúpiť aj oknom alebo oblečením, preto je dôležité nezabúdať na vhodnú ochranu pokožky. 

 

VEDELI STE, ŽE SLNENIE MÁ RAD VÝHOD?

Zmiernenie depresie

Slnko ovplyvňuje našu náladu, dodáva nám energiu. Citliví ľudia, ktorí pozitívne reagujú na svetlo, často vnímajú zhoršenie nálad a úbytok energie v jesenných a zimných mesiacoch, kedy sa dni skracujú. Lúče zo slnka totiž spúšťa vyplavovanie hormónu serotonínu, ktorý je zodpovedný za našu náladu a ktorého nedostatok môže prispieť k pocitom úzkosti a depresiám. Preto sa ľuďom obvykle v jarných a letných mesiacoch, kedy slnečného svitu pribúda, zlepšuje nálada.

 

Silné kosti

Tvorba vitamínu D, ktorú slnečné žiarenie podporuje, je pre telo nevyhnutná. Vitamín D udržuje hladinu vápnika v tele, podporuje mineralizáciu kostí či stimuluje tvorbu osteoklastov, môže tak pomôcť zabrániť rozvoju osteoporózy. Pre doplnenie tohto vitamínu stačí pokožku vystaviť slnku na iba 15 minút! 

 

Lepší spánok

Počuli ste o tom, že slniečko zvyšuje produkciu hormónu melatonínu, ktorý je zodpovedný za reguláciu spánku? Tento hormón je produkovaný predovšetkým v noci a jeho vzostup je spojený s nutkaním k spánku. 

 

AKO SA SPRÁVNE V LETE STARAŤ O POKOŽKU?

V lete je prakticky nemožné sa slnečným lúčom vyhnúť. Čo teda robiť preto, aby sme si slnko mohli užívať plnými dúškami, ale zároveň chránili svoju pokožku? 

 

Čistite svoju pleť

Vplyvom tepla sa viac potíme a tiež sa zvyšuje produkcia mazu, čo môže viesť k výskytu nevzhľadných vyrážok na tvári. Čistite svoju pleť ráno aj večer produkty, ktoré vašu pokožku nevysušujú. 

 

Doprajte si raz za čas peeling

Hrubé čiastočky obsiahnuté v peelingu z vašej pokožky odstráni odumreté bunky a kože tak následne lepšie absorbuje nielen vyživujúce a hydratačné krémy, ale aj slnečné lúče. Peeling raz týždenne vašej pleti skrátka prospeje! 

 

Používajte ochranný krém s SPF faktorom

Ultrafialové lúče spôsobujúce spálenie kože, urýchľujú starnutie pokožky, ktorá následne stráca svoju elasticitu. Nezabúdajte preto na vhodný ochranný krém či olej a mažte sa cez deň opakovane, najlepšie raz za 2 - 3 hodiny. 

 

Nezabudnite na starostlivosť po opaľovaní

Poopalovací kozmetika je v lete úplnou nevyhnutnosťou, naša slniečkom vysušená pokožka totiž potrebuje hydratáciu. Prípravky určené po opaľovaní hydratáciu nielen podporujú, ale tiež napomáhajú koži sa upokojiť a zregenerovať. 

 

NÁŠ TIP: Venira Letný balíček

Leto je v plnom prúde a vaša pokožka si zaslúži tú najlepšiu starostlivosť, preto sme pre vás pripravili náš vypilovaný Venira Letný balíček, ktorý obsahuje Venira opaľovací olej bronze s SPF 6 a Venira vyživujúci olej po opaľovaní. Oba oleje vašu pokožku pomôžu ochrániť pred negatívnymi vplyvmi slnečného žiarenia a podporí jej regeneráciu a hydratáciu. 

 

6

 

 

Venira opaľovací olej bronze s SPF 6 a trblietkami

Tento Venira olej opaľovací olej bronze s SPF 6 a s ľahkým trblietavým efektom chráni vašu pokožku pred škodlivým UV žiarením a starnutím a dodáva jej neodolateľný vzhľad.

 

Prečo stojí za vyskúšanie?

-obsahuje patentovo chránenou zmes UV filtrov

-podporuje tvorbu melatonínu a tým celý opaľovací proces

-chráni pokožku pred UV žiarením

-eliminuje predčasné starnutie pokožky

-prispieva k dlhšie trvajúcemu opálenie

-hydratuje, upokojuje, vyživuje a regeneruje 

 

Venira opaľovací olej obsahuje kombináciu troch blahodárnych olejov:

1) Mandľový olej

Olej zo sladkých mandlí je vhodný pre všetky typy pokožky vrátane citlivej. Napomáha v boji proti akné a ekzémom, používa sa na liečbu drobných raniek a regeneruje slnkom spálenú pokožku. 

 

2) Olivový olej

Olivový olej sa nehodí len na varenie, má nemalý prínos aj pre našu kožu. Tento olej je známy svojimi hydratačnými vlastnosťami, hodí sa preto obzvlášť pre tých, ktorí trpia na suchú pokožku. Chráni kožu pred poškodením slnečnými lúčmi a zabraňuje tak jej predčasnému starnutiu. 

 

3) Slnečnicový olej

Tento bežne dostupný olej, ktorý často používame v kuchyni, je prospešný aj v kozmetike. Pomáha prekrvovať a regenerovať pokožku, udržuje ju pružnú a vláčnu a skvele ju chráni pred vonkajšími vplyvmi. 

 

Venira vyživujúci olej po opaľovaní

Rovnako ako opaľovací starostlivosť, je dôležitá aj starostlivosť po opaľovaní, preto je súčasťou nášho letného balíčka tiež Venira vyživujúci olej po opaľovaní, ktorý kožu dokonale hydratuje.

 

Prečo stojí za vyskúšanie?

-hydratuje a regeneruje

-podporuje zdravé a krásne opálenie

-upokojuje a vyživuje

-zabraňuje začervenanie pokožky v dôsledku slnečného žiarenia

-eliminuje vrásky a chráni pred predčasným starnutím 

 

Venira olej po opaľovaní obsahuje:

1) Kokosový olej

Má protizápalové účinky, dá sa preto okrem iného využiť v boji proti akné. Vďaka obsiahnutým antioxidantom kokosový olej priaznivo pôsobí proti voľným radikálom a zamedzuje tak starnutiu pleti a tvorbe vrások. Napomáha hojeniu, vyživuje pokožku a tiež ju upokojuje a obnovuje po opaľovaní. 

 

2) Olej z rakytníka rešetliakového

Napomáha hojiť a regenerovať poškodenú kožu a sliznicu a je účinný pri liečbe popálenín.

 

3) Extrakt z plodov ruže šípovej

Ruža šípová, vytrvalá kríkovitá rastlina, rastie voľne vo veľkej časti Európy. Kvitne bielymi alebo ružovými kvetmi, z ktorých sa na jeseň vyvinú šípky. Práve plody ruže pomáhajú pleť zregenerovať a prispievajú k jej omladenie a výžive. 

 

4) Squalane

Táto látka, ktorá sa pôvodne získavala z pečene žraloka, sa ľahko vstrebáva do pokožky a pomáha ju chrániť pred slnečným žiarením. Skvalén pokožku hydratuje, zjemňuje a pomáha eliminovať výskyt vrások.

 

7

Späť do obchodu