Beta karotén: Aké má účinky a pomôže k lepšiemu opáleniu?

Dôkladná príprava je polovicou úspechu, čo bezpochyby platí aj v otázke opaľovania. Vzhľadom na to, že jarné lúče začínajú naberať na sile, je najvyšší čas začať sa chystať na dobu strávenú slnením tak, aby ste sa čoskoro dočkali bronzovej pokožky, po ktorej už od zimy túžite. Dnes zistíte, prečo by mal byť práve beta karotén neoddeliteľnou súčasťou vašej cesty za krásnym a dlhotrvajúcim opálením.

 

Čo je to beta karotén?

Beta karotén je látkou zo skupiny karotenoidov, ktoré pôsobia priaznivo na stav a zdravie pokožky, vlasov, očí a zubov. Jeho prítomnosť v potravinách spoznáte podľa typického sfarbenia od žltej, cez oranžovú až červenú.

Naše telo vníma beta karotén ako provitamín vitamínu A a je preňho dôležitým antioxidantom, ktorý chráni organizmus pred negatívnym pôsobením voľných radikálov.

 

Aké má beta karotén účinky?

- podporuje udržanie zdravého a prirodzeného vzhľadu pokožky

- prispieva k uľahčeniu celého opaľovacieho procesu

- napomáha k dosiahnutiu rovnomerného opálenia

- podieľa sa na udržaní bronzovej pokožky po pobyte na slnku

- prispieva k ochrane kožných buniek pred oxidatívnym stresom

 

POZOR! Beta karoténu (a všeobecne karotenoidom) sa často pripisuje zásluha za to, že chráni kožu pred poškodením nadmerným slnečným žiarením. To však nie je tak úplne pravda. Antioxidanty nedokážu predísť poškodeniu a spáleniu kože, ktoré zapríčinili voľné radikály produkované UV lúče. Antioxidanty „iba“ napravujú škody, ktoré už boli spôsobené.

Avšak platí to, že s pomocou karotenoidov predchádzate vzniku pigmentových škvŕn, ktoré by sa mohli na vašej koži vytvoriť ako dôsledok pôsobenia UV žiarenia.

Nedostatok karotenoidov v organizme spoznáte na prvý pohľad. Nielenže vaša pokožka bude suchá a drsná, rovnako tak aj vaše pery budú vysušené a popraskané. Výnimkou nie je ani nadmerné padanie vlasov. Je teda zrejmé, že dostatočný príjem karotenoidov má pre človeka obrovský význam.

 

Spoľahlivý zdroj beta karoténu

Beta karotén nájdete v mrkvách, paradajkách, červených paprikách, slivkách, papáje a mangu. Okrem toho je obsiahnutý aj v petržlene, brokolici, hrachu, zelených fazuľkách, špenáte, vaječnom žĺtku alebo pečeni.

Množstvo beta karoténu v organizme môžete podporiť s pomocou doplnkov stravy, s ktorými vyťažíte z opálenia skutočne maximum.

VENIRA beta karotén s komplexným zložením šiestich účinných látok (vitamínov A, C a E; biotínu; zinku; nechtíka lekárskeho) má antioxidačné účinky, urýchľuje hojenie rán a zlepšuje toleranciu pokožky na slnečné žiarenie.

 

Kedy začať, a ako dlho, beta karotén užívať?

Aby mala vaša pokožka dostatok času na prípravu a z prospešnosti beta karoténu ste vyťažili skutočne maximum, začnite ho užívať aspoň mesiac pred vypuknutím sezóny slnenia. Užívajte ho po celé obdobie opaľovania a plynule pokračujte ešte mesiac po jeho skončení, čím podporíte dlhotrvajúci efekt bronzového opálenia.

 

Podporte ešte viac celý opaľovací proces

Beta karotén síce zvyšuje toleranciu kože na slnečné žiarenie, ale to neznamená, že už svoju pokožku nemusíte pri pobyte vonku chrániť. Svoj opaľovací arzenál preto doplňte o VENIRA opaľovací olej, bronze s SPF 6.

Náš opaľovací olej stimuluje tvorbu melanínu a vašu pokožku účinne chráni pred UV žiarením a predčasným starnutím. Pridané trblietky robia vašu pokožku úplne neodolateľnú na pohľad a zásluhou olejovej konzistencie je zase dokonale hebká na dotyk.

 

Výhody slnenia

Slnečné lúče dopadajúce na našu pokožku prispievajú k udržaniu duševnej pohody a stimulujú tvorbu vitamínu D v koži. Slnko môže u niektorých jedincov slúžiť aj ako účinný pomocník pri liečbe atopického ekzému, psoriázy a iných kožných chorôb.

Na záver sa hodí pripomenúť, že len zdravé opálenie je skutočne krásne, a preto je dobré poznať aj nevýhody opaľovania a vedieť, ako sa o pokožku počas opaľovacej sezóny správne starať.

 

Späť do obchodu