Čo je vitamín D a prečo je dôležité ho užívať?

Hovoríte si prečo je vitamín D tak obľúbený, a prečo by ste ho mali vlastne užívať? Aké množstvo je správne množstvo, a v akej forme ho užívať? Déčko je jeden z najdôležitejších vitamínov pre náš imunitný systém a jeho nedostatok by mohol výrazne ovplyvniť našu obranyschopnosť.

 

Zaujímavé na vitamínu D je to, že počas letných mesiacov si dokáže naše telo tento vitamín vyrobiť samo. Jeho nedostatok ale nastáva pri chladnejšom období, kedy slnečných lúčov ubúda, a s tým zároveň klesá množstvo déčka v našom tele. To môže byť ohrozujúce pre náš imunitný systém. To je totiž jednou z hlavných výhod tohto vitamínu - posilnenie imunitného systému. Preto by sme obzvlášť v zimných mesiacoch mali déčko pravidelne dopĺňať. 

 

H

 

 

Prečo teda vlastne užívať vitamín D?

Ako už sme spomenuli, vitamín D je dôležitý pre náš imunitný systém. To ale nie je všetko. Je nepostrádateľný pre normálnu funkciu svalov, pomáha tiež k zachovaniu normálnej hladiny vápnika v krvi a prispieva k udržaniu zdravých zubov. Vitamín D sa okrem iného podieľa na procese delenia buniek. Pomáha udržiavať správne fungovanie organizmu a pomáha udržiavať zdravé kostí.

 

Ako sa môže prejaviť nedostatok vitamínu D?

- Častá únava

- Stres, úzkosť alebo depresia

- Príliš časté prechladnutia

- Bolesti kĺbov a kostí

- Zlá regenerácia svalov a bolesti svalov

- Problémy so zažívaním

- Nadmerné potenie

- Suchá pokožka

 

Nedostatok déčka môžete na sebe pociťovať bez toho aby ste tušili, že za tým stojí práve deficit tohto vitamínu. Máte zlú náladu? Ste stále unavení alebo viac v strese? Trápi vás zlá kvalita zubov, ale napríklad aj časté prechladnutia? To môže značiť nedostatok vitamínu D nielen v chladnejších mesiacoch.

 

H1
 

 

Koľko vitamínu D užívať?

Optimálne množstvo déčka, ktoré by ste mali denne užívať je 1000 až 2000 UI. Vitamín D môžete dopĺňať vo forme kapsúl alebo tiež vo forme kvapiek. Okrem toho sa samozrejme ponúka živočíšna forma vitamínu D. Ten nájdeme v rybách ako je makrela, tuniak, losos a rybí tuk., Takeho nájdeme v tuku alebo vo vaječnom žĺtku.

 

Venira vitamín D

Vitamín D je považovaný za jeden z najdôležitejších vitamínov pre posilnenie nášho imunitného systému a podporu kvalitného zdravia. Na užívanie vitamínu D by sme nemali zabúdať v období od jesene do jari, kedy máme jeho veľký nedostatok. Vitamín D okrem iného prispieva k zdraviu kostí, svalov a zubov.

Venira Vitamín D obsahuje celkom 80 kapsúl a jedna kapsula obsahuje 1000 IU a užíva sa teda jedna kapsula denne pre splnenie dennej potrebnej dávky.

 

 

Funkcia Vitamínu D:

- Podporuje správnu funkciu imunitného systému 

- Správna funkcia kardiovaskulárneho systému

- Správny vývoj zubov a kostí

- Zmierňuje priebeh choroby osteoporózy (rednutie kostí)

- Podporuje správnu funkciu mozgu a kognitívnych funkcií

 

H2

Späť do obchodu