Využite aktuálnu dopravu zadarmo a ušetrite ďalších 5% z celého nákupu zadaním kódu SALE5 v 1. kroku nákupného košíka.

Ako posilniť imunitu?

Máme tu október. Vonku je sychravo, chladno a väčšinou zamračené. Klasické jesenné obdobie, ktoré pre väčšinu z nás predstavuje nielen pochmúrne dni, ale kvôli chladnému počasiu tiež väčšie riziko nákazy chrípkou alebo nachladnutím. Čo ohrozuje vašu imunitu a ako sa ubrániť možnému prechladnutie? Ktoré potraviny a doplnky stravy dokážem posilniť imunitu? Toto všetko sa dozviete v novom článku.

 

Imunita. Dôležitý obranný štít pre naše telo.

Teraz v jesenných mesiacoch nám chýba teplé slnečné lúče, čerstvý vzduch a nedostatok vitamínov. Vďaka tomuto všetkému môže byť ohrozená naša imunita. Ako sa prejavuje? Únavou, ospalosťou, rôznymi chorobami, ale napríklad aj nechutenstvom. Imunita je schopnosť organizmu brániť sa vonkajším vplyvom - chorobám, baktériám a vírusom. Viete o tom, že imunitu by ste mali posilňovať správnou životosprávou? Teda pravidelne cvičiť, zdravo jesť a dopĺňať potrebné minerály, ktoré sa podieľajú na obranyschopnosti.

 

Ako sa prejavuje oslabená imunita?

Častá únava a nespalost - častá únava môže byť príznakom oslabenej imunity.

Tráviace problémy - Aj keď to veľa ľudí nevie, veľkú úlohu na imunitu má črevná mikroflóra. Až 80% imunitného systému je tvorené v črevách.

Bolesti v krku, angína, chrípka - Trápi vás časté prechladnutie alebo pocit, že na vás niečo lezie? Nádcha, kašeľ a časté prechladnutia svedčí o oslabenej imunite.

Nechutenstvo, znížená chuť do jedla

Zlé hojenie rán, ekzémy, opary, vyrážky atď.

 

Ako na silnejšiu imunitu?

Zdravá strava Jete pravidelne? Dávate telu dostatok živín ako sú kvalitné sacharidy, bielkoviny a tuky? Nie? To je bohužiaľ zle. Takáto životospráva vám môže nabúravať prirodzenú obranyschopnosť. Snažte sa jesť bez stresu a jedzte len také porcie, ktoré vám budú príjemné. Ku každému jedlu pridajte zeleninu alebo ovocie. Tieto potraviny sú bohaté na vitamíny a väčšina z nich je tiež antioxidantom. Antioxidanty chránia imunitný systém. Okrem ovocia doplňte do svojho jedálnička tiež ryby, oriešky, strukoviny, chudé mäso a kvalitné sacharidy. Uvidíte, že vaše telo bude plné energie a bude lepšie zvládať odolávať prechladnutí a chorobám.

 

Pravidelný pohyb - Pohyb je správnou cestou k silnej imunite. Ak nie ste nadšenec do akéhokoľvek športu, nič sa nedeje. Nemusíte hneď makať hodiny vo fitku alebo behať desiatky kilometrov. Stačí, keď začnete chodiť viac pešo alebo si trebárs v pokoji zacvičíte jogu alebo sa pôjdete prejsť do prírody. To všetko sa počíta. Najlepšie čo môžete pre vaše zdravie urobiť je šport, ktorý vám je príjemný a nemusíte sa do neho nútiť. Choďte viac pešo, zacvičte si jogu alebo vyrazte do prírody. Pokojne sa každý deň počas 10tich minút ľahko natiahnite. Uvidíte, že sa budete cítiť viac fit a zdravšie.

 

K1

 

 

Príjem vitamínov a minerálov - Vitamíny môžeme získavať z ovocia, ale aj z doplnkov stravy, ktoré obsahujú ďaleko väčšie množstvo jednotlivých vitamínov ako ovocie či zelenina. Ak sú doplnky stravy z prírodných látok ako naše vitamíny venir, potom sa nemusíte báť žiadne zbytočné chémie. Odporúčame užívať hlavne Vitamín C, ktorý je silným antioxidantom. Ďalej to je B-komplex, ktorý podporuje správne fungovanie organizmu a nervovej sústavy. V neposlednom rade nezabúdajte na Magnesium, ktoré je veľmi potrebné pre naše svaly a mozog a pomáha znižovať únavu a stres.

 

Spánok - Spánok je jedným z najlepších spôsobov regenerácie. Čím viac telu bude chýbať spánok, tým viac bude imunita v ohrození. Pokúste sa naspat aspoň 7, najlepšie 8 hodín denne. V spánku telo odpočíva a naberá sily.

 

Obmedzte cukry, alkohol a fajčenie - Alkohol môže oslabovať váš imunitný systém rovnako ako fajčenie. Fajčenie oslabuje dýchacie cesty a je tu väčšie riziko prechladnutia. Rafinovaný cukor znižuje schopnosť bielych krviniek, ktoré bojujú proti zlým baktériám.

 

Lipozomálny vitamín C

Teraz, keď prišiel jeseň a teploty vonku prudko klesli, je potrebné doplniť všetky vitamíny, ktoré imunitu posilňujú. Sú to predovšetkým potraviny a doplnky stravy bohatej na vitamín C. Bohužiaľ v citrusových plodoch ako je citrón, pomaranč, ananás atď. Nájdeme len malé množstvo "céčka". Preto odporúčame doplniť vitamín C pomocou prírodných doplnkov stravy. Dostanete do tela ďaleko viac vitamínu C. Napríklad iba v dvoch kapsulách Venira lipozomálneho vitamínu C sa skrává toľko vitamínu C ako v 5tich citrónoch.

 

K2

 

 

Pýtate sa prečo lipozomálny Vitamín C?

Vitamínom C nájdeme v mnohých výživových doplnkoch, ktoré síce obsahujú vysokú dávku "céčka", ale bohužiaľ jeho vstrebateľnosť je veľmi nízka. Pri lacnejších foriem sa vstrebateľnosť pohybuje okolo 4% až 20%. Zvyšok je z nášho tela vylúčený močom.

U lipozomálne formy vitamínu C sa vstrebateľnosť pohybuje okolo 90%.

Venira lipozomálny vitamín C, ktorý vám ponúkame v našich kapsuliach je považovaný za najlepšie a najkvalitnejšie "céčko", ktoré vášmu telu môžete dopriať.

Lipozomálna forma vitamínu C funguje na princípe postupného uvoľňovania z lipozómu (vďaka čomu je vitamín C lepšie chránený v tráviacom trakte), ktoré je riadené a uvoľňuje sa postupne v priebehu niekoľkých hodín. Vďaka lipozomálne formy putuje vitamín C priamo do krvi.

Lipozomálny obal chráni dávku vitamínu C a vďaka tomu sa ho do krvi dostane správne množstvo, ktoré naše telo potrebuje.

Venira lipozomálny vitamín C je správnou voľbou pre všetkých, ktorí majú zvýšenú potrebu vitamínu C alebo chcú posilniť svoju obranyschopnosť a prispieť k zníženiu miery únavy a ďalších možných problémov spojených s nedostatkom vitamínu C.

Späť do obchodu