• Máme dopravu zadarmo, darček a extra zľavu
  • Odosielame bleskovo každý pracovný deň
  • Komplexné produkty, ktoré naozaj fungujú
  • Overené zákazníkmi, bezpečný a spoľahlivý nákup
  • Máme dopravu zadarmo, darček a extra zľavu

Blog, Strana 21

Trendy vo farbení vlasov

Trendy vo farbení vlasov

Každý rok nás kadernícke salóny lákajú svojimi novinkami. Práve farbenie vlasov je jedným z najjednoduchších a najefektívnejších spôsobov, ako zmeniť svoj vzhľad a vyjadriť svoju osobnosť. Aké techniky sú pre tento rok in? Dalo by sa povedať, že sa bude nosiť úplne všetko. Od čo najprirodzenejšieho farbenia až po rôzne farebné úlety v podobe ružových melírov v šedivých vlasoch. Či už sa rozhodnete pre odvážne a výrazné trendy v kaderníctve alebo pre svoje stálice, náš sprievodca najhorúcejšími technikami vo farbení vlasov vám určite pomôže k správnemu rozhodnutiu.

 

Aké techniky farbenia vlasov existujú?

V dnešnej dobe existuje celý rad techník a štýlov farbenia vlasov, ktoré vám umožnia dosiahnuť rôzne farebné efekty vo vlasoch. Pokiaľ by ste ženy rady dosiahli predovšetkým prirodzený vzhľad vašich kaderí, u ktorých by ani nikto z vášho okolia nepovedal, že sú nafarbené, potom zvoľte rozhodne metódu sombré. Ak ale už dlhšiu dobu túžite po krásnej platinovej blond farbe, správnym výberom pre vás potom možno bude mikromelír.

Poďme si ale o jednotlivých technikách prezradiť maličko viac:

1. Ombré

Je trendy už niekoľko pár rokov a stále sa teší veľkej obľube u zákazníčok všetkých kaderníckych salónov. Ide o trend, kedy sa výrazne mení odtieň vlasov od korienkov ku končekom. Klasické ombré je pri hlave tmavo hnedej farby a končeky vlasov sú postupne úplne zosvetlené.

Tento dramatický prechod medzi dvoma odtieňmi dodá vašim vlasom hĺbku a vytvára úplne jedinečný efekt. Ombre je perfektnou voľbou pre tých, ktorí chcú získať jedinečný vzhľad a navyše veľkou výhodou tejto kaderníckej techniky je neviditeľný odrásť.

 

2. Sombré

Ako už z názvu vyplýva, jedná sa o ľahšiu formu vyššie spomínanej techniky farbenia vlasov, takzvané soft ombré. Teraz už nejde o taký drastický prechod farieb a celé farbenie pôsobí veľmi prirodzene. Pokiaľ je táto technika kaderníkom správne vytvorená, potom by výsledok mal pôsobiť dojmom vlasov, ktoré sú zosvetlené od slniečka.

Toto farbenie odporúčame predovšetkým blondínkam a je ideálnou voľbou pre tých, ktorí požadujú ľahký a prirodzený efekt farieb bez prílišného kontrastu.

 

Tip: Ako dosiahnuť krásne a zdravé vlasy, ktoré sú korunou krásy každej ženy, si môžete prečítať v našom článku.

3. Babylights

Melírovacia technika, pripomínajúca detské svetlé vlásky. Pri tejto metóde farbenia vlasov sú jednotlivé tenké vlasové pramene zvýraznené svetlejšími odtieňmi v jemných tónoch farieb.

Všetky tieto odtiene sa aplikujú v rovnakých pomeroch a žiadna farba tu nie je dominantná. To vytvára veľmi jemný a prirodzený výsledok. Babylights je ideálnou voľbou pre všetky ženy túžiace po sviežosti vlasov.

 

4. Splashlights

Niekedy označovaný aj ako anjelský vzhľad je metóda, vďaka ktorej sa na vlasoch vytvárajú škvrny alebo pruhy svetla, ktoré pripomínajú efekt zrkadla. Škvrny či pruhy sa aplikujú iba v jednej časti vlasov (približne v polovici ich dĺžky) pre efekt trojfarebnosti. Vlasy dole aj hore od tohto efektu musia farebne prechádzať postupne.

Ide o pomerne nový ale zábavný trend vo farbení vlasov, ktorý im poskytuje unikátny a výrazný vzhľad.

5. Pastelové farby

Tiež vás už jednoliate blond alebo hnedé odtiene vlasov jednoducho nudia? Preto sa na vlasy čoraz častejšie nanášajú rôznofarebné prelivy vo veselých pastelových farbách. Či už sa rozhodnete ísť do odtieňov fialových, ružových, modrých, zelených alebo červených, rozhodne nesiahnete vedľa. Vo výsledku ide totiž hlavne o to, cítiť sa vo svojom účese dobre a vedieť ho nosiť.

 

Farbenie vlasov v tehotenstve

Tehotenstvo je jedinečné obdobie v živote ženy, kedy sa všetky jej priority presúvajú na zdravie a pohodu jej dieťaťa. Tiež si kladiete otázku, či počas týchto deviatich mesiacov môžete pokračovať vo svojich bežných kozmetických rutinách, ako je práve farbenie vlasov?

Existuje hneď niekoľko názorov na to, či farbenie vlasov v období tehotenstva je alebo nie je bezpečné. Napriek tomu, že nie sú dôkazy o negatívnych účinkoch farbenia vlasov v tehotenstve, mali by ste sa ženy v tomto prípade poradiť s odborníkom a odložiť prípadnú návštevu kaderníka až do druhého trimestra.

Ak sa chcete aj počas tehotenstva i dojčenia starať nielen o svoje vlasy, ale aj pokožku či celé telo, odporúčame vám zaobstarať si VENIRA PREMIUM kolagénový drink pre tehotné a dojčiace mamičky, ktorý vám ponúkame hneď v niekoľkých chutných príchutiach.

 

Ako sa starať o farbené vlasy?

Farbenie vlasov môže dodať úžasnú zmenu vášmu celkovému vzhľadu. Farbenie časté alebo to s nekvalitnými farbami môže mať na vaše kadere aj negatívny dopad. Po farbení je dôležité poskytnúť vlasom zodpovedajúcu starostlivosť.

Používajte preto výhradne šampóny a kondicionéry vhodné pre váš typ vlasov. Pre vlasy poškodené nielen farbením ale aj častou tepelnou úpravou je vhodný VENIRA prírodný šampón na podporu rastu vlasov.

Nezabúdajte ani na poriadnu výživu, kedy pre perfektnú hĺbkovú hydratáciu a ochranu farby vám dokonale poslúži VENIRA vyživujúca maska na vlasy s vôňou manga a liči a niekoľkými účinnými látkami prenikajúcimi hlboko do štruktúry vlasov.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Methionín: pomocník pri vypadávaní vlasov

Methionín: pomocník pri vypadávaní vlasov

Vypadávanie vlasov je problémom, ktorý postihuje mnoho žien ale aj mužov a nakoniec môže viesť k strate sebavedomia či dokonca k frustrácii. Nebojte, existuje však mnoho prírodných aj lekárskych metód, ktoré môžu pomôcť zastaviť tento nežiaduci proces a podporiť rast nových vlasov. Jedným z týchto pomocníkov je aminokyselina methionín, ktorý hrá dôležitú úlohu pri podpore celkového zdravia vašich kaderí.

 

Čo je to methionín?

Niekedy aj napriek tomu, že so svojim vlasom dostatočne venujete a pravidelne praktizujete bežné úkony, ako je kefovanie, starostlivosť o suché končeky, správne umývanie, používanie kondicionéra či masírovanie pokožky, môže dôjsť k ich predčasnému šediveniu a postupnému vypadávaniu.

V tomto prípade vášmu telu väčšinou chýba látka methionín, teda esenciálna aminokyselina, čo znamená, že si ju telo samo nevie vyprodukovať a preto ju musí získať z potravy alebo doplnkov stravy.

Ovplyvňuje tvorbu najrôznejších bielkovín, okrem iného aj karnitín, čo je bielkovina tvoriaca vlas. Okrem toho má ešte mnoho iných dôležitých funkcií. Detoxikuje organizmus, odbúrava cholesterol, zabraňuje ukladaniu tukov, posilňuje nechty a mnoho ďalšieho.

 

Ako funguje methionín na vlasy

Methionín je kľúčový pri podpore rastu vlasov a ich zdravia. Jeho prítomnosť v strave a dostatočný prísun do tela môže pozitívne olivňovať kvalitu vlasov, zabraňovať vypadávaniu a podporovať ich regeneráciu.

Keďže slúži ako jeden zo základných stavebných blokov pre tvorbu keratínu, čo je dôležitá bielkovina v tele, poskytuje vlasom silu, elasticitu a odolnosť proti poškodeniu. Methionín má tiež schopnosť podporovať rast nových vlasov.

S antioxidačnými vlastnosťami napomáha udržiavať vlasy zdravé a lesklé a chrániť ich tak pred oxidatívnym stresom spôsobeným voľnými radikálmi, ktorý vlasy poškodzuje a vedie k ich oslabeniu a vypadávaniu.

 

Tip: Pre starostlivosť o padajúce vlasy je vždy najdôležitejšie používať iba kvalitnú a prírodnú kozmetiku. Prečo je prírodná vlasová kozmetika bez parabénov a sulfátov najlepšou voľbou pre vaše vlasy sa dozviete v našom článku.

 

Nedostatok methionínu

Pokiaľ vaše telo neprijíma dostatok methionínu, môže dochádzať k:

- narušenie tvorby nových vlasových folikulov

- tomu, že existujúce vlasy sa zdajú byť krehké, slabé a náchylné

- negatívnemu ovplyvneniu produkcie keratínu

- suchým, matným a bez života vypadávajúcim vlasom

Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo môže vaše telo metionín postrádať. Ide napríklad o nevyváženú stravu, genetiku či nedostatočný príjem potravín bohatých na túto aminokyselinu.

Zaznamenali ste v poslednej dobe niektoré z týchto príznakov nedostatku methionínu? Potom rozhodne už dlhšie nečakajte a doprajte svojmu telu a vlasom metionín v podobe kapsúl VENIRA PREMIUM určených nielen pre vlasy, ale aj nechty a pleť. Tie okrem spomínanej aminokyseliny vo svojom zložení obsahujú ďalších 19 účinných látok.

 

Prečo vlasy vypadávajú?

Vypadávanie vlasov je začarovaný kruh, a preto pokiaľ ste stále ešte neprišli na to, prečo práve vám vlasy padajú, možno bude na vine niektorý z problémov, ktorý nájdete popísaný nižšie. Dôležité je predovšetkým porozumieť možným príčinám tak, aby ste prijali potrebné opatrenia na prevenciu a predchádzanie proti ich vypadávaniu. 

 

Genetika a hormóny

Hormonálna nerovnováha môže s vašimi vlasmi poriadne zatočiť. Patrí medzi jednu z najčastejších foriem vypadávanie vlasov. Čiastočnú úlohu tu zohráva aj genetika, pretože u niektorých žien či mužov môže ísť o dedičný problém. Muži sa tu najčastejšie stretávajú s alopéciou a ženy potrápia padajúce vlasy predovšetkým v období menopauzy.

Perfektným doplnkom stravy pre vás v tomto prípade bude naša VENIRA hormonálna rovnováha prispievajúca k normálnej hladine ženských hormónov.

 

Zlá starostlivosť o vlasy

Nesprávna starostlivosť o vlasy a ich nadmerné zaťažovanie môže tiež viesť k vypadávaniu. Používanie nesprávnej vlasovej kozmetiky, časté farbenie či prílišné kulmovanie alebo žehlenie môžu vlasy oslabiť natoľko, že okrem lámania začnú aj padať.

 

Stres a životný štýl

Stres radíme medzi ďalší faktor, ktorý môže mať vplyv na zdravie vlasov. V období silného stresu sa môže vlasový cyklus narušiť a viesť k nadmernému vypadávaniu. Nielen stres ale aj nezdravý životný štýl, ako je nevyvážená strava, nedostatok spánku či pohybu a nadmerná konzumácia alkoholu a kofeínu na oslabenie vašich kaderí taktiež významne napomáha.

 

Ako zabrániť vypadávaniu vlasov?

Síce niektoré príčiny vypadávania vlasov nemožno úplne eliminovať, aj tak ale existuje množstvo opatrení, vďaka ktorým svoje kadere zachránite a zachováte tak ich zdravý vzhľad. Tu sú tie najčastejšie:

- pre starostlivosť o vlasy používajte iba kvalitnú a prírodnú vlasovú kozmetiku, teda jemný šampón a kondicionér

- na úpravu vlasov nepoužívajte príliš často tepelné nástroje

- vlasy pravidelne zastrihávajte a to aspoň 1x za 3 mesiace

- dodržujte vyváženú stravu bohatú na vitamíny a minerály, dostatočne spite a pravidelne sa pohybujte

- nepodliehajte príliš stresu a využívajte relaxačné techniky ako sú joga alebo meditácia 

 

Ak sa s vypadávaním vlasov stretávate už dlhšiu dobu a ani dodržiavanie všetkých predchádzajúcich rád či najrôznejších doplnkov stravy vám nijako nepomáha, potom bude najlepšou voľbou návšteva lekára, ktorý môže odhaliť prípadné zdravotné problémy.

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o vlasy

Biotín: hustota a objem vlasov na dosah

Biotín: hustota a objem vlasov na dosah

Hustota vlasov je záležitosťou dedičnosti. Nie je však pravdou, že túto vlastnosť nemožno zmeniť. A to aj napriek tomu, že sa s takýmito názormi môžeme veľmi často stretnúť. Nehádžte preto flintu do raže! Cesta za hustejšou hrivou s prirodzeným objemom totiž existuje. Dokonca nie je ani toľko tŕnistá, ako si možno môžete myslieť. Celé kúzlo spočíva v užívaní pomerne známeho vitamínu B7, čiže biotínu.

 

Čo je biotín?

Biotín, teda vitamín B7 býva tiež označovaný ako vitamín H či koenzým R. Jedná sa o zlúčeninu, ktorá je súčasťou vitamínov B-komplexu, ktoré sú pre zdravie vlasov a pleti kľúčové.

Jeho nedostatok spôsobuje predovšetkým vypadávanie vlasov, čo sa následne prejavuje ich nadmerným rednutím. V extrémnych prípadoch môže dôjsť aj k strate rias a obočia. Naopak, jeho dostatok je zárukou zdravej a hutnej hrivy.

Štúdie dokonca vymedzili biotín ako jednu zo základných živín na zachovanie štruktúry, pevnosti a vzhľadu vlasov. Navyše je rozpustný vo vode, čo zaručuje, že jeho prípadný nadbytok telo vylúči prostredníctvom moču. Je teda nemožné sa im predávkovať.

 

Zdroje biotínu

Pýtate sa, odkiaľ teda tento zázračný vitamín môžete získať? Býva súčasťou mnohých potravín, napríklad arašidov, ryže, ovsenej múky, zemiakov, orechov a pod. Pokiaľ však máte problémy so svojimi vlasmi, je dobré ho užívať predovšetkým vo forme biotínových doplnkov stravy, ktoré dokážu efektívne podporiť jemné, lámavé či rozstrapkané vlasy.

Okrem toho sa využíva aj na liečbu alopécie, čo je čiastočné alebo celkové vypadávanie až celých chumáčikov či prameňov, a to ako u detí, tak dospelých.

Biotín je ideálny ako prevencia straty vlasov aj ako poistka pre ich opätovný rast a tiež zdravie nechtov. Okrem iného je jednou z 19 účinných látok, z ktorých sú zložené naše VENIRA kapsule pre vlasy, nechty a pleť.

V prípade, že sa rozhodnete biotín zaradiť do vášho jedálnička ako doplnok, nájdete ho väčšinou v spojení so zinkom alebo pivovarskými kvasnicami, ktoré taktiež pomáhajú v boji s padajúcimi vlasmi.

 

Biotín na vlasy

Biotín je nevyhnutnou zložkou pre tvorbu keratínu, ktorý:

- dodáva vlasom pevnosť, pružnosť a lesk

- podporuje metabolizmus aminokyselín potrebných pre správny rast vlasov

- zaisťuje optimálne fungovanie vlasových folikulov (čo sú malé štruktúry v pokožke hlavy produkujúce nové vlásky)

Práve správna funkcia vlasových folikulov je zásadná pre zdravý rast vlasov a dosiahnutie požadovanej hustoty a objemu.

Tip: O tom, ako urýchliť rast vlasov pomocou vášho jedálnička ale aj doplnkov stravy sa dozviete v našom článku.

 

Biotín v tehotenstve

Biotín zohráva dôležitú úlohu aj v období tehotenstva. Práve v tomto požehnanom stave je pre vás, ženy, dôležité predovšetkým zaistiť dostatočný príjem živín nielen pre svoje vlastné zdravie, ale aj pre správny vývoj plodu.

Zvlášť dôležitý je pre rast vlasov, nechtov aj celkové zdravie pokožky, čo sú aspekty, ktoré môžu byť hormonálnymi zmenami v tehotenstve ovplyvnené. Dostatočný príjem biotínu počas tehotenstva môže minimalizovať prípadné problémy spojené s ich vypadávaním či lámaním.

Tehotné ženy ale aj mamičky nájdu biotín vo vitamínovom komplexe VENIRA pre tehotné a dojčiace ženy zaisťujúce telu všetky potrebné minerály a živiny pre súčasné i budúce mamičky a napomáhajúcim k celkovému komfortu.

 

Aké sú účinky biotínu na nechty?

Silné a zdravé nechty sú nádherným doplnkom každej ženy. Ak sa aj vy stretávate s krehkými a lámavými nechtami, nemusíte zúfať, pretože biotín nefunguje iba na vaše kadere, účinne si poradí aj s poškodenými nechtami a navráti im tak zdravý vzhľad.

Jedným z hlavných účinkov biotínu na nechty je jeho schopnosť posilňovať nechtovú štruktúru a zvýšiť ich odolnosť. Dostatočný príjem biotínu potom zaistí, že vaše nechty budú pevné a odolné voči každodenným vplyvom.

Okrem posilnenia nechtov biotín podporuje aj rast nových nechtov, čo je veľkou výhodou pre všetky ženy aj mužov trpiacich ich pomalým rastom či pre tie s ich zvýšenou lámavosťou.

 

Prevencia a starostlivosť o zdravé vlasy

Aj pri samotnom užívaní biotínu ako doplnku stravy by ste sa mali o svoje vlasy náležite starať na to, aby boli zdravé a krásne. Ako ale dosiahnuť to, aby vaše vlasy nielen dobre vyzerali, ale boli aj zdravé? Kľúčom je správna prevencia a starostlivosť o ne.

Tu je niekoľko dôležitých tipov a trikov, ktoré vám pomôžu udržať vaše vlasy v tom najlepšom možnom stave:

1. Správne umývanie vlasov

Správna technika umývania vlasov je úplným základom. Vždy teda používajte iba prírodný šampón vhodný pre váš typ vlasov, ktorý do nich dôkladne vmasírujte a následne poriadne vymyte tak, aby vo vlasoch nezostali žiadne jeho zvyšky.

2. Pravidelné strihanie končekov

Pravidelné strihanie končekov vlasov je dôležité na prevenciu rozštiepených končekov. Vlasy vám tak odporúčame zastrihávať každých 6 až 8 týždňov, aby sa udržala ich sila a zdravý vzhľad. 

3. Vyvarujte sa nadmernému tepelnému spracovaniu

Nadmerné používanie fénov na vlasy, žehličiek alebo guľom vlasy poškodzuje a spôsobuje ich lámanie. Pokiaľ je to možné, snažte sa tepelné nástroje na úpravu účesu obmedziť na minimum alebo pred ich použitím aplikujte ochranný sprej na vlasy. 

4. Starostlivosť o pokožku hlavy

Zdravá pokožka hlavy je dôležitá pre rast a zdravie vlasov. Uistite sa preto, že udržujete svoju pokožku hlavy čistú a hydratovanú. K tomu vám môžu pomôcť masáže hlavy, ktoré podporujú prekrvenie a rast vlasov.

Dodržiavaním týchto jednoduchých tipov môžete minimalizovať poškodenie vlasov a udržať ich zdravé a krásne.

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o vlasy