Využite aktuálnu dopravu zadarmo a ušetrite ďalších 5% z celého nákupu zadaním kódu SALE5 v 1. kroku nákupného košíka.

Povedzte tukovým bunkám NIE!

Leto je opäť tu a vy stále nemáte svoju vysnívanú postavu? Prišla ste z práce unavená a miesto návštevy fitness centra alebo dlhé prechádzky ste si sadla k televízii s pohárom vína a poriadne sladkým zákuskom? Hrešenie k životu patrí, musí sa však držať pod kontrolou, inak nám začne pribúdať tukových buniek, ktoré je potrebné efektívne spaľovať.

 

Ako to funguje?

Než sa dostaneme k problematike spaľovanie tukov, je nevyhnutné spomenúť jedno všeobecne platné pravidlo, ktorému sa, žiaľ, za žiadnych okolností nevyhnete. Pri kontrole vašej váhy hrá vo väčšine prípadov úlohe pomer príjmu a výdaja energie. Ak je váš príjem a výdaj energie v rovnováhe, udržíte si svoju aktuálnu váhu. Väčší príjem ako výdaj znamená, že vaše telo začne priberať na váhe, menšie príjem ako výdaj potom predurčuje k znižovaniu váhy.

Ak prijímate dlhodobo viac kalórií, než je nutné, začne si ich organizmus ukladať. Časť z nich sa premení na cukor, časť si telo uskladní do tukových buniek. Priemerne máme asi 40 miliárd tukových buniek, ich počet sa však pri silnej obezite môže zvýšiť až na 120 miliárd.

 

8

 

 

SPÁĽTE TUK ÚČINNE V 5 KROKOCH!

1) Znížte svoj denný príjem kalórií

Zostavte svoj jedálniček tak, aby ste zredukovali množstvo prijatej energie. Do príjmu kalórií sa projektuje tiež vaše fyzická aktivita. Ak máte sedavý spôsob života, príjem kalórií musí byť ešte nižšia.

 

2) Jedzte zdravo

Pokúste sa vyhnúť priemyselne spracovaným potravinám a predvareným jedlám, ktorá stačí ohriať v mikrovlnke. Jedzte pravidelne a nevynechávajte jednotlivé chody, mali by ste potom sklon sa následne prejedať. Pripravujte si stravu obsahujúcu strukoviny ako šošovicu, hrach alebo fazuľa, ktoré vás zasýtia na dlhší čas. Ak máte chuť na sladké, nahraďte oblátku sladkým ovocím, napríklad jablkom či jahodami. 

 

3) Nezabudnite na bielkoviny

Príjem bielkovín je jedným z faktorov pomáhajúcich pri spaľovaní tukov. Telo je spaľuje pomalšie, než tuky a cukry a navyše práve proteín pomáha zabrániť úbytku svalovej hmoty. Potraviny bohaté na bielkoviny vás navyše zasýtia na dlhšiu dobu, než rovnako kalorické jedlo s vyššou mierou sacharidov. 

 

4) Neokrádajte sa o spánok

Môže to znieť ako sci-fi, ale spánok skutočne napomáha spaľovaniu tukov. Vo chvíli keď upadnete do sladkej ríše snov, sa začne vyplavovať rastový hormón zodpovedný za regeneráciu buniek a tkanív. Energiu potrebnú pre tento proces si telo vezme z tukových zásob. 

 

5) Hýbte sa

Pohyb, pohyb a zase pohyb. Venujte svoj čas aerobnému cvičenia, počas ktorého tep stúpa na 60-80% vašej maximálnej tepovej frekvencie. Po cca. 30 minútach tohto cvičenia začne telo spaľovať zásoby tuku. Ide napríklad o cyklistiku, plávanie, aerobic alebo beh, ktoré navyše pomáhajú znížiť krvný tlak i hladinu cholesterolu.

Rovnako ako aeróbne cvičenie je dôležité do boja s tukovými bunkami zaradiť cvičenia anaeróbne, ktorým podporíte silu a vybudujete svalovú hmotu. Anaeróbne cvičenie sa od aeróbneho líšia svojou dĺžkou a intenzitou. Anaeróbne cvičenie je veľmi intenzívne, ale trvá krátku dobu - medzi 2 sekundami - 2 minútami. Ako príklad možno uviesť šprint, pri ktorom vyviniete maximalní fyzické vypätie po pomerne krátku dobu. 

 

Čo sa pri spaľovaní tukov vlastne deje?

Molekuly tuku sa skladajú z uhlíka a kyslíka. Pri chudnutí sa uhlík naviaže na kyslík a vzniká oxid uhličitý, ktorý je pomocou krvi dopravený do pľúc. Z pľúc následne oxid uhličitý vylučujeme výdychom. Zvyšok tvorí voda, ktorú z tela dostávame preč potem, močením a slzami.

 

Venira spaľovač tukov

Ako sme už spomínali vyššie, hrešenie k životu patrí, zároveň je však vhodné udržať si zdravú kontrolu nad svojím životným štýlom a prípadné nadmerné tukové bunky efektívne spaľovať. Ako svojho pomocníka pri odbúravaní tukov si môžete vybrať náš Venira spaľovač tukov. Tento prírodný doplnok stravy obsahuje zmes 7 účinných látok, ktoré vašu snahu podporí. 

 

9

 

 

Prečo ho doporučujeme vyskúšať?

-podporuje spaľovanie tukov

-pomáha dodať energiu

-potláča chuť do jedla

-znižuje mieru únavy

-podporuje výkon

-neobsahuje lepok, cukor ani pridanou chémiu 

 

Venire spaľovač tukov obsahuje:

Zelený čaj

Zelený čaj je zdraviu prospešný vďaka vysokému podielu antioxidantu katechín. Táto látka pomáha zabraňovať množeniu baktérií v ústnej dutine, môže tak prispieť k ochrane pred vznikom zubného kazu. Zelený čaj má tiež pozitívne účinky pri spaľovaní tukov. 

 

Extrakt zo semien guarany

Guarana - lianovitá rastlina vyskytujúca sa v Amazónii je domorodými kmeňmi považovaná za posvätnú. Používa sa pre dodanie energie, pomáha znížiť duševnú únavu a podporuje redukciu tukov. 

 

Extrakt z koreňa rastliny Coleus forskohlii

Táto rastlina s nádherne sfarbenými listami sa nachádza v tropickom a subtropickom pásu Afriky a Austrálie. Na naše telo pôsobí africká žihľava termogénnym efektom, teda urýchľuje náš metabolizmus a prispieva k spaľovaniu tukových zásob.

 

Extrakt z pomarančovníka horkého

Subtropický strom dorastajúci až do výšky 10 metrov sa do Európy dostal s Arabmi a Križiakmi a svoj názov si vyslúžil nápadne trpkú chuťou svojich plodov. Pomarančovník horký má upokojujúce účinky, podporuje spánok a metabolizmus lipidov. 

 

Extrakt z čierneho korenia

Toto indické korenie je zdrojom minerálov ako chróm, železo alebo vápnik. Piperín obsiahnutý v čiernom korení zase podporuje vylučovanie kyseliny chlorovodíkovej, ktorá je dôležitá pre proces trávenia, a urýchľuje metabolizmus. 

 

Vitamín B6

Je nevyhnutný pre správnu funkciu nervového systému a pomáha rozkladať a zužitkovať bielkoviny, cukry a tuky zo stravy. Hrá kľúčovú úlohu pri premene cukrov v pečeni a svaloch na energiu. 

 

Chróm

Chróm podporuje funkciu inzulínu. Nedostatok tejto látky v tele vedie k narušeniu metabolizmu cholesterolu, cukrov a tukov, pre normálnu látkovú premenu je teda významný. Nezriedka býva využívaný ako doplnok stravy pri znižovaní hmotnosti. 

 

9

 

 

Späť do obchodu