Využite aktuálnu dopravu zadarmo a ušetrite ďalších 5% z celého nákupu zadaním kódu SALE5 v 1. kroku nákupného košíka.

Imunita je základ, 5 tipov ako sa vyhnúť „rymičke“ a ďalším chorobám

Máme tu mrazivé počasie a s ním bohužiaľ silnie rôzne choroby. Covid-19 je v zime navyše vo svojom živle, takže sa dá povedať, že na nás čaká takmer na každom rohu. Od nádchy, cez zápaly, až po chrípku, si domov z práce (alebo deti zo školy) prinesiete veľa bacilov. Aby vaše telo všetky negatívne vplyvy ustálo, potrebuje prevenciu, ale hlavne poriadnu dávku vitamínov. Čo by ste mali vášmu telu dopriať, aby sa dokázalo popasovať s vírusmi a ochorením?

 

1. Nepodceňujte zdravú životosprávu

Soľ nad zlato, rovnako ako pomaranč nad párkom v rožku. Párok si úplne odpúšťať nemusíte, do svojho jedálnička by ste ale mali viac zaraďovať potraviny bohaté na živiny, vitamíny a minerály. Skúste si na desiatu miesto syrovej žemle pribaliť napríklad jablko alebo mandarínku. Ovocie vám dodá potrebný vitamín C a ďalšie, telu prospešné, látky. Okrem ovocia a zeleniny by ste mali jesť aj strukoviny, ryby, mäso a zdravé tuky.

 

Nezabúdajte tiež na pitný režim. Úplne vám bude stačiť čistá voda (pre chuť môžete pridať aj citrón s mätou), prípadne kvalitné bylinkové čaje či vylúhovaný zázvor s medom a citrónom. S pravidelným pitným režimom vás nebudú trápiť bolesti hlavy, zlepšia sa vaše koncentrácie a navyše svoje telo detoxikujete. Pokiaľ môžete, vyhýbajte sa sladeným nápojom a častej konzumácii kávy.

 

2. Doprajte si kvalitný spánok a odpočinok

 

Nie nadarmo sa hovorí, že pri chorobe by ste mali odpočívať. Má to svoj dôvod! Počas spánku vaše telo regeneruje. Už nezapínajte ten ďalší diel napínavého seriálu a bežte si namiesto neho ľahnúť. Rozhodne vám neuškodí ani popoludňajší šlofík cez víkend. Odporúčaná dĺžka spania je totiž 7-8 hodín denne! Spánok vám navyše dodáva energiu na ďalší deň.

 

Okrem kvalitného spánku by ste si tiež nemali zabúdať dopriať pokoj a relax. Zájdite si na masáž, prečítajte si knihu alebo zájdite do sauny. Môžete si tiež dať krátku meditáciu s pokojnou relaxačnou hudbou alebo ľahký strečing svalov.

 

 

3. „Don't worry, be happy“

Netráp sa, buď šťastná. Akú to má ale spojitosť s imunitou? Možno sa budete diviť, ale poriadnu! Našu imunitu totiž ovplyvňuje aj psychické rozpoloženie – prevažne sa na našom zdraví podpisuje stres, únava, starosti, nespokojnosť v živote, smútok. Pamätáte, čo hovorievali už naše prababičky – „v zdravom tele zdravý duch“. Aby ste sa cítili zdraví, koľkokrát stačí naladiť svoju myseľ na pozitívne myšlienky a cítiť sa skvele.

 

4. Športom k zdraviu

Zdravý pohyb je pre vaše zdravie nenahraditeľný. Ak nie ste práve vrcholoví športovci, nemusíte vôbec zúfať. Stačí vám napríklad pravidelné prechádzky, krátky beh, ranná joga alebo pilates. Môžete sa tiež cez víkend prejsť s rodinou alebo svojim psom na hory. Nadýchate sa čerstvého vzduchu a uvidíte, že budete potom plní energie! Ideálne je, keď šport beriete ako súčasť svojho života alebo si z neho urobíte svoj rituál. Dobrá fyzická kondícia totiž znamená silnejší a odolnejší imunitný systém. Vaše telo sa potom lepšie dokáže pobiť s bacilmi.

 

Ak máte odvahu, vyskúšať môžete aj súčasný trend otužovanie. Otužovaním si totiž získate lepšiu imunitu. Chce to ale čas a odhodlanie sa do toho pustiť!

 

5. Doplnky stravy sú zázrak

Nie vždy zo svojho jedla získate všetky potrebné vitamíny a minerály, ktoré vaše telo potrebuje. Preto môžete siahnuť po niektorom z doplnkov stravy. Ktoré doplnky stravy používať na posilnenie imunity?

 

Imunity drink by @mamadomisha – Tento imunity drink je absolútnou vitamínovou bombou, ktorá dokonale posilní imunitný systém na maximum. Obsahuje totiž 13 starostlivo vybraných účinných látok ako je vitamín C, zmes vitamínov skupiny B (B2, B6 a B9), selén, zinok, MSM a extrakt z ruže šípkovej. Drink je tiež bohatý na kvasničné beta-glukány, ktoré sú považované za jedny z najúčinnejších látok na podporu nášho imunitného systému! Objednať si ho môžete TU.

 

 

Vitamín DVitamín D je považovaný za jeden z najdôležitejších vitamínov na posilnenie nášho imunitného systému, podporu kvalitného zdravia a vyššej obranyschopnosti. Má ale pozitívny vplyv aj na vývoj kostí a zubov. Môžete ho kúpiť TU.

 

Drink na podporu imunity – Zmes podporuje zdravie dýchacích ciest a zvyšuje odolnosť voči chorobám. Obsiahnuté látky výrazne posilňujú imunitný systém a pomáha chrániť telo pred škodlivými vírusmi a posilňuje obranyschopnosť. Drink s príchuťou čiernych ríbezlí môžete vyskúšať TU.

 

Lipozomálny vitamín C – Medzi najdôležitejšie benefity vitamínu C patrí podpora imunity. Pomáha prispievať aj k normálnej funkcii nervovej sústavy, chráni bunky pred oxidatívnym stresom a prispieva k zníženiu miery únavy a stresu. Lipozómová forma funguje na princípe postupného uvoľňovania z lipozómu (vďaka čomu je vitamín C lepšie chránený v tráviacom trakte), ktoré je riadené a uvoľňuje sa postupne v priebehu niekoľkých hodín. Vďaka lipozomálnej forme putuje vitamín C priamo do krvi a je tak lepšie vstrebateľný ako bežný vitamín C. Objednať môžete TU.

 

Multivitamín – Prečo práve multivitamín? Kvalitný multivitamín dodá telu potrebné vitamíny a minerály, ktoré si telo doplnia tam, kde je to potrebné. Multivitamíny sa zložením líšia v závislosti od výrobcu. Ak sa chcete starať o svoje zdravie, mal by váš multivitamín obsahovať široké spektrum tých najlepších foriem vitamínov a minerálov. Venira multivitamín má neuveriteľných 31 účinných látok pre vaše zdravie, imunitu a energiu. V ponuke ho nájdete TU.

 

Beta glukánBeta glukán je prírodný polysacharid, ktorý sa stal veľmi obľúbeným a vyhľadávaným najmä v období vírusov, chrípok a prechladnutí. Venira beta glukán navyše obsahuje vitamín C, vitamín D a rakytník. Všetky tieto vitamíny sú známe pre svoje pozitívne účinky na imunitný systém a obranyschopnosť.

 

A aké vitamíny môžu používať deti?

 

Zabúdať by ste nemali aj na svoje ratolesti. Aj deti totiž potrebujú pravidelný prísun vitamínov a minerálov.

 

Multivitamín pre deti – je skvelý pri oslabení imunity a zvýšenej fyzickej a psychickej záťaži detí. Obsahuje 13 vitamínov v každej tablete a je navyše obohatený o extrakt z kurkumy, ktorá má skvelý protizápalový a antiseptický účinok. Multivitamín si deti obľúbia predovšetkým, že je vo forme cmúľacích tabliet a má ovocnú príchuť.

 

Vitamín D pre deti - Vitamín D3 je skvelý pre správnu funkciu imunity vašich detí. Vitamín D sa totiž podieľa na procese delenia buniek, ďalej prispieva k udržaniu normálnej funkcie svalov. Je skvelým pomocníkom na udržanie zdravých kostí a zubov, čo je v rastovom období veľmi dôležité.

 

Sirup na imunitu pre deti – Špeciálne vyrobený sirup pre deti s obsahom skvelých bylinných extraktov na posilnenie imunity a dýchacích ciest. Sirup podporuje správne fungovanie imunitného systému. Jeho zloženie je skvele prispôsobené všetkým potrebám detského organizmu po celý rok. Vyskúšajte imuno sirup pre deti s príchuťou lesnej plody TU.

 

V neposlednom rade myslite predovšetkým na zdravý a prirodzený pohyb v prírode, alebo robením toho, čo vás napĺňa a robí vás šťastnými.

 

Späť do obchodu