Ste tehotná? A viete, čo svojmu telu dopriať?

Či už očakávate príchod svojho prvého potomka, alebo ste už skúsená mamička v očakávaní, je potrebné dbať na prísun dostatočného množstva vitamínov, ktoré podporia správny vývoj vášho dieťatka.

Prešla ste - alebo stále prechádzate - v prvom trimestri nevoľnosťou a nechutenstvom a v ďalších mesiacoch naopak bojujete s neustálym hladom a chuťou na špecifické potraviny, prípadne na ich nezvyklé kombinácie? Viete ako si zostaviť jedálniček tak, aby ste získala čo najviac dôležitých živín a vitamínov? Pozrime sa spolu na pár tipov vhodných pre tehotné.

 

1

 

 

ČO JESŤ V TEHOTENSTVE?

Mliečne produkty

Doprajte si syry, mlieko a jogurty, ktoré sú cenným zdrojom napr. vápnika, zinku, fosforu, jódu, draslíka a obsahujú vitamíny A, B2 či B12. Vápnik, ktorý je v mliečnych výrobkoch obsiahnutý, je významný pre vývoj svalovej sústavy vášho bábätka, jód je pre zmenu zodpovedný za jeho mentálny a rastový vývoj.  

 

Potraviny s obsahom kyseliny listovej

Kyselina listová, ktorú možno tiež nájsť pod označením vitamín B9 hrá dôležitú úlohu pre správny vývoj plodu, tehotné ženy by ju tak mali prijímať vo zvýšených dávkach. Tento vitamín sa v zažívacom ústrojenstve rozkladá na folát, ktorý sa podieľa na schopnosti prenosu informácie z DNA do DNA, teda na dedičnosti. Kyselinu listovú nájdete v špenáte, brokolici, červenej repe, orechoch alebo klíčkoch. 

 

Strava bohatá na železo

Kvôli menštruácii ženy každý mesiac prichádzajú o železo, potrebujú ho teda všeobecne v potrave prijímať viac, než muži. Nutnosť doplniť železo sa u ženy ešte zvýši vo chvíli, keď je tehotná. Tento prvok nachádzajúci sa prevažne v hemoglobínu je zodpovedný za transport kyslíka z pľúc do telesných tkanív, zaisťuje dôkladné prekrvenie rastúce maternice tehotnej ženy a je potrebný pre vývoj vnútorných orgánov plodu. Železo nájdete v červenom mäse, pečeni, strukovinách či rybách. 

 

2

 

 

Omega-3 nenasýtené mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny sú veľmi dôležité pre vývoj mozgu a očí bábätka, predlžujú dobu tehotenstva a tiež znižujú riziko vzniku popôrodných depresií. Tieto mastné kyseliny sú obsiahnuté v rybách, rybom tuku, orechoch a vajciach. 

 

Horčík

Počas tehotenstva je dôležité nezabudnúť tiež horčík. Tento prvok zamedzuje vzniku kŕčov, ktoré sa počas gravidity môžu objaviť, udržuje kosti a zuby zdravé, podporuje imunitný systém, slúži ako prevencia proti predčasným maternicovým sťahom aj predčasnému pôrodu, podporuje funkciu placenty a znižuje nebezpečenstvo nízkej pôrodnej váhy bábätka. Magnézium obsahujú potraviny ako orechy, banány, strukoviny, špenát či tuniak.

 

VENIRA VITAMÍNY PRE TEHOTNÉ ŽENY, 1-3 TRIMESTER VO FORME KOCIEK

Vyváženou stravou je možno potrebné minerály a vitamíny jednoducho doplniť, v tehotenstve je však nutné príjem živín zvýšiť a preto sme pre vás vyvinuli jedinečné Venira vitamíny pre tehotné ženy, 1-3 trimester vo forme kociek. Tento prírodný doplnok stravy obsahuje 15 starostlivo vybraných účinných látok ktoré zaisťujú potrebné minerály a živiny.

 

3

 

 

Prečo stojí za vyskúšanie?

-zaisťuje potrebné minerály a živiny

-prispieva k udržaniu zdravých vlasov

-podieľa sa na znížení vyčerpania a únavy

-podporuje správne fungovanie organizmu a nervovej sústavy

-prispieva k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému

-prispieva k udržaniu normálnej hladiny glukózy v krvi

-prispieva k správnej funkcii psychiky

-prispieva k udržaniu zdravých kostí 

 

Venira vitamíny pre tehotné ženy, 1-3 trimester obsahujú kyselinu listovú, ktorá, ako už bolo vyššie spomenuté, hrá dôležitú úlohu pri vývoji plodu. Tento vitamín je v našom doplnku stravy obsiahnutý v množstve 400 mikrogramov v jednej kocke, čo zodpovedá 200% referenčnej hodnoty príjmu. Len pre zaujímavosť - červená repa obsahuje asi 93 mikrogramov kyseliny listovej na 100 g, abyste dosiahla príjmu 400 mikrogramov, musela byste tak zjesť približne 430 g červenej repy. Ďalšou zložkou tohto produktu je komplex vitamínov skupiny B. Ide o vitamín B1, B2, B3, B5, B6 a B12, ktoré sú dôležité pre normálnu činnosť nervovej sústavy a srdca, prispievajú k normálnemu energetickému metabolizmu a pomáhajú znižovať mieru únavy a pocit vyčerpania. Zinok podporuje normálnu funkciu imunitného systému, napomáha stabilizovať hladinu glukózy v krvi, napomáha hojeniu rán a je dôležitý pre telesný i duševný vývoj detí. Železo zabezpečuje prekrvenie maternice a je dôležité pre vývoj vnútorných orgánov plodu. Nezabudli sme ani na jód, ktorý je súčasťou hormónov vylučovaných štítnou žľazou, a ktorý podporuje telesný a duševný vývoj plodu i detí. Tento prírodný doplnok stravy naviac obsahuje ešte ďalšie vitamíny a minerály, ktoré podporia vaše zdravie počas tehotenstva.

 

4

 

 

Späť do obchodu