• Do polnoci máme poštovné len za 0,10 €
  • Ku každej objednávke dáváme darček
  • Vyskúšané produkty, ktoré skutočne fungujú
  • Overené zákazníkmi, bezpečný a spoľahlivý nákup
  • Do polnoci máme poštovné len za 0,10 €

Blog, Strana 17

Menštruácia ako prirodzená súčasť každej ženy. Čo ste o nej nevedeli?

Menštruácia ako prirodzená súčasť každej ženy. Čo ste o nej nevedeli?

Menštruácia je prirodzenou súčasťou života každej ženy, ale zatiaľ čo niektoré z nich by ani nespoznali, že ju vôbec majú, iné ju prežívajú v hrozných bolestiach. O tom, čo sa počas menštruácie odohráva v tele, čo jej priebeh zhoršuje a ako zmierniť nepríjemné bolesti, sa dočítate v dnešnom článku.

 

Čo je to menštruácia a ako dlho trvá?

Menštruácia je jednou z fáz menštruačného cyklu a začína sa objavovať v reprodukčnom období, teda medzi dospievaním a menopauzou. Samotný menštruačný cyklus definujeme ako proces, počas ktorého vo vaječníkoch dozrieva vajíčko. To je následne dopravené do vajíčkovodu, a pokiaľ nie je oplodnené spermiou, je z tela vylúčené von, čo sa prejavuje krvácaním.

Menštruačný cyklus trvá približne 28 dní +/- týždeň. Bežná je teda dĺžka v rozmedzí od 21 do 35 dní. Priebeh samotnej periódy je potom úplne individuálny, ale obvykle trvá tri až sedem dní. Krvácanie sa počas menštruácie mení - zatiaľ čo na začiatku je silnejšie, ku koncu výrazne zoslabne. Najsilnejší býva spravidla druhý deň.

 

Priebeh menštruácie

Je práve tá časť mesiaca, kedy máte bolesti v podbrušku, zmeny nálad, zvýšenú chuť na sladké, ste podráždené alebo trpíte nadmerným vyčerpaním? Práve najskôr prechádzate tzv. predmenštruačným syndrómom (skrátene PMS), ktorý samotnej perióde predchádza. Viac sa o predmenštruačnom syndróme aj o jeho ďalších najčastejších príznakoch môžete dočítať v našom článku.

Celý menštruačný cyklus je potom rozdelený do 4 fáz, z ktorých každá ovplyvňuje psychický aj fyzický stav ženy:

Menštruačná - trvá 1. až 5. deň cyklu a v tomto období nastáva obvyklé krvácanie. Prvá fáza je tiež typická bolesťami v podbrušku a nepríjemnými pocitmi. Ženy majú obvykle menšiu potrebu komunikovať, uzatvárajú sa do seba a sú unavené. Dochádza k prudkému poklesu hormónov estrogénov a progesterónu v tele žien. Po celú dobu menštruačného cyklu by ženy mali dbať na dostatočnú intímnu hygienu, ktorá im dodá nielen pocit čistoty ale aj potrebný komfort.

Folikulárná - začína súbežne s fázou menštruačnou, ale trvá dohromady 14 dní. V priebehu je vylučovaný hormón, ktorý stimuluje rast vaječných buniek vo vaječníkoch a vybraný folikul začne rásť až do podoby hotového vajíčka. V tejto fáze sú ženy väčšinou optimistické, spoločenské a púšťajú sa do nových vecí. Pokiaľ by ste si chceli tento komfort udržať nielen v tomto období, ale po celý rok, vyskúšajte hormonálnu rovnováhu.

Ovulačná - trvá zhruba tri dni, a predstavuje teda najkratšiu fázu z celého menštruačného cyklu. Tu dochádza k uvoľneniu dozretého vajíčka z prasknutého folikulu do vajíčkovodu. Ženy často vyjadrujú lásku a starajú sa o druhých. Pokiaľ sa aktívne snažíte otehotnieť, potom je práve teraz pre vás tá pravá chvíľa, máte totiž najväčšiu šancu!

Luteálná - nastáva po ovulácii, kedy sa folikul premieňa na žlté teliesko. Pokiaľ nedôjde k oplodneniu vajíčka, teliesko zaniká a cyklus sa uzavrie a začne nový, ktorý začína opäť krvácaním. V tejto fáze sú ženy vášnivé a sprevádza ich sexuálna túžba. Na udržanie kvalitného sexuálneho života vám dokonale poslúži VENIRA sex booster.

 

Čo pomáha zmierniť menštruáciu?

Horčík

Má relaxačný účinok na nervy a svaly, ktoré sú zapojené do menštruačného cyklu, a tým podporuje zmiernenie bolesti. Magnesium prispieva aj k obmedzeniu nežiaducich prejavov menštruácie, kam patrí okrem bolestí aj zadržiavanie vody.

 

Rybí olej a vitamíny skupiny B

Vitamíny skupiny B prispievajú k posilneniu nervovej sústavy, a preto sa užívajú pri psychickom a fyzickom vypätí najmä počas prvej fázy cyklu. Ďalej tiež posilňujú organizmus, a tým pádom pozitívne ovplyvňujú priebeh menštruácie alebo pomáhajú zmierniť únavu a vyčerpanie.

So znížením bolesti počas periódy vám pomôže aj rybí olej, respektíve omega-3 mastné kyseliny, ktoré sa podieľajú na správnom fungovaní ženského organizmu a z dlhodobého hľadiska môžu prispieť k zachovaniu pravidelného menštruačného cyklu.

 

Ľahké cvičenie

Menej namáhavým cvičením v pomalšom tempe môžete prispieť k zníženiu menštruačných bolestí a zmierneniu predmenštruačného syndrómu. Odporučíme vám predovšetkým jogu, pilates, ale nič nepokazíte ani posilňovaním, ktoré nebude zamerané na brušné svalstvo a chrbát. Pri cvičení môžete využiť praktickú podložku na cvičenie. Vďaka vyplaveným endorfínom sa vám zlepší nielen nálada, ale aj zo seba budete mať dobrý pocit.

 

Tip: Pozitívny vplyv na menštruáciu má aj prírodný doplnok stravy VENIRA menštruácie. Bol vyvinutý špeciálne pre ženy, ktoré pred začiatkom menštruácie av jej priebehu trápia nepríjemné pocity.

 

Oneskorenie menštruácie

O oneskorenej menštruácii hovoríme v prípade, keď sa perióda nedostaví ani týždeň po jej bežnom začiatku. Mnoho žien napadne inštinktívne, že je dôvodom tehotenstva, ale príčin v skutočnosti existuje oveľa viac.

Ide o:

Užívanie antikoncepcie - v prípade, že antikoncepciu užívate dlhodobo, môže byť vaša menštruácia veľmi slabá alebo môže dokonca úplne vymiznúť.

Hormonálna nerovnováha - obzvlášť nedostatok hormónu gestagénu, ktorý je produkovaný žltým telieskom vo vaječníku v priebehu druhej fázy cyklu.

Stres a psychická nepohoda – nadmerné a časté vystavovanie sa stresovým situáciám môže mať vplyv aj na oneskorenie menštruácie.

Prudký úbytok na váhe – či už chudnete z dôvodu žiadúceho úbytku hmotnosti alebo sa jedná o zdravotný problém.

Nedostatočná výživa - správna a vyvážená strava doplnená o prírodné vitamíny a doplnky stravy je základ.

Nadmerná fyzická záťaž - je pre telo nežiaduce rovnako ako stres a psychická nepohoda.

Ochorenie reprodukčnej sústavy - napríklad syndróm polycystických ovárií.

Počínajúca menopauza - nastávajúce okolo 50 roku.

 

Ako vyvolať menštruáciu pri oneskorení?

Ak máte 100% istotu, že nie ste tehotná, potom môžete buď navštíviť svojho gynekológa, ktorý pomôže odhaliť príčinu oneskorenia a pomocou injekcie podporiť jej vyvolanie alebo môžete skúsiť niektorú z babských rád.

S vyvolaním menštruácie vám môže pomôcť:

- čaj z byliniek pripravený z nechtíka lekárskeho, pupalky dvojročnej, ľubovníka bodkovaného alebo alchemilku obyčajného

- menej intenzívne cvičenia, ako je cyklistika, pomalý beh, jóga alebo pilates

- kombinácia horúceho kúpeľa a červeného vína, ktorá napomáha k roztiahnutiu ciev a rozprúdeniu krvného obehu

 

Ako oddialiť menštruáciu?

Vaša perióda je presná ako hodinky a vy by ste ju potrebovali oddialiť napríklad kvôli dlho plánovanej dovolenke? Potom záleží predovšetkým na tom, či užívate antikoncepciu.

V prípade, že antikoncepciu neužívate, potom budete musieť navšíviť svojho gynekológa, ktorý vám predpíše hormonálne tablety, ktoré začnete užívať ešte pred očakávaným začiatkom periódy a potom po celú dobu požadovaného oddialenia.

Ak užívate hormonálnu antikoncepciu, bude záležať na ich konkrétnom type, a preto vám dôrazne odporúčame konzultáciu s gynekológom, ktorý vám navrhne najlepší možný postup s ohľadom na hormonálnu antikoncepciu, ktorú vám predpísal.

Myslite však na to, že každý zásah do prirodzeného menštruačného cyklu môže spôsobiť problémy. Samozrejme sa môže stať, že na vás oddialenie nebude mať žiadny negatívny vplyv, ale rovnako si môžete rozhodiť hladinu hormónov.

 

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Zdravie žien

Trápi vás únava a zle sa sústredíte? Užívajte horčík

Trápi vás únava a zle sa sústredíte? Užívajte horčík

Ide o nenahraditeľný minerál pre naše telo. Je súčasťou až 360 biochemických reakcií a závisí na ňom takmer všetky telesné systémy. Bohužiaľ ho väčšina ľudí zabúda užívať alebo užívajú príliš malé dávky a ešte v nevstrebateľných formách. Pritom deficit horčíka môže priniesť hneď niekoľko zdravotných problémov. Ste často unavení a vyčerpaní? Zle sa vám zaspáva a trápia vás svalové kŕče? Alebo sa zle sústredíte a ste podráždení? Viete, že toto všetko môže byť spôsobené nedostatkom horčíka? Je jedným z najviac zastúpených minerálov v našom tele.

 

Aké môžu byť príznaky nedostatku horčíka?

Ide predovšetkým o:

- podráždenosť a nervozita

- zlá nálada a depresia

- častá únava a zlá kvalita spánku

- svalové kŕče a časté bolesti hlavy, búšenie srdca

- problémy s koncentráciou

- náchylnosť k stresu

- padanie vlasov, lámavosť nechtov a vlasov

 

a mnoho ďalšieho.

 

Tip: O chýbajúcom horčíku as ním súvisiacim vypadávaním vlasov si môžete prečítať v našom článku.

 

Ako nedostatok horčíka vznikne?

Pýtate sa, ako vlastne taký nedostatok horčíka vznikne? Veľmi jednoducho. Deficit horčíka si väčšinou vytvoríme z bežných každodenných činností. Tak schválne… ako vlastne začína váš bežný deň? Ráno sa ponáhľate s dieťaťom do školy a hneď potom idete rýchlo do práce, ale ako naschvál stojíte v kolóne a samozrejme idete neskoro.

Začínate byť nervózni a len čo dorazíte do práce, začína porada, na ktorej musíte predniesť vypracované úlohy. Popoludní si idete zacvičiť a večer máte zo všetkého toho stresu problém zaspať. Presne takto vaše telo spotrebováva oveľa viac horčíka. Magnesium je veľmi dôležitým minerálom pre každú bunku nášho tela. Na jeho užívanie by ste nemali zabúdať ani jeden jediný deň.

Dôležité ale tiež je, akú formu horčíka si zvolíte. Voľne dostupné formy horčíka, ktoré nájdete bežne v lekárňach majú vstrebateľnosť iba okolo 4% (väčšinou vo forme uhličitanu horečnatého alebo oxidu horečnatého). Predstavte si, koľko takýchto tabliet by ste museli za deň prehltnúť, aby ste účinok horčíka spoznali.

Horčík vo forme bisglycinátu horečnatého, ktorý ponúkame v našich kapsulách VENIRA magnéziumvstrebateľnosť okolo 80% a na splnenie dennej odporúčanej dávky stačí užívať 3 kapsule denne.

 

S čím všetkým vám môže horčík pomôcť?

Horčík pomáha:

- znižovať únavu a vyčerpanie

- posilniť nervový systém

- zmierniť úzkosť a depresie

- znižovať telesný tuk

- s celkovým zdravím a psychickou pohodou

- s kvalitou spánku

- so zlepšením pamäte

 

Ktorá forma horčíka je pre vás najlepšia?

Naše telo si bohužiaľ nevie samo horčík vytvoriť, a tak ho musíme do tela dodávať sami cez doplnky stravy a suplementy, a to v tých najlepšie vstrebateľných formách. A aké že to sú?

Magnézium bisglycinát - je jednou z najlepšie vstrebateľných foriem horčíka. Má upokojujúce a regeneračné účinky. Znižuje stresový hormón kortizol a tým pádom zvyšuje odolnosť voči stresu a napomáha k väčšej psychickej pohode. Bisglycinát je jednoznačne najlepšou formou horčíka, dokazuje to jeho vysoká vstrebateľnosť, ktorá dosahuje až 80%.

Magnesium malát - má energizujúce účinky. Je vhodné ho užívať ráno av dopoludňajších hodinách. Odporúča sa ľuďom, ktorí potrebujú nabudiť energiou a trpia napríklad chronickou únavou. Malát je kombinácia horčíka a kyseliny jablčnej, tá je známa tým, že podporuje vstrebateľnosť horčíka.

Magnesium citrát - tento horčík má veľmi vysokú vstrebateľnosť, bohužiaľ môže mať vo vysokých dávkach laxatívne účinky.

 

A aké dávky by ste mali užívať? Ženy by denne mali prijať 310 až 320 m elementárneho horčíka, zatiaľ čo denná dávka pre mužov by mala byť okolo 400 až 420 mg.

 

Pre koho je horčík vhodný?

Pre všetkých:

- po fyzickej aktivite - upokojuje nervovú sústavu a napomáha regenerácii svalov

- pri bolestiach hlavy, únave, psychickom vypätí a zápaloch

- pre reguláciu svalovej a nervovej rovnováhy

- pre osoby trpiace tetániou

- pre osoby náchylné na lámanie vlasov a nechtov

- pre diabetikov

 

Horčík môžete dopĺňať okrem doplnkov stravy aj v rôznych potravinách. Bohatým zdrojom horčíka sú napríklad vločky, celozrnné cestoviny, arašidové maslo alebo horká čokoláda.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Zdravie a nemoc Výživové doplnky

Trápi vás vypadávanie vlasov? Koľko ich bežne vypadne a prečo?

Trápi vás vypadávanie vlasov? Koľko ich bežne vypadne a prečo?

Prajete si mať krásne, dlhé, husté a lesklé vlasy, ale začína Vám ich vypadávať stále viac a viac? Máte strach, že sa Vám s takou za chvíľu na hlave začnú tvoriť holé miesta? Väčšina z nás by v tejto chvíli začala panikáriť, to je ale chyba! Zachovajte pokoj, všetko má svoje riešenie. Viete vôbec, prečo vlasy vypadávajú?

 

Koľko denne vypadne prirodzene vlasov a prečo?

Zmierte sa s tým, že vypadávaniu vlasov nezabránite. Ide totiž o prirodzený proces, ktorý sa stále opakuje a navždy bude súčasťou nášho života. Uvádza sa, že každý človek má na hlave zhruba 100 000 vlasov. Z toho jeden vlas väčšinou vyrastie za mesiac zhruba o 1 cm a je ukotvený v jednom vlasovom vačku, ktorému hovoríme folikul.

Vo svojej rastovej fáze o túto dĺžku vlas väčšinou rastie dva až šesť rokov, kým nedôjde do tzv. kľudovej fázy a iba čaká na vypadnutie. Vlas v tejto chvíli vypadne z toho dôvodu, že vlasový vačok odumiera a na jeho mieste sa tvorí nový s novým vláskom. Väčšinou sa zhruba 85% našich vlasov nachádza v prvej fáze rastu a iba 15% v druhej odpočívacej fáze.

 

Koľko vypadnutých vlasov je už veľa?

Denná norma vypadnutých vlasov je zhruba 50 až 100 vlasov a je samozrejme aj geneticky podmienená. Pokiaľ sa vám zdá, že vám ich denne vypadne podstatne viac, hovoríme o nadmernom vypadávaní vlasov.

 

Príčiny vypadávania vlasov

Príčin nadmerného vypadávania vlasov existuje samozrejme viac, ale my pre vás vybrali tie, ktoré považujeme za najčastejšie.

Zlý jedálniček: Správna výživa je pre vaše telo rovnako dôležitá ako pre vaše vlasy. Mali by ste im dopriať najmä minerály v podobe zinku, železa a vitamíny ako kyselinu listovú a biotín. Potrebnú dennú dávku si ľahko zaistíte vďaka prírodným doplnkom stravy – vyskúšajte napríklad VENIRA zinok prispievajúci k normálnemu stavu pokožky, vlasov aj kostí.

Únava a stres: Nie je žiadnym tajomstvom, že sa váš životný štýl premieta na kvalite a vzhľade vašich vlasov. Nedostatok energie a dlhodobá psychická záťaž im rozhodne nesvedčí. So zvládaním stresu, ktorý patrí k častým spúšťačom nadmerného padania vlasov, vám pomôže VENIRA stop stress.

Tehotenstvo: V tomto citlivom období zažívajú ženy doslova hormonálnu búrku, ktorá je veľmi často sprevádzaná práve vypadávaním vlasov. S pomocou VENIRA PREMIUM kolagénového drinku pre tehotné a dojčiace ženy môžete nadmerné vypadávanie zmierniť, alebo mu dokonca úplne predísť.

Dedičnosť: V tomto prípade sa hlavne budete musieť naučiť hospodáriť s tým čo máte, pretože pri dedičnej plešatosti dochádza vplyvom hormónov k zmenšovaniu vlasového folikulu, skracovaniu rastovej etapy a naopak predlžovaniu kľudovej fázy. Skúste svojim vlasom dopriať aspoň prvotriednu starostlivosť s prírodnou kozmetikou, ktorá ich v tomto smere trošku nakopne.

Nevhodná starostlivosť o vlasy: Počujete to zo všetkých strán, vhodná starostlivosť, vhodná starostlivosť, vhodná starostlivosť… Ako má ale vyzerať? Vlasom dodávajte vitamíny, minerály a ďalšie prospešné látky prostredníctvom VENIRA kapsúl pre vlasy, nechty a pleť. Ich účinok podporte s kvalitnou vlasovou starostlivosťou, ktorá by mala byť v ideálnom prípade prírodného pôvodu. Ďalej obmedzte používanie fénu, žehličky a kulmy a na vlasy vždy aplikujte tepelnú ochranu.

 

 

Ako zabrániť vypadávaniu vlasov?

Aby ste zabránili rednutiu svojich vlasov, nestačí len zvýšiť príjem špecifických potravín, ktoré napomáhajú k zlepšeniu kondície vlasov.

Čo všetko by ste mali urobiť, aby ste sa dočkali skutočnej zmeny?

Upravte svoj jedálniček tak, aby obsahoval vyvážený pomer bielkovín, sacharidov, tukov, vitamínov a minerálnych látok.

Všetky živiny kľúčové pre udržanie optimálnej kvality vlasov a podporu ich rastu dodávajte telu aj prostredníctvom doplnkov stravy.

Používajte kvalitnú kozmetiku (najlepšie prírodného pôvodu), ktorá rešpektuje typ vašich vlasov rovnako ako typ vlasovej pokožky. Kozmetiku z vlasov oplachujte vlažnou vodou.

Pravidelne si masírujte vlasovú pokožku, aby ste ju prekrvili.

Obmedzte tepelné upravovanie vlasov.

Vyhýbajte sa nadmernému stresu a psychickému prepätiu, v dôsledku ktorých telo produkuje stresový hormón kortizol, ktorý má negatívny vplyv na vlasový cyklus.

Každý deň si nájdite dostatok času na relaxáciu a spánok, aby malo vaše telo dostatok priestoru na regeneráciu.

 

Čo na vypadávanie vlasov?

Vyskúšajte VENIRA PREMIUM kapsule pre vlasy, nechty a pleť, ktoré sú plné prírodnej sily. Prvýkrát sme ich predstavili v roku 2017 a odvtedy sú naším absolútnym bestsellerom. Navyše sa nám podarilo vylepšiť ich pôvodnú receptúru, a vďaka tomu obsahuje každá denná dávka hneď 20 účinných látok. Tie spoločne podporujú rast, objem a kvalitu vlasov, pomáhajú k silným a nelámajúcim sa nechtom a nádhernej pleti bez nedokonalostí.

Pokiaľ stále váhate, či by vám naše kapsule pomohli zastaviť nadmerné vypadávanie vlasov, prezrite si viac ako stovku vlasových premien od našich spokojných zákazníčok.

 

Doplnky stravy proti vypadávaniu vlasov, na ktorých si perfektne pochutnáte

Hľadáte plnohodnotnú alternatívu k prehĺtateľným kapsulám? Máme pre vás hneď niekoľko variantov!

VENIRA gumové medvedíky pre vlasy, nechty a pleť vás ohromia nielen svojim zložením, ale aj neodolateľnou jahodovou príchuťou. Medvedíci svojou vyváženou kombináciou účinných látok prispievajú k zníženiu miery únavy a vyčerpania, podieľajú sa na správnom raste vlasov i nechtov a pleť udržujú krásne hydratovanú, elastickú a bez chybičky.

 

 

Spojiť príjemné s užitočným môžete vďaka každodennej konzumácii VENIRA kociek pre vlasy, nechty a pleť, ktoré obsahujú 12 starostlivo vybraných ingrediencií a chutia po malinách.

 

Kocky:

- dodávajú vlasom, nechtom a pokožke dôležité živiny

- podporujú udržanie normálneho stavu nechtov, vlasov a kože

- podporujú prirodzený rast vlasov a zmierňujú ich vypadávanie

- prispievajú k zdravým a pevným nechtom aj krásnej pleti

- eliminujú vznik nedokonalostí pleti na minimum

 

V neposlednom rade musíme spomenúť VENIRA kolagénové drinky, ktoré ponúkame v niekoľkých príchutiach, z ktorých si tú svoju obľúbenú vyberie naozaj každý. Tento lahodný nápoj nielenže zamedzuje nadmernému vypadávaniu vlasov, ale taktiež podporuje ich rast a posilňuje ich. Ďalej prospieva slabým nechtom so sklonmi k lámaniu a štiepeniu, obmedzuje viditeľnosť hlbokých vrások, posilňuje kožnú bariéru a rieši problematiku dehydratovanej pokožky.

Zaujalo vás viac doplnkov stravy z našej ponuky? Neváhajte ich užívať súčasne! Sú totiž vyvinuté tak, aby vzájomne podporovali svoj účinok, a tak ich môžete užívať v ľubovoľných kombináciách.

 

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Užite si leto bez make-upu

Užite si leto bez make-upu

Asi každá žena sa už niekedy ocitla v situácii, že sa ani vo vysokých letných teplotách nechcela vzdať svojho obľúbeného make-upu alebo korektora. V tomto období sa vplyvom vyšších teplôt naša pleť viac potí, mastí a leskne. Nedokážete sa vyrovnať s tým, že by ste všetky svoje nedokonalosti pleti nechali úplne bez zásahu akejkoľvek dekoratívnej kozmetiky? Práve pre vás je určený tento článok!

 

Starostlivosť o pleť v letnom období

Nie je vaša pleť v tej kondícii, v ktorej ste si ju predstavovali? Aby vaša pleť aj v horúcich letných dňoch žiarila zdravím a krásou, je nevyhnutné ju venovať správnu starostlivosť. Práve v letných mesiacoch je dôležité prispôsobiť starostlivosť o pleť tak, aby nebola príliš zaťažovaná.

Denná a nočná starostlivosť o pleť by mala byť založená na hydratácii a ochrane proti slnečnému žiareniu. Použitie ľahších hydratačných krémov a sér s vysokým obsahom antioxidantov je na letné obdobie ideálnou voľbou.

 

Zvýraznenie prirodzenej krásy

Leto je obdobím, kedy sa môžete zamerať na zvýraznenie pier alebo očí bez potreby silného líčenia. Pre hydratované pery je vhodné použiť VENIRA balzam na pery.

Pokiaľ naopak túžite pre podčiarknutie vašich očí, skúste použiť iba jemnú linku na hornom viečku, ktorá dodá vašim očiam žiarivý vzhľad. Navyše ak si prajete dosiahnuť zvýraznenie vašich očí po dlhšiu dobu, vyskúšajte VENIRA sérum na podporu rastu rias a obočia.

 

Vyskúšajte moringový olej

Pokiaľ vás nebaví stále odbiehať na WC a nosiť púder v kabelke, aby ste zakryli roztopený make-up a zamaskovali na pleti všetky príšerky, tak vyskúšajte zázrak menom VENIRA moringový olej!

Že ste tento názov už niekde počuli? To je možné. Ide o veľmi populárny olej, vďaka ktorému budete mať nádherne rozžiarenú pleť. Moringový olej sa vyrába z jadier stromu Moringa oleifera (Moringa olejodarná), ktorého pôvod je pripisovaný Indii.

Tento olej je ako stvorený pre tých, ktorí majú podráždenú, vysušenú a aknóznu pleť. Navyše sa nemusíte obávať, že Vás po jeho aplikácii bude bolieť hlava. Náš moringový olej je totiž dezodorizovaný, čo znamená, že je zbavený zápachu a je to suchý olej s veľmi rýchlym vstrebávaním.

 

Tip: Zaujímajú vás ďalšie účinky moringového oleja? Prečítajte si 8 dôležitých tipov o tomto neskutočnom zázraku.

 

S čím všetkým môže olej pomôcť?

Akých zázrakov je teda olej schopný? Obsahuje veľké množstvo antioxidantov a cytokinínu, čo je rastlinný hormón, ktorý podporuje obnovu buniek. Jeho aplikáciou na tvár, krk a oblasť okolo očí teda viditeľne redukuje vrásky a výrazne spomaľuje proces starnutia pleti.

Vďaka tejto skvelej vlastnosti VENIRA moringový olej zrýchlene obnovuje bunky a podporuje prirodzenú regeneráciu pokožky (čo znamená, že pomáha hojiť rôzne poranenia, ako uštipnutie od hmyzu, odreniny alebo popáleniny).

Pokiaľ máte problematickú pokožku a problém s akné, tak moringový olej je pre vás to pravé orechové. Nielen, že vďaka nemu predchádzame tvorbe vyrážok, ale tiež redukuje pigmentové škvrny, sťahuje póry, čistí čierne bodky, má antibiotické a protiplesňové účinky, pozitívne pôsobí aj na kožné mykózy, zápaly, ekzémy a iné kožné problémy.

 

Ako olej správne aplikovať?

Jeho aplikácia je veľmi jednoduchá, stačí pipetou nabrať požadované množstvo oleja, naniesť na vlhkú pleť a jemne vmasírovať. Ale pozor! Je dôležité dodržať krok, ktorý obsahuje nanesenie na vlhkú pleť, inak sa olej do pleti poriadne nevstrebe!

Našou zárukou kvality moringového oleja je jeho tuhnutie pri nízkych teplotách. Pokiaľ ho následne položíme na teplé miesto, tak sa rýchlo stáva opäť plne tekutým. S používaním tohto oleja vám garantujeme nádhernú pleť bez starostí.

 

Zdravá strava = zdravá pleť

Nie je pravdou, že krása pochádza iba z externej starostlivosti. Naša strava má taktiež vplyv na vzhľad pleti. Počas letných mesiacov je dôležité dbať na dostatočnú hydratáciu a konzumovať potraviny bohaté na vodu, ako sú melóny, uhorky alebo pomaranče.

Doplňte do svojho jedálnička aj potraviny s vysokým obsahom antioxidantov, ako sú bobule, fazuľa a listová zelenina bojujúca proti voľným radikálom a udržujúca pleť mladistvú.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o pleť

Ako spoznať dehydratovanú pleť?

Ako spoznať dehydratovanú pleť?

Starostlivosť o pleť je kľúčovým prvkom na ceste za krásnou a žiarivou pleťou. Všetci túžime po zdravo vyzerajúcej pokožke! Avšak nie vždy je to také jednoduché, ako by sme si sami predstavovali. Mnohí z nás sa stretávajú s dehydratáciou pleti, čo môže viesť k nežiaducim prejavom a tiež nepríjemným pocitom. Ako spoznať, že naša pleť trpí nedostatočnou hydratáciou a čo s tým môžeme urobiť?

 

Aké sú príznaky dehydratácie pleti?

Nespočet žien aj mužov často zle odhadne, že je ich pleť dehydratovaná. Domnievajú sa totiž, že dehydratovanú pleť môžu mať iba tí, ktorí trpia suchou pokožkou. Kdeže! S dehydratovanou pleťou sa môžu stretnúť aj tí, ktorí majú zmiešanú, alebo dokonca mastnú pleť.

  Dehydratácia sa hojne prejavuje práve v letných teplotách, kedy sa nám na pleti tvoria šupinky, cítime jemné pnutie a pleť je celkovo oslabená. Toto pnutie sa najvýraznejšie prejavuje vysušením práve po kontakte s horúcim vzduchom a chlórovanou či morskou vodou. Musíte teda uznať, že naša pleť dostáva v lete poriadne zabrať a zaslúžila by si trochu starostlivosti.

 

Ako svoju pleť hydratovať?

Chcete svoju pleť dostatočne hydratovať, ale stále neviete ako na to? S našimi niekoľkými typmi to určite zvládnete!

 

1. Dostatočný pitný režim

Úplne tým najzákladnejším a prvým krokom k hydratovanej pleti je pravidelný pitný režim. Odporúčame vám preto vypiť minimálne 2 litre čistej vody denne. Pokiaľ sa vám zdá táto dávka náročná, skúste si zaobstarať VENIRA shaker so zásobníkom, vďaka ktorému vám doplňovanie tekutín do tela pôjde zase o niečo lepšie. Voda je totiž kľúčová nielen pre perfektnú hydratáciu pokožky, ale aj celého tela.

 

2. Vhodná kozmetika

Vyberajte kvalitnú a prírodnú hydratačnú kozmetiku, ktorá bude zodpovedať typu vašej pleti. Pokiaľ sa stretávate so suchou pokožkou, hľadajte krém s bohatou a hutnou konzistenciou s hydratačnými zložkami ako je kyselina hyalurónová, glycerín alebo ceramidy.

Pre mastnejšiu pleť voľte ľahšie gély alebo krémy na báze vody. Vyskúšať môžete aj náš VENIRA denný hydratačný krém, ktorý pleti zaisťuje potrebnú hydratáciu aj regeneráciu. Viete o tom, že sa starať o svoju pleť by ste mali aj vo večerných hodinách? Preto sme vyvinuli celý hydratačný rad kozmetických produktov, z ktorých je naozaj čo vyberať.

 

3. Vyhnite sa agresívnym produktom

Vždy pre svoju pleť zvoľte jemné čistiace produkty bez obsahu alkoholu alebo silikónov, ktoré by mohli pleť vysušovať. Príliš agresívne odličovače môžu narušiť prirodzenú kožnú bariéru a spôsobiť jej dehydratáciu. Máte radšej odličovacie mlieko alebo micelárnu vodu? U nás nájdete oboje!

Tip: Neviete, aký typ pleti máte a už vôbec netušíte, ako sa oň správne starať? To a oveľa viac získate z nášho článku.

 

4. Zdravá strava

Zdravá a vyvážená strava zohráva tiež dôležitú úlohu pri hydratácii pokožky. Konzumujte preto potraviny bohaté na najrôznejšie vitamíny a minerály, ako je ovocie, zelenina či celozrnné obilniny. Okrem bežnej vody svoje telo môžete hydratovať aj pomocou konzumácie bylinkových čajov alebo vody s prírodným ovocím, napríklad mätou, citrónom alebo limetkou.

 

Prečo práve kyselina hyalurónová?

Už skôr sme sa v tomto článku zmienili o hydratačných účinkoch kyseliny hyalurónovej. Prečo ale zvoliť práve ju? Ide o úplnú bombu! Molekuly kyseliny hyalurónovej totiž majú jedinečnú vlastnosť, vďaka ktorej na seba vedia perfektne viazať vodu a dokážu precízne vypĺňať medzibunkovú hmotu.

 

 

Táto vlastnosť je veľmi dôležitá nielen z hľadiska hydratácie, ale aj v zabraňovaní prejavu známok starnutia. S pribúdajúcim vekom totiž výrazne klesá množstvo tejto kyseliny v tele, a tak by sme si ju mali dopriať aspoň jednoduchou aplikáciou VENIRA séra s BIO kyselinou hyalurónovou a vitamínom C.

 

Vitamín C ako čerešnička na torte

Ako výborný doplnok kyseliny hyalurónovej je aj vitamín C, ktorý je dôležitý dopĺňať do tela nielen zo stravy. Vďaka nemu dochádza z hľadiska našej pleti k veľmi potrebnému antioxidačnému účinku voči stresu a iným škodlivým látkam.

Navyše ako bonus podporuje tvorbu kolagénu, ktorý je veľmi dôležitý práve pre pevnosť našich tkanív, do ktorých zaraďujeme aj pleť. Ľudské telo bohužiaľ nie je schopné si vitamín C samo vyrobiť, preto jeho prísun aplikácií tohto séra považujeme za úplnú jedničku.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o pleť

8+1 tipov pre zdravé vlasy

8+1 tipov pre zdravé vlasy

Mať zdravé a krásne vlasy je pre mnoho z nás tak dôležité, môže byť ale ťažké vedieť, čo robiť, aby vlasy zostali zdravé a krásne. Je toľko vecí, ktoré sú pre naše vlasy škodlivé, od tepelných úprav, cez prílišné používanie šampónu až po spanie na bavlnených vankúšoch. Poďte si spolu s nami prejsť niekoľko tipov pre zdravé a krásne vlasy!

 

8 tipov pre zdravé vlasy

1. Používanie príliš veľa šampónu

Viete, že vlasy by sa nemali umývať častejšie ako dvakrát týždenne? Vaše kadere sa potom môžu stať veľmi krehkými, keď ich namočíte a použitie veľkého množstva šampónu môže viesť aj k rozstrapkaným končekom. Preto keď vlasy umývate, uistite sa, že šampón je najkoncentrovanejší pri korienkoch, takže nezaťažuje končeky. Pokiaľ vás trápi navyše aj padanie vlasov, môžete vyskúšať VENIRA šampón proti vypadávaniu s kokosovou vôňou.

 

2. Umývanie vlasov vo vlažnej alebo studenej vode

Čím teplejšia je voda na umývanie vlasov, tým viac poškodenia si spôsobíte. Aj napriek tomu, že môže byť v zimnom období horúca voda vhodná, vyhýbajte sa jej umývaniu s vašimi kadermi. Horúca voda totiž spôsobuje napučaniu kože, takže potom sú vaše vlasy náchylnejšie na štiepenie. Nastavte teplotu vody na najchladnejšiu, akú zvládnete, minimálne na koniec umývania vlasov. Premytie vlasov v studenej vode kožu stiahne a nehrozí im rozstrapkanie.

 

Tip: Pre rozstrapkané končeky je určená VENIRA rozmarínová voda, ktorá okrem krásnej vône má aj blahodárne účinky na poškodené vlasy.

 

3. Používajte uterák z mikrovlákna

Uterák z mikrovlákna je úžasná prevencia rozstrapkaných končekov. Trieť vlasy obyčajným uterákom môže napáchať veľa škody. Zabalením vlasov do uteráka z mikrovlákna, ktoré absorbuje vlhkosť, je najzdravšia cesta, ako nechať vlasy usušiť.

Nezabúdajte ale aj na to, že by ste vlasy v uteráku nemali nechávať príliš dlho! Na efektívnejšie vysušenie vlasov môžete použiť VENIRA turban na vlasy vyrobený z mäkkého a príjemného materiálu.

 

4. Nefénujte končeky vlasov

Tepelná úprava vlasov spôsobuje najväčšie poškodenie. Pokiaľ nie je iná možnosť, vysušte vlasy tak, aby ste sa vyhli končekom. Fén pritom majte nastavený na najnižší výkon a teplotu. Pokiaľ chcete vaše kadere ochrániť aj v letnom období, kúpte si VENIRA ochranný sprej pre vlasy namáhané slnkom, chlórom a slanou vodou.

 

5. Vyhnite sa používaniu tepelných nástrojov

Žehličky na vlasy, fény, kulmofény alebo iné tepelné nástroje nie sú pre vlasy príliš vhodnou voľbou. Teplo a vlasy jednoducho nejdú príliš dohromady. Používanie kulmy alebo žehličky síce vedie ku krásnemu a upravenému vzhľadu, ale aj k rozstrapkaným končekom.

Pokiaľ sa používaniu vyhnúť nemôžete, kúpte si vždy ochranný tepelný sprej, ktorý na kadere nastriekate pred ich tepelnou úpravou. Prístroj tiež vždy rozohrejte iba na úplné minimum a takémuto teplu nevystavujte končeky vlasov, ktoré sú tie najnáchylnejšie.

 

6. Biotín a kyselina listová

Biotín a kyselina listová sú najlepšie vitamíny pre zdravé a krásne vlasy. Tieto vitamíny môžete nájsť aj v našich VENIRA gumových medvedíkoch pre vlasy, nechty a pleť, ktoré nielen že úžasne chutia, ale aj vlasom pomáhajú!

Preukázateľne podporujú zdravie, silu a odolnosť vlasov. Kyselina listová navyše podporuje tvorbu červených krviniek, čo podporuje rast vlasov a biotín vlasy posilňuje vďaka metabolizmu tukov, sacharidov a bielkovín.

 

7. Obmedzte chemické prípravky na vlasy

Od farbenia po fixáciu – každý prípravok, ktorý používa chemikálie, bude pre vaše vlasy skôr či neskôr škodlivý. Príliš veľa chémie na vlasoch vedie k rozstrapkaným končekom a nezdravým vlasom. Obmedzte preto také produkty na minimum alebo používajte prírodnejšie varianty, ako sú naše šampóny a kondicionéry.

 

8. Hodvábny vankúš

Vymeniť klasické obliečky na vankúš za to hodvábne, je jedno z najlepších riešení, ktoré môžete urobiť pre to, aby ste vaše kadere ochránili. Zatiaľ čo bavlna spôsobuje trenie medzi vlasmi a vankúšom, čo spôsobuje lámanie, hodváb umožňuje vlasom ľahko kĺzať, čo zabraňuje ich poškodeniu.

 

Extra tip pre zdravé a krásne vlasy

VENIRA kapsule pre vlasy, nechty a pleť obsahujú 19 účinných látok v jednej kapsuli (medzi nimi aj spomínaný biotín a kyselinu listovú) a určite sú správnou cestou za vysnívanými vlasmi. Pôsobí nielen na vlasy, ale aj na nechty a pleť. Pokiaľ sa rozhodnete dodržiavať týchto 8 tipov pre zdravé a krásne vlasy, nezabudnite k nim pridať aj nášho najlepšieho pomocníka.

Po našich kapsuliach rozhodne siahnite predovšetkým v prípade ak vás trápia slabé nechty so sklonmi k lámaniu alebo štiepeniu ale aj v prípade jemných, lámavých či rednúcich vlasov so sklonom k vypadávaniu. Kapsule napomáhajú aj s rozstrapkanými končekmi vlasov, ktoré sú zničené zlou úpravou.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Starostlivosť o pleť pod rúškom

Starostlivosť o pleť pod rúškom

Moje rúška chráni teba, tvoje rúška chráni ma a tak sme si prisvojili nový módny doplnok. Nie každý je však na nosenie rúška zvyknutý, má pocit, že pleť nemôže dýchať a po dlhom nosení sa môže objaviť podráždenie. Ako sa teda o pleť starať v dobách, kedy chránime svoje zdravie a ako si nosenie rúška aspoň o niečo spríjemniť?

 

Problémy s pleťou spôsobené nosením rúška

V dnešnej dobe hrajú rúška kľúčovú úlohu pri ochrane nášho zdravia. Bez ohľadu na to, či ich nosíme kvôli pandémii alebo ako ochranu pred znečistením, je dôležité, aby sme venovali pozornosť starostlivosti o našu pleť. V dôsledku častého nosenia rúška sa môžeme stretávať s najrôznejšími problémami, ako je:

 

1. Suchá pleť a podráždenie

Vedeli ste o tom, že sa pod rúškom naša pleť potí oveľa viac, než obvykle? Tento proces môže viesť k dehydratácii pokožky a vzniku suchých miest. Podľa toho, z akého materiálu je vaša rúška či respirátor, spôsobuje aj nepríjemné trenie podráždenia pokožky, čo následne vedie k začervenaniu. Dôležité je v tomto období pleť poriadne hydratovať, a to napríklad VENIRA denným hydratačným krémom.

 

2. Vznik akné a nedokonalostí pleti

Nosenie rúška môže viesť aj k zvýšenému poteniu, ktoré na opačnej strane spôsobuje upchávanie pórov alebo vznik akné a to predovšetkým na nose či brade. Akné pod rúškom sa stalo bežným problémom mnohých ľudí. Nenechávajte túto situáciu bez riešenia a kúpte si VENIRA krém na akné s antimikrobiálnymi, čistiacimi a regeneračnými účinkami.

 

3. Zvýšené riziko začervenania a zápalov pleti

Kontakt rúška s pokožkou môže tiež spôsobiť jej začervenanie či zápaly a to najmä pokiaľ sa jedná o hrubší materiál alebo materiál, na ktorý sme alergickí. Starostlivosť o pleť pod rúškom by preto mala zahŕňať aj posilnenie ochrannej bariéry pleti, ktorý môžeme dosiahnuť pomocou VENIRA hydratačné sérum.

 

Základné kroky starostlivosti o pleť pod rúškom

Aby sme udržali pleť v období koronavírusu a nosenie rúšok v optimálnom stave, je dôležité dodržiavať niekoľko základných krokov:

 

1. Dôkladné vyčistenie tváre

Pravidelné a dôkladné čistenie tváre je základným krokom každej starostlivosti o pleť, a to aj v období, keď práve rúško na svojej tvári nenosíte. Použite preto jemné čistiace kozmetické produkty, ako je napríklad VENIRA micelárna voda pre citlivú pleť alebo VENIRA odličovacie mlieko s úžasnou vôňou. Tieto produkty dokonale odstránia všetky nečistoty, baktérie a zvyšky make-upu, ktoré sa pod rúškom môžu hromadiť.

 

2. Používanie jemných a hydratačných produktov

Výber správnych kozmetických produktov je kľúčový pre starostlivosť o pleť pod rúškom. Zvoľte preto jemné a hydratačné krémy, ktoré pleť pomôžu udržať vláčnu a žiarivú po celú dobu. Vyhnite sa produktom s prílišným obsahom alkoholu alebo silnými chemikáliami, ktoré by mohli vašu pleť ešte viac podráždiť či vysušiť.

 

3. Aplikácia krémov s UV ochranou

Aj keď je vaša pleť zakrytá vrstvou rúška, rozhodne to neznamená, že ste chránení pred slnečným žiarením. UVA aj UVB lúče veľmi jednoducho prenikajú aj cez materiál rúška a môžu spôsobiť poškodenie pokožky. Používajte preto aj krémy s UV ochranným faktorom.

 

Ako sa starať o rúšku?

Starostlivosť o rúšku je rovnako dôležitá, ako starostlivosť o našu pleť. Správna údržba nielen rúška ale aj respirátora nám pomáha minimalizovať riziko šírenia baktérií a zlepšuje jej účinnosť pri ochrane nášho zdravia. Čo by ste teda mali s rúškom robiť?

 

Pravidelné pranie alebo dezinfekcia

Pokiaľ sa rozhodnete rúšku vyprať, potom by ste rozhodne mali používať iba detské pracie prášky alebo gély, ktoré sú citlivé k pokožke na tvári. Rúšku tiež môžete vyvariť v čistej vode, bez pridania látok, ktoré by mohli pleť akokoľvek podráždiť.

Tip: Chcete sa proti nákaze koronaviru čo najlepšie ochrániť? Potom si prečítajte náš článok v ktorom vám prinášame múdre typy.

 

Dodržujte hygienické pravidlá

Pred manipuláciou s rúškom si dôkladne umyte ruky mydlom a vodou alebo použite dezinfekčný gél na ruky. Tiež nie je vhodné sa dotýkať prednej časti rúška, pokiaľ to nie je nevyhnutné.

 

Rúšku pravidelne meňte

Pokiaľ nosíte opakovane použiteľnú rúšku, dbajte na to, aby ste ju pravidelne menili!

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o pleť

Koronavirus starter pack

Koronavirus starter pack

Celý svet v súčasnej dobe rieši problém menom koronavírus (COVID-19). Internetom momentálne prúdi nespočetné množstvo informácií na túto tému. Čo by sme mali o koronavíre vedieť a ako sa proti nákaze môžeme brániť? Pokúsime sa vám zhrnúť tie najpodstatnejšie informácie, ktoré môžu ochrániť nielen vás ale aj vašich blízkych.

 

1. Zostaňte doma a čo najviac sa vyhýbajte kontaktu s druhými

V období koronaviru by ste sa rozhodne mali vyhýbať kontaktu s druhými a zdržiavať sa predovšetkým doma. Opúšťať svoje domáce prostredie môžete iba v najnutnejších prípadoch, ako sú:

- cesty do zamestnania

- cesty za rodinou či osobami blízkymi

- nákupy na obstaranie základných životných potrieb

- pobyt v prírode alebo v parkoch

 

Nielen vláda, ale aj skúsení odborníci nabádajú k opatrnosti a pokiaľ nemusíte, von vôbec nevychádzajte. Prvýkrát totiž môžete zachrániť ľudstvo odpočívaním doma, tak to nepokážte.

 

2. Rúška alebo ja chránim teba, ty chrániš ma

Mnoho odborníkov už potvrdilo, že noseniu rúška nám bohužiaľ nezabráni, aby sme sa novým typom koronaviru nenakazili, ale pokiaľ budeme nosiť rúško, ochránime tým druhých. Pokiaľ teda budú rúško nosiť všetci, budeme sa všetci chrániť navzájom.

 

Rozdiel medzi rúškom a respirátorom

Rúška - slúži na to, aby zabránila prieniku mikroorganizmov zvnútra von a je teda určená na ochranu nášho okolia.

Respirátor - slúži na to, aby zabránil prieniku mikroorganizmov (vírusy, baktérie, častice, ai), zvonku dovnútra a je teda určený na ochranu jej užívateľa. Najkvalitnejší je respirátor triedy FFP3 (účinnosť ochrany okolo 98%) je účinný proti toxickým a veľmi toxickým časticiam, vírusom či baktériám.

Tip: Ako sa starať o svoju pleť pod rúškom či respirátorom sa dočítate v našom článku.

 

3. Dodržujte základné hygienické pravidlá

Nezabudnite si umývať ruky! Odborníci tvrdia, že pravidelné a dôkladné umývanie rúk je v prevencii kľúčové. Nedotýkajte sa neumytými rukami tváre, nosa, úst a očí. Nedotýkajte sa neumytými rukami ani potravín.

Ruky si umývajte tekutým mydlom alebo iným prostriedkom pod prúdom najlepšie teplej vody. Návod na správne umývanie a dezinfekciu rúk vydalo aj Ministerstvo zdravotníctva SR na svojich webových stránkach. Pokiaľ práve nemáte po ruke vodu, pod ktorou by ste si mohli ruky umyť, použite antibakteriálne gély na ruke.

 

Ako často si ruky umývať?

Umývajte si ruky pravidelne, najmä:

- po návrate domov

- po kontakte s vacami alebo ľuďmi

- pred prípravou jedla

- po sňatí rukavíc a rúška

 

4. Informácie len z overených zdrojov

Každý z nás chce byť čo najlepšie informovaný a mať prehľad o situácii, ktorá panuje a ktorá sa týka každého z nás. Je však potrebné rozlišovať medzi overenými informáciami z overených zdrojov a lživými informáciami, tzv. fake-news, ktoré sa na internete, medzi ľuďmi a inde môžu šíriť a vyskytovať rýchlosťou blesku.

 

5. Zdravý životný štýl

Do zdravého životného štýlu bezpochyby patrí zdravá strava, dodržiavanie pitného režimu, pohyb a obmedzovanie stresu. Zdravý životný štýl prirodzene potom vedie k dobrej imunite a obranyschopnosti. Čo by nám teda mohlo pomôcť?

 

 

Zdravé návyky - dostatočný spánok taktiež účinne podporuje imunitný systém, preto vám odporúčame sa vyspať každý deň aspoň po dobu 7-8 hodín. Cvičením môžete navyše znižovať stresovú záťaž, uvoľníte svalstvo a zároveň urobíte niečo dobré pre svoje telo. S našou VENIRA sadou odporových gúm vám to pôjde určite samo. Pokiaľ sa nemôžete s nadmerným stresom len tak rýchlo vysporiadať, potom vyskúšajte VENIRA relax komplex.

Zdravá strava - nezabudnite do svojho jedálnička zaradiť potraviny zvyšujúce imunitu bohaté na vitamín C, ako sú citrusové plody, brokolica alebo kivi. Ďalej sú vhodné aj potraviny s vysokým obsahom zinku v podobe mäsa, orechov alebo šošovky. Aj VENIRA probiotiká vám s imunitou jednoducho pomôžu!

Zvýšený prísun vitamínov a minerálov - na posilnenie imunity je tu pre vás určený VENIRA vitamín D, naopak v časom oslabenej imunity je potrebné zvýšiť príjem vitamínu C na 500 mg denne a deficit minerálnych látok vám pomôže nahradiť aj zinok a selén. Navyše dostatok zinku pôsobí ako prevencia proti infekciám a to aj tým respiračným.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Zdravie a nemoc

Beauty rutina

Beauty rutina

Denne sa líčime, odličujeme, používame prípravky na pleť, raz za čas navštívime kozmetiku či iných odborníkov. Aká je ale beauty rutina a čo by sme mali dodržiavať, čo sa týka našej krásy? Tieto tipy a fakty vám pomôžu dať všetkému tomu beauty šialenstvo aspoň malý poriadok a zároveň pre svoju pleť urobíte to najlepšie.

 

Denná rutina

Krása nie je iba povrchnou záležitosťou, ale odráža naše celkové zdravie. Preto aj pravidelná fyzická aktivita, vyvážená strava a dostatok spánku sú základom krásnej pleti a vitálneho vzhľadu. Starostlivá starostlivosť o zdravie tela a mysle je základom pre dosiahnutie skutočnej a trvalej krásy.

Samozrejme aj správna starostlivosť nielen o vašu pleť, ale aj vlasy je neoddeliteľnou súčasťou dennej beauty rutiny. Preto sa pri výbere kozmetických produktov zameriavajte vždy na ich kvalitu a zloženie. Stávka na prírodné a šetrné produkty môže prospieť nielen vašej kráse, ale aj životnému prostrediu.

Každé ráno si pleť najskôr opláchnite vlažnou vodou a pomocou VENIRA odličovacieho a čistiaceho gélu ju zbavte všetkých nečistôt. Potom tvár šetrne osušte uterákom.

Tip: Ideálne je mať uterák určený iba pre vašu pleť.

 

Ako pri dennej rutine postupovať?

Potom, čo si pleť umyjete vlažnou vodou a osušíte v uteráku nasleduje aplikácia pleťového tonera. Toner totiž vyrovnáva hladinu pH po čistení pleti. Tiež napomáha odstraňovať prípadné nečistoty, ktoré by na pleti po čistení mohli zostať.

Toner tiež podporuje hydratáciu a sťahuje póry a mali by ste ho do svojej dennej rutiny zahrnúť ako druhý krok. Okrem toho, že pleť krásne dočistí, ju pripraví na príjem aktívnych látok z kozmetických produktov, ktoré na pleť aplikujete neskôr.

Ešte pred nanesením VENIRA hydratačný denný krém, hydratujte pleť moisturizerom a nezabudnite ani na SPF ochranu pleti. Pokiaľ sa chystáte vystavovať slnku, aplikujte pleťový opaľovací krém s vyššou ochranou.

Používajte hydratačné pleťové hmly. Dostanete ich v spreji, väčšinou sú bezolejové, takže neporušia váš make-up a sú nabité vitamínmi a energiou pre vašu pleť. Pleťová hmla sa dá použiť kedykoľvek počas dňa a pleť je po nej ihneď svieža, hladšia a pružnejšia.

 

Večerná rutina

Večerná beauty rutina je kľúčovou súčasťou starostlivosti o pleť a prípravy na spánok. Počas dňa naša pleť čelí najrôznejším vplyvom a zaťaženiam, a preto je dôležité ju večer poskytnúť zaslúženú starostlivosť, ktorá jej pomôže obnoviť sa a regenerovať.

Prvým krokom večernej beauty rutiny by malo byť odstránenie vášho make-upu. Použiť môžete napríklad VENIRA odličovacie mlieko alebo VENIRA micelárnu vodu. Oba tieto produkty vašu pleť účinne vyčistia a navyše jej dodajú potrebnú hydratáciu. Dôkladne vyčistenie pleti je navyše kľúčové pre prevenciu upchávania pórov a vzniku nedokonalostí.

Po vyčistení pleti je dôležité pleť tiež tonizovať, vyživiť ju blahodarnými olejmi, ako je VENIRA slivkový olej, ktorý pleť krásne upokojí a dodá jej hydratáciu. Potom nasleduje starostlivosť aj o jemné očné okolie. VENIRA anti-age očný krém pomáha zjemniť jemné linky a vrásky, redukovať opuchy a tmavé kruhy v očnom okolí.

Nepodceňujte ani starostlivosť o vaše pery. Použite exfoliačné alebo hydratačné produkty na pery, aby boli hebké a zdravé. Potom môžete aplikovať balzam na pery, ktorý ich udrží aj počas spánku v dostatočnej kondícii.

 

Týždenná rutina

Používajte pleťové masky. Na výber máte snáď zo všetkých možných vôní a kombinácií vitamínov, zmývacie, zlupovacie alebo plátienkové. Masky čistiace, hydratačné, exfoliačné a takto by sme mohli pokračovať do nekonečna. Raz za týždeň preto vašej pleti doprajte tento relaxačný rituál.

Hĺbková výživa pre vlasy. Masky existujú nielen na pleť, ale aj tie hĺbkové pre vaše vlasy. Ako prvý použite šampón, ktorý otvorí a pripraví vlasové vlákno na aplikáciu masky. Raz týždenne by ste tiež mali vašim kaderiam dopriať relax v podobe niekoľko minútovej masky. Po maske nanášajte kondicionér, ktorý na záver vlasy dokonale ucelí a uchová tak všetko dobré čerpané z masky.

 

Užite si kvalitný lip scrub. Aj pokožka na perách potrebuje raz za čas hĺbkovú starostlivosť. Peelingy na pery odstránia odumretú kožičku na perách. Môžete si kúpiť peeling hotový alebo si ho vyrobiť doma zo zmesi hnedého alebo kokosového cukru.

Čistenie kozmetických štetcov. Pri dennom používaní sa na štetcoch usadzujú zvyšky líčidiel, ale aj kožného mazu. Pri čistení štetcov môžete použiť dezinfekciu v spreji alebo obyčajné mydlo.

 

Mesačná rutina

Nechajte si upraviť nechty manikérkou, príp. obnovte svoju nechtovú modeláž.

Postarajte sa o obočie, ktoré si môžete nechať vytrhať profesionálkou, alebo doma odstrániť prebytočné chĺpky a obočie vytvarovať. Ak potrebujete nechať vaše obočie alebo riasy poriadne dorásť, potom použite VENIRA sérum pre podporu rast rias a obočia.

Kozmetika a masáž. Raz mesačne nie je od veci nechať pleť ošetriť profesionálmi, navštívte kozmetiku a na záver si užite príjemnú masáž tváre.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o pleť

Vitamín C a prečo sa bez neho nezaobídeme nielen v chrípkovej sezóne

Vitamín C a prečo sa bez neho nezaobídeme nielen v chrípkovej sezóne

Vitamín C, pre ktorý je tiež známe označenie kyselina askorbová, možno bez preháňania označiť za kráľa vitamínov. Na ľudský organizmus má širokospektrálny účinok, a tak sa bez jeho prítomnosti jednoducho nezaobídeme. Aké má vitamín C účinky a kedy dochádza k jeho zvýšenej spotrebe?

 

Čo je dobré vedieť o vitamíne C

Vitamín C je esenciálny vitamín, a teda si ho naše telo nedokáže samo vyrobiť. Z toho dôvodu musíme zaistiť prísun odporúčanej dennej dávky sami – buď konzumáciou vybraného ovocia a zeleniny alebo formou doplnkov stravy.

 

Vitamín C: účinky

Vitamín C pozná každý z vás asi hlavne kvôli jeho schopnosti posilniť a podporiť prirodzenú obranyschopnosť. V skutočnosti toho ale vie oveľa viac. Pre ľudský organizmus je jeho prítomnosť nevyhnutná najmä z pohľadu udržania optimálnej stavby kostí, funkcie ciev, svalov a šliach.

Kyselina askorbová ďalej pomáha zvyšovať vstrebávanie železa predovšetkým z rastlinných zdrojov potravy, čo je mimoriadne dôležité hlavne pre vegánov a vegetariánov. Kyselina askorbová sa viaže na železo a umožňuje jeho efektívnejšiu absorpciu v tráviacom systéme.

Vzhľadom na to, že vitamín C pôsobí v tele ako antioxidant, chráni bunky pred oxidačným stresom. Ďalej prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy a napomáha k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Blahodárne pôsobí aj na energetický metabolizmus, a teda podporuje premenu potravy na energiu.

 

Vitamín C na pleť

Z antioxidačného účinku kyseliny askorbovej ťaží aj naša pokožka, pretože voľné radikály, ktoré oxidačný stres vyvolávajú, môžu spôsobiť predčasné starnutie pleti. V kombinácii s tým, že vitamín C podporuje vstrebávanie a produkciu kolagénu v tele, pomáha udržať a posilniť kožnú bariéru. Výsledkom takého pôsobenia je optimálne pružná a svieža pleť, ktorá si zachováva mladistvý vzhľad.

 

Aká je odporúčaná denná dávka vitamínu C?

Odporúčaná denná dávka vitamínu C pre dospelé osoby sa pohybuje v rozpätí 80 – 100 mg.

Existuje mnoho prípadov, kedy budete musieť dennú dávku navýšiť, a to najmä:

- pri prechladnutí, zvýšenej fyzickej a psychickej námahe (krátkodobé navýšenie dennej dávky na 500 mg)

- pri liečbe nádorového ochorenia alebo po operácii

- počas užívania určitých typov liekov ako napríklad antibiotík alebo liekov obsahujúcich kortizol (zvýšenie potreby o 100 %)

- v období tehotenstva (zvýšenie potreby o 30 %)

- v období dojčenia (zvýšenie potreby o 60 %)

 

Prejavy nedostatku vitamínu C

K bežným prejavom nedostatočného príjmu kyseliny askorbovej patrí únava, anémia, neprospievanie, náchylnosť k infekciám, zhoršené hojenie rán, pomalá rekonvalescencia, zápaly a krvácanie ďasien, bolesť kostí, opuchy ďasien, bolesti nôh, bledosť alebo suchosť kože.

 

Pozor na predávkovanie vitamínom C a podávanie extrémnych dávok

Vitamín C je rovnako ako vitamíny skupiny B rozpustný vo vode. To znamená, že jeho prítomnosť nie je pre telo toxická a organizmus jeho nadbytok vylučuje jednoducho prostredníctvom moču.

Avšak aj tu platí pravidlo, že všetkého veľa škodí. Pri konzumácii viac ako 2 000 mg vitamínu C za deň sa môžu u mnohých ľudí dostaví kŕče, bolesti hlavy či hnačka. Pri dávkach presahujúcich 3 000 – 4 000 mg denne už telo nedokáže nadbytok efektívne vylúčiť, a teda môžu vznikať obličkové kamene.

 

Na čo je vitamín C v lipozomálnej forme?

Ide o špeciálnu formu vitamínu C, ktorého častice sú obalené lipidmi (tukmi), ktoré vytvárajú ochrannú bariéru. Týmto spôsobom je zaistená jeho vyššia stabilita a lepšia vstrebateľnosť telesnými tkanivami. Vitamín C je vlastne chránený pred pôsobením žalúdočných kyselín či enzýmov, ktoré by mohli negatívne ovplyvniť jeho účinnosť.

Práve týchto benefitov sa dočkáte vďaka prírodným kapsulám VENIRA vitamín C, ktorý spomínanú lipozomálnu formu tohto vitamínu obsahuje.

 

V čom sa ďalej vyskytuje vitamín C?

Okrem doplnkov stravy, ktoré môžu byť v podobe cmúľacích tabliet, kapsúl, rozpustného prášku, alebo šumivých tabliet, získate vitamín C predovšetkým z ovocia a zeleniny.

Vitamín C v ovocí – je bohato obsiahnutý napríklad v citrusoch, jablkoch, pomarančoch, kivi, papáje, melóne, šípkach, čiernych ríbezliach, rakytníku

Vitamín C v zelenine – nájdeme ho napríklad v listovej zelenine, brokolici, paprike, keli, kapuste.

POZOR! Pokiaľ si vyššie spomínané potraviny radi upravujete tepelne, myslite na to, že vitamín C je veľmi citlivý na teplo. Udáva sa, že ho môže zmiznúť okolo 10% každých päť minút varenia, preto sa snažte konzumovať čo najviac čerstvej zeleniny a ovocia.

 

Nie ste si istí, či máte zaistený denný príjem vitamínu C?

Zaistite potrebnú dennú dávku vitamínu C svojmu telu pomocou prírodných doplnkov stravy. Náš absolútny bestseller – kapsule VENIRA pre vlasy, nechty a pleť obsahujú v každej dennej dávke 80 mg vitamínu C, ale navyše s ich pomocou podporíte zdravie a vzhľad svojich vlasov, nechtov a pleti! S týmto doplnkom stravy môžete navyše užívať aj populárne kolagénové drinky, ktoré taktiež obsahujú 80 mg vitamínu C v každej dennej dávke. Tým pádom dodáte svojmu telu rovných 160 mg kyseliny askorbovej denne.

 

Myslite aj na najmladších členov svojej rodiny

Deti sú na nedostatok kyseliny askorbovej obzvlášť citlivé v období rastu, a tak sme pre nich vyvinuli VENIRA vitamín C pre deti, ktorý je navyše obohatený o vitamín D!

Každá tableta obsahuje 250 mg vitamínu C a vďaka jahodovej príchuti máte istotu, že sa vaše deti budú na užívanie tohto doplnku stravy úprimne tešiť.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Výživové doplnky Zdravie a nemoc

Kolagénový boom, jeho účinky a prečo je označovaný za super látku

Kolagénový boom, jeho účinky a prečo je označovaný za super látku

V dnešnom svete, kde krása a zdravie zohrávajú kľúčovú úlohu, sa ľudia neustále snažia nájsť nové spôsoby, ako dosiahnuť mladistvý a svieži vzhľad. Jedným z kľúčových objavov poslednej doby je kolagén, teda látka známa svojou schopnosťou podporiť zdravie pokožky, vlasov, nechtov a kĺbov. Pozrite sa spolu s nami na účinky kolagénu a na to, prečo je táto super látka tak populárna.

 

Čo je kolagén?

Kolagén je najviac sa vyskytujúci proteín u všetkých stavovcov a je rozšírený v celej ríši živých organizmov s výnimkou tých jednobunkových. Kolagén patrí medzi technicky najdôležitejšie vláknité bielkoviny a je hlavnou zložkou spojivových tkanív, ktorým zaisťuje správnu funkciu a to najmä v súvislosti s ich mechanickými vlastnosťami.

Kolagén predstavuje zhruba 25-30% všetkých bielkovín v tele. Tvorí hlavnú organickú zložku kože, kostí, chrupaviek, šliach a väziva. Je tiež významnou súčasťou cievnych stien, bazálnych membrán a rohoviek. Má opornú a ochrannú funkciu a medzibunková hmota, ktorej hlavnou zložkou je kolagén, patrí ku kľúčovým proteínom životných pochodov v organizme.

 

Aké existujú typy kolagénu?

Existuje celkom 28 druhov kolagénu, ale v súčasných potravinových doplnkoch môžete nájsť predovšetkým kolagén typu I. a II. a III.

Bovinný (kravský alebo hovädzí z anglického slova bovine) alebo bravčový kolagén (získavaný z kráv či ošípaných, konkrétne z kože, kostí a svalov). Obsahuje kolagén typu I., ktorý sa vyskytuje v pokožke a šľachách a kolagén typu III., ktorý sa nachádza v koži, svaloch a kostiach av porovnaní s I. typom obsahuje viac proteoglykánov a glykoproteínov. Bravčový kolagén, ktorý je súčasťou prírodných doplnkov stravy VENIRA, pochádza zo zdravých zvierat chovaných v Európskej únii. Tá bola prezretá úradným veterinárnym lekárom a uznaná vhodnými na ľudskú spotrebu.

Kurací kolagén obsahuje kolagén typu II., ktorý je najvhodnejší na stavbu chrupavky. To z neho robí vhodný doplnok stravy na udržanie zdravia kĺbov.

Rybí kolagén, teda kolagén pochádzajúci z morských rýb je ľahko vstrebateľný a poskytuje prevažne kolagénu typu I. s aminokyselinami glycínom, prolínom a hydroxyprolínom. Pretože typ I. možno nájsť v celom tele, konzumácia rybieho kolagénu je spojená s pozitívnym vplyvom na kĺby, kožu, dôležité orgány, cievy, trávenie a kosti. Pre správnu reakciu však treba konzumovať súčasne vitamín C, ktorý pomáha rozvádzať kyslík po tele.

 

Vo VENIRA kolagénoch a kolagénových drinkoch nájdete predovšetkým hydrolyzovaný kolagén, ktorý sa skladá z peptidov nízkej molekulovej hmotnosti. Tie sú vysoko stráviteľné, ľahko sa vstrebávajú do organizmu a ďalej distribuujú po tele.

O účinkoch hydrolyzovaného kolagénu na pokožku sa dočítate v našom článku, kde nájdete aj odporúčania, v akom veku s jeho užívaním začať.

 

Úloha kolagénu vo vzťahu k pokožke, vlasom a kĺbom

Kolagén na pleť

Koža pôsobí ako ochranná bariéra proti poraneniu a patogénom. Jej hlavnou zložkou je práve kolagén, ktorý tvorí až 75% jej suchej hmotnosti.

Kolagénové vlákna tvoria v koži hustú trojrozmernú sieťovinu, ktorá jej dodávajú potrebnú hrúbku, odolnosť a pružnosť. S rastúcim vekom kolagénu v pokožke prirodzene ubúda, s čím sú spojené typické príznaky starnutia pokožky, ako sú vrásky, zvlnenie, strata pružnosti a tonusu.

Zdravie a vzhľad pokožky je do značnej miery závislý práve od stavu kolagénovej siete. Kolagénne peptidy obsiahnuté vo VENIRA PREMIUM kolagénovom drinku dokážu v kombinácii so starostlivo vybranými vitamínmi a minerálmi poskytnúť regeneračné, antioxidačné a protizápalové účinky, zlepšiť hydratáciu, pružnosť a hladkosť pokožky a chrániť ju pred oxidatívnym poškodením a UVB žiarením, ktoré sú primárnymi príčinami. 

 

Kolagén na kĺby

Kolagén tvorí základnú stavebnú hmotu všetkých spojivových tkanív – kĺbových chrupaviek, väzív a kostí. Jeho prirodzený pokles sa preto môže negatívne podpísať na kondícii pohybového aparátu.

Keďže bolesti kĺbov dokážu človeku vážne znepríjemniť život, je vhodné predchádzať im pomocou kolagénových doplnkov stravy. Tie v tomto smere predstavujú účinnú prevenciu, pretože veľkou mierou prispievajú k udržaniu dobrého stavu väzov a kĺbov. Uvidíte, že keď sa budete o svoje kĺby v mladosti a dospelosti svedomito starať, v pokročilom veku sa vám odvďačia.

VENIRA PREMIUM kolagénový drink obsahuje okrem iného MSM, čo je organická síra zohrávajúca kľúčovú úlohu z pohľadu udržania správneho fungovania bielkovín, zdravia kĺbových a kožných spojivových tkanív, svalov, vlasov a nechtov.

 

Kolagén na vlasy

Kolagén je schopný podporiť zdravie pokožky, teda aj tej vlasovej. Pokiaľ nie je pokožka hlavy v dobrej kondícii, vlasové korienky v nej nie sú dostatočne ukotvené, čo môže viesť k nadmernému vypadávaniu vlasov. Kolagén vlasovú pokožku hydratuje, vyživuje a prispieva k udržaniu jej optimálnej pružnosti, čo môže byť úplne zásadné z pohľadu prevencie/obmedzenia vypadávania vlasov, ktoré bolo zapríčinené zlou kondíciou vlasovej pokožky. Kolagén môže byť tiež spoľahlivým pomocníkom v boji s rozstrapkanými končekmi, slabou štruktúrou vlasov a nedostatočným rastom.

Kolagén obsahuje celkom tri neesenciálne aminokyseliny, ktoré sú nevyhnutné pre rast keratínu ako primárnej zložky vlasov. Konzumáciou potravín s obsahom kolagénu a pravidelným užívaním kolagénových doplnkov stravy teda poskytujete svojmu telu nástroje potrebné na budovanie pevných, lesklých a krásnych vlasov. Okrem toho môžete potenciálne zvyšovať svoju prirodzenú produkciu kolagénu.

Tip: Chcete mať istotu, že vaše vlasy dostávajú najlepšiu možnú starostlivosť na všetkých frontoch? Prečítajte si náš článok o tom, prečo je prírodná vlasová kozmetika bez sulfátov, silikónov a parabénov lepšou voľbou.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Výživové doplnky Starostlivosť o telo Starostlivosť o vlasy Starostlivosť o pleť

4 najčastejšie problémy s vlasmi v zime

4 najčastejšie problémy s vlasmi v zime

Zima má svoje čaro, ale s príchodom chladnejšieho počasia prichádzajú aj nové výzvy pre naše vlasy. Niektorí z vás si už možno všimli, že v zime sa môžu vlasy zdať suché alebo rýchlo sa mastiace, strácajú na objeme, príliš sa krepatia alebo je citlivá aj pokožka hlavy – s tým sa na zimu stretáva drvivá väčšina žien. V zime totiž trpí nielen pleť, ale aj pokožka hlavy.

 

Extrémne suché alebo okamžite mastné vlasy

Kvôli chladnému počasiu, suchému vzduchu a striedaniu teplôt má pokožka hlavy tendenciu sa nadmerne vysušovať. Nosenie pokrývky hlavy alebo neprekurovanie miestností môže pomôcť, do svojej stravy tiež nezabudnite zaradiť viac potravín s kvalitnými tukmi, alebo zvoľte doplnky stravy s omega mastnými nenasýtenými kyselinami.

V opačnom prípade môže suchá pokožka viesť k nadprodukcii kožného mazu a vlasy sa tak skôr zamastí. Vyskúšať môžete aj šampóny špeciálne vytvorené pre mastné vlasy. Pomôcť vám v zimnom období môže aj VENIRA šampón pre mastné vlasy s kokosvou vôňou.

 

Zľahnuté vlasy bez objemu

Stáva sa vám tiež, že po umytí vlasov a ich vysušení fénom je váš objem vlasov neskutočný, avšak nasadenie čiapky či klobúka ich zničí? Do kabelky si potom v zimnom období rozhodne pribaľte aj objemový púder na vlasy alebo používajte stylingové spreje, ktoré po opätovnom našuchorení vlasy opäť oživia.

Zľahnuté vlasy bez objemu v zime ale súvisia aj so špecifickými podmienkami a prostredím tohto chladného obdobia. Suchý zimný vzduch vedie k nepríjemnej dehydratácii vlasov, ktoré sa stávajú krehkými a majú tendenciu vysušovať aj pokožku hlavy, čo vašim kaderám môže uberať na potrebnom objeme. V takom prípade pre vás máme riešenie v podobe VENIRA šampónu pre objem vlasov VOLUME BOOSTER, ktorý môžete používať nielen v zimnom období.

V zime často siahame po fénoch na vlasy, aby sme ich čo najrýchlejšie vysušili a predovšetkým tiež aby sme sa zahriali. Bohužiaľ aj vysoké teploty týchto tepelných nástrojov vlasy vysušujú a oslabujú, čo spôsobuje znižovanie ich objemu.

 

Krepatenie a nepríjemné elektrizovanie

Pre boj s krepatými vlasmi môžete siahnuť po vlasovej kozmetike s antifrizz efektmi alebo olejmi na vlasy. Majiteľky suchých vlasov potom dôverne poznajú nepríjemné elektrizovanie – tu pomôže jedine celková renegerácia vlasov. Nasaďte teda regeneračné kúry už pri samotnom umývaní vlasov alebo podporte vaše kadere vhodnými doplnkami stravy.

Pre potrebnú regeneráciu je tu pre vás VENIRA regeneračná maska na vlasy s kokosovou vôňou, ktorá zaistí starostlivosť poškodeným, krehkým a oslabeným vlasom bez života. Jej veľkou prednosťou je, že posilňuje nielen korienky vlasov ale aj ich končeky, ktoré účinne zaceľuje.

 

Precitlivená pokožka alebo svrbenie hlavy

V súvislosti so suchým vzduchom v zimnom období môže vysušovanie vlasovej pokožky spôsobiť nepríjemný pocit a svrbenie. V prvotnej fáze pomôže výhradné používanie upokojujúcich a hlavne šetrných prípravkov.

Následkom svrbivej pokožky hlavy môžu byť aj prudké teplotné zmeny medzi vonkajším a vnútorným prostredím, ktoré negatívne ovplyvňujú kožu na hlavy. Prechody z vonkajšieho mrazivého počasia do vyhriatych interiérov spôsobujú, že sa pokožka hláv sťahuje a rozťahuje, čo vedie k svrbeniu.

Na doplnenie potrebnej hydratácie nielen pri pokožke hlavy vám jednoducho poslúži VENIRA rozmarínová voda a komplexnou starostlivosťou pre predchádzanie problémom s vlasmi a pleťou pre vás budú VENIRA kapsule pre vlasy, nechty a pleť.

 

Ako sa starať o vlasy a vlasovú pokožku v zime?

Rovnako ako v letnom období je aj v zime starostlivosť o vlasy a vlasovú pokožku dôležitá, pretože nielen chladné počasie a suchý vzduch negatívne ovplyvňujú jej kondíciu. Ako sa teda starať o vaše vlasy v chladnej zime?

 

1. Používajte hydratačné šampóny a kondicionéry

Voľte iba také šampóny a kondicionéry, teda vlasovú kozmetiku s hydratačnými a vyživujúcimi vlastnosťami. Vyhnite sa používaniu agresívnych chemikálií, ktoré by mohli pokožku hlavy vysušovať ešte viac.

 

2. Neumývajte vlasy horúcou vodou

Aj napriek tomu, že sa v zime chcete čo najviac zahriať, snažte sa umývať vlasy vlažnou vodou namiesto tou horúcou, ktorá pokožku hlavy rovnako vysušuje a všetky problémy s vlasmi len zhoršuje.

 

3. Používajte vlasové masky

Pravidelne aplikujte na vaše kadere masky, a to či už sa jedná o tie regeneračné, vyživujúce alebo pre lesk a hebkosť. Rovnako prírodné oleje, med, avokádo alebo aloe vera sú skvelou voľbou pre obnovu a posilnenie vlasov.

 

4. Chráňte vlasy vonku

Pokiaľ sa vydáte do chladného vonkajšieho počasia, nemali by ste rozhodne zabúdať na zimnú čiapku či klobúk, aby ste vlasy ochránili pred mrazom a vetrom.

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o vlasy

5 účesov pre polodlhé vlasy, ktoré si zamilujete vy aj vaše okolie

5 účesov pre polodlhé vlasy, ktoré si zamilujete vy aj vaše okolie

Ste majiteľkou polodlhých vlasov, teda dĺžky tak akurát na to, aby mal každý váš účes dokonalý šmrnc? Už si ale neviete rady s tým, čo sa teraz nosí? Čerstvú dávku trendy inšpirácie prinášame v dnešnom článku, kde nájdete hneď 5 horúcich tipov na nielen letné účesy. Tak ktorý si vyberiete a ktorý pristane vám?

 

Milujeme dlhá mikáda

Dlhé mikádo? No jasné! Je chic, dovolí vám oživiť končeky a pristane takmer každej žene. Navyše sa dá nosiť všelijako - od rovných vlasov po jemné kúzelné vlnky. To isté platí aj pre farbu – najžiadanejšie je prefarbenie melírom technikou balayage alebo stále obľúbené ombré.

Pýtate sa, kedy do long mikáda ísť? Napríklad keď cítite, že vaše vlasy strácajú život alebo viac padajú. Potom rozhodne nastal ten čas aj polodlhé vlasy jemne skrátiť a dopriať im ten veľmi žiadaný tvar.

Nezabúdajte ale, že aj o dlhé mikádo sa treba náležite starať. V letnom horúcom období nezabúdajte ani na správnu a dôslednú starostlivosť o vaše kadere, a to nielen pri mori. V takom prípade vám dokonale poslúži aj VENIRA ochranný sprej pre vlasy namáhané slnkom, chlórom a slanou vodou.

 

Tip: Ak si prajete dlhšie vlasy a každý cm je pre vás doslova zázrak, potom s VENIRA kapsulami pre vlasy, nechty a pleť aj skrátené kadere rýchlo dorastú, a to predovšetkým vďaka 19 látkam obsiahnutých v každej jej kapsule. Pri čerstvom strihu začnite s kúrou pre maximálne ozdravenie vlasov a najlepšie je rozdiel vidieť, keď sa odfotíte pred a po.

 

Kúzelná princezná Leia

Hľadáte jednoduchý účes pre polodlhé vlasy, ktorý vám pristane nielen v letnom období? Najvhodnejšie je pre vlasy rovnakej dĺžky. Stačí ich rozdeliť rovnou cestičkou na dve časti a urobiť dva vrkoče. Potom prichádza na rad tupírovanie.

Jemne tupírované vlasy omotajte dookola, kým nevytvoríte drdol. Oba drdoly nakoniec môžete zafixovať lakom. Takto vytvorený účes je nielen jednoduchý, ale aj hravý a predovšetkým štýlový na všetky tie letné festivaly a udalosti, kde jednoducho nesmiete chýbať.

Ak vlastníte veľmi jemné vlasy, na ktorých každý účes veľmi zle drží. Potom aj tento účes môže byť pre vás vhodnou voľbou. Viete vôbec, ako sa o svoje jemné vlasy starať a akú starostlivosť im poskytnúť? Potom si prečítajte náš článok.

 

Ležérny voľný vrkoč

Dá sa nosiť mnohými spôsobmi – je jednoduchý a tak krásny. Reč je o uvoľnenom ležérnom vrkoči s prevlečením. Pýtate sa, ako na neho? Prinášame vám jednoduchý návod.

Vlnité alebo rovné vlasy v predklone prehrabajte a pri návrate vytvorte uvoľnený cop. Po zafixovaní obľúbenou gumičkou nad ňou urobte jamku - prestrčte tadiaľto zospodu prstami, uchopte vrkoč a prevlečte ho z hornej časti späť dole. Vrkoč môžete nosiť na strane, uprostred - jednoducho tak, ako sa vám práve páči.

 

Preč s ofinou

Či už máte krátku alebo dlhšiu ofinu, s jednoduchým zapletením vlasov z čela vám to pristane vždy a všade. Ide o francúzsky vrkoč zostavený iba z dvoch prameňov - a jeho zapletenie je rýchle a jednoduché.

Vytvorte si cestičku na boku hlavy. Budete zaplietať tú väčšiu časť ofinu od cestičky na stranu - uchopte najskôr dva tenké pramienky. Tie jednoducho prehadzujte a vždy k nim priberte ďalší pramienok odspodu. Na koniec prichytnite obľúbenú ozdobnú sponkou – a môžete vyraziť.

Pokiaľ navyše túžite po hydratovaných, vyživených a jednoducho krásnych vlasoch, potom vám predstavujeme VENIRA rozmarínovú vodu. Voda s niekoľkými prírodnými látkami a extraktmi zaceľuje poškodené končeky vlasov, podieľa sa na ich správnej regenerácii a podporuje rast vašich kaderí.

 

Očarujúcí drdol

Drdoly nás skrátka bavia – a preto ďalší z nich nesmie chýbať v našich tipoch. Krokom číslo jedna je cop, ale vlasy po stranách ešte pred zopnutím gumičkou stočte smerom dovnútra. Potom postupujte ako pri popise nášho ležérneho copu - vlasy teda prevlečte nad gumičkou z hornej časti dole.

Avšak tým to nekončí - môžete pokračovať zrolovaním vlasov až dovnútra a nakoniec ich opäť zafixujte sponkami. Váš romantický look je na svete a určite sa bude páčiť nielen vám. Je totiž krásny cez deň aj v noci pri akejkoľvek príležitosti.

 

 

Tip: Po celom dni v náročnejšom účese im doprajte poriadnu vzpruhu. Pomôže napríklad niekoľko kvapiek VENIRA arganového oleja, ktoré jednoducho votrite do končekov vlasov po umývaní. Arganový olej vlasy krásne zregeneruje a uhladí.

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o vlasy

Odborná recenzie od Biochemičky - Venira oleje

Odborná recenzie od Biochemičky - Venira oleje

Náš arganový, moringový a slivkový olej nedávno testovala RNDr. Michalea Bebová, ktorá úspešne prevádzkuje svoj blog Biochemicka.cz, na ktorom veľmi často hodnotí rôzne produkty, alebo sa zaujíma problematikou stravovania. V jej článku sa dozviete nielen to, ako naše oleje dopadli, ale aj ako dlho ich používala, či ju priniesli nejaký výsledok a mnoho ďalšieho.

 

Arganový olej

Je aktuálne jeden z najviac trendy prírodných olejov používaných v kozmetike. Arganový olej sa lisuje z rastliny argánie tŕnitej, ktorá rastie iba v Maroku, čo z neho spolu s náročným spracovaním robí jeden z najdrahších olejov na svete. Po prečítaní odbornej recenzie sami hneď zistíte, že arganový olej jednoducho potrebujete.

Okrem toho má vysoký obsah vitamínu E, betakaroténu a ďalších bioaktívnych látok, ktoré okrem iného napríklad podporujú tvorbu kolagénu. Arganový olej nájdeme teraz v kadejakej kozmetike, ako olej ho však tiež ponúka nejeden výrobca. Aj tu je ale potrebné strážiť kvalitu a certifikáciu.

 

Tip: Chcete začať arganový olej používať na vaše vlasy, ale neviete si rady? Potom si prečítajte náš článok, kde sa napríklad dozviete aké sú všestranné účinky arganového oleja nielen na vlasy, ale aj nechty a pleť.

 

Slivkový olej

Olej zo slivkových jadier patrí k menej tradičným panenským olejom, ktorý však vyniká nemenej významnými hydratačnými a regeneračnými účinkami na pleť, nechty aj vlasy. Olej je odporúčaný v boji proti striám.

Slivka je navyše strom, ktorý rastie na nejednej českej záhrade, je to teda produkt nám všeobecne veľmi blízky. Môže sa stať skvelým základom domácej kozmetiky, teda nielen peelingov ale aj krémov alebo vonných esencií. Po prečítaní odbornej recenzie sami hneď zistíte, že slivkový olej jednoducho potrebujete.

 

Tip: Viac o slivkovom oleji si môžete prečítať v našom článku, kde nájdete uvedené aj pre aký typ pleti je slivkový olej vhodný, na čo sa používa a predovšetkým ako ho používať.

 

Moringový olej

Moringa olejodarná je aktuálne zelená superpotravina číslo jedna. Tento strom, ktorému sa tiež hovorí strom života každou svojou časťou poskytuje niečo výnimočné. Okrem moringového prášku, ktorý môžeme rozmiešať vo vode a vypiť, je olej najvšestrannejšou podobou pre starostlivosť o náš vonkajšok.

Moringový olej je možné použiť na problematickú pleť, na vlasy, nechty ale aj pri liečbe závažnejších neduhov, ako je akné alebo ekzém. Po prečítaní odbornej recenzie sami hneď zistíte, že slivkový olej jednoducho potrebujete.

 

Tip: Prajete si vedieť, odkiaľ moringový olej pochádza a aké sú jeho zázračné účinky? V našom článku si prečítate aj o tom, ako spoznať kvalitu moringového oleja.

 

Aké ďalšie oleje ponúkame?

S VENIRA horčíkovým olejom sa zbavíte hneď niekoľkých problémov naraz. Trápi vás po náročnom tréningu natiahnuté svaly? S olejom prevediete perfektnú masáž pokožky v oblasti svalov! Navyše sa olej rýchlo a ľahko vstrebáva do pokožky, takže sa nemusíte báť ani nepríjemného mastného pocitu.

S antioxidačnými, antibakteriálnymi a upokojujúcimi účinkami vás veľmi milo prekvapí VENIRA opunciový olej v BIO kvalite. Ten sa podieľa na rozjasnení kruhov pod očami, vyrovnáva prirodzený tón pleti, pôsobí proti prirodzenému starnutiu kože a podporuje tvorbu kolagénu.

Podporte obranyschopnosť vašej pokožky voči UV slnečnému žiareniu s VENIRA rakytníkovým olejom! S vysokým obsahom vitamínov a esenciálnych mastných kyselín rozjasňuje pokožku pleti, udržuje ju hydratovanú a vyrovnáva prirodzený tón pleti.

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o vlasy Starostlivosť o pleť

Trápi vás nadmerné padanie vlasov na jar a v lete? Zatočte s ním!

Trápi vás nadmerné padanie vlasov na jar a v lete? Zatočte s ním!

Sotva skončí náročná zima, prichádza jar – doba, kedy je potrebné doplniť vitamíny a minerály. S ich nedostatkom je totiž spojené aj nie príliš obľúbené vypadávanie vlasov práve na jar. A čo potom v lete, kedy majú na vlasy a pokožku hlavy vplyv ďalšie faktory? Zabráňte nadmernej strate vlasov. K tomu vám pomôžu aj naše kapsule pre vlasy, nechty a pleť, ktoré napomáhajú k rastu vlasov a znižujú riziko ich vypadávania.

 

Čo škodí vlasom?

Vlasom škodí nielen nedostatok živín, ale aj nezdravý životný štýl, zlá starostlivosť, stres av neposlednom rade aktuálne obdobie, ktoré môže mať vplyv na ich kvalitu. Príčin vypadávania vlasov na jar v a lete je hneď niekoľko.

Nové klimatické podmienky, vyššie teploty, ochladzovanie organizmu a nadmerné slnenie, ktoré môže poškodiť pokožku hlavy. Zatočte v tomto období s nekvalitnými a padajúcimi vlasmi - tu sú tipy, ktoré vám môžu pomôcť.

 

Padanie vlasov je prirodzené

Nejaký ten vlas raz za čas jednoducho vypadne – vlasy majú totiž obmedzenú životnosť. Kolobeh života vlasov môžete spoznať práve tak, že sem tam nájdete pár vlasov v kefe. Je potrebné si všímať, či ide o bežné a prirodzené vypadávanie vlasov alebo sa stupňuje a úbytok je väčší.

Pokiaľ si všimnete zvýšené padanie vlasov, nastal čas s ním zatočiť! Zjavné to môže byť práve na začiatku leta – preto sa o vaše vlasy starajte s láskou a užívajte aj ďalšie doplnky stravy, ktoré podporia ich rast a oživenie.

 

Jedálny lístok robí divy

Aj malá zmena v stravovacích návykoch dokáže divy. Obmedzte priemyselne spracované potraviny, pridajte zdravé tuky a dostatok bielkovín. Dostatočné množstvo ovocia, zeleniny, rýb a bieleho mäsa na vašom jedálničku môže pomôcť so znížením vypadávanie vlasov.

Skúste vynechať cukry, bielu múku a mliečne výrobky, obzvlášť, pokiaľ vás aktuálne okrem padania vlasov trápi aj mdlá alebo problematická pokožka. Strava je základ, začnite teda pri jedle. Jedzte viac lokálnych potravín - a obzvlášť v lete jedálniček zľahčite.

 

Vyhnite sa stresu

Stres, nekvalitný spánok a nedostatok tekutín sú troma aspektmi, ktoré ovplyvňujú stav a kvalitu vlasov. Preto si v tomto období naordinujte pitný režim, dostatok pohybu, denný relax alebo meditáciu a zdravý spánok. Ak vás trápi záškodník menom stres, môže jej o ďalší spúšťač problémov s vlasmi. Pridajte nedostatok tekutín a spánku - a problém je na svete.

Robte teda čo najviac pre seba. Urobte si čas na to, čo máte rada. Pokiaľ chcete vyskúšať nejaký doplnok stravy, potom je tu pre vás VENIRA relax komplex s úžasnou príchuťou jahody. S týmto doplnkom stravy eliminujete mieru únavy a vyčerpania na minimum.

Tip: Stres sa dokonale rozpúšťa v prírode. Rozmaznávajte sa - vyrazte na chvíľu do lesa. Forest bathing alebo pobyt v lese je populárny nielen v Japonsku. Pravidelná dávka prírody - a stres nebude mať šancu. Vyčistíte si hlavu a dokonale sa upokojíte - a navyše urobíte dobre aj svojej hrive. Také kempovanie alebo cestovanie prírodou má svoje kúzlo a benefity pre zdravie. Objavíte ich?

 

Pozor na prehnanú starostlivosť o vlasy

Nevhodná starostlivosť o vlasy, ďalší kameň úrazu. Nič sa nemá preháňať – a to ani časté umývanie vlasov, nadmiera stylingu a úprav alebo farbenie a odfarbovanie. Pritom je to práve prirodzenosť, ktorá vlasom v lete svedčí.

Ak vás trápi nadmerné vypadávanie vlasov, skúste okrem dvoch predchádzajúcich bodov aj vlasový detox. Obmedzte styling, tepelné úpravy vlasov a farbenie. V kúpeľni potom oceníte VENIRA šampón proti vypadávaniu vlasov, stimulujúci pokožku hlavy. Vlasy oživte skrátením a nechajte ich mesiac odpočinúť.

Tip: Po umytí vlasov použite vlasovú vodu alebo olej a doprajte si krátku masáž hlavy. Nielenže patrí medzi ďalších príjemných bojovníkov proti stresu, navyše pomáha redukovať vypadávanie vlasov, prekrviť pokožku hlavy a uzdraviť vlasové korienky.

 

Doprajte si beauty kúru

Aby sa vlasy čo najrýchlejšie dostali do vitálneho stavu, doprajte si beauty kúru – starostlivosť zvnútra je totiž rovnako dôležitá ako tá zvonku. Komplexná starostlivosť kapsúl VENIRA sa vďaka prírodnému zloženiu postará nielen o vlasy, ale vyživí aj nechty a vykúzli krásnu pleť.

Prináša všetko, čo telo v letných mesiacoch potrebuje, aby došlo k obmedzeniu vypadávania vlasov. Za zlepšenie stavu vlasov, pleti a nechtov môžu aminokyseliny, pivovarské kvasnice a vitamíny, ale aj kolagén či hyaluronát. Zahrňte VENIRU do každodennej rutiny, či už potrebujete vzpruhu po náročnom období alebo len chcete byť krajší.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy