Ako chrániť pleť pred slnkom?

  1. Vyvarujte sa pobytu na slnku medzi 11 a 15 hodinou - vysoké teploty a slnečný svit sú pre pleť veľmi náročným obdobím. Po dlhodobom pobyte na slnku sú na nej vidieť známky únavy a môžu sa objaviť aj nové vrásky. Medzi 11 a 15 hodinou je potom žiarenie najintenzívnejšie, preto aj ľudia z južných krajov v tento čas drží tkzv. siestu a nevystavujú sa slnečnému žiareniu.

  2. Opaľovací prípravok nanášajte rovnomerne a v dostatočnej vrstve - rovnako tak ako si chránite kožu na tele, by ste mali chrániť aj tú na tvári. Mnoho žien sa vyhovára na mastnotu krémov a prejavy akné po ich použití. Dôvodom je, že používajú obyčajné opaľovacie krémy na telo, a nie špecializované priamo na pleť v oblasti tváre. Ochrana je naozaj dôležitá je tu mnoho rizikových faktorov ako napríklad pigmentové škvrny. Malé, a nie práve lichotivé škvrny hnedej alebo béžovej farby môžu vzniknúť už po niekoľkých hodinách opaľovaní. Tie z nás, ktorí bojujú s akné by sa mali chrániť dvakrát toľko. Ako je známe slnko vyťahuje pupienky ako huby po daždi.

  3. Chráňte pokožku aj vtedy, ak ste v tieni - voda aj piesok odrážajú slnečné žiarenie a preto vás spálenie môže dostihnúť aj v tieni.

  4. Hydratujte pleť kvalitným prírodným olejom - v lete je pleť zaťažená slniečkom často suchá, napnutá a môžu sa častejšie tvoriť pupienky. Použitie pleťového oleja jej letné mesiace spríjemnia. Skúste arganový olej Venira ktorý je úžasný nielen v letných mesiacoch. Pleť regeneruje, zvlhčuje a dodáva jej elasticitu. Navyše obsahuje aj vitamín E, ktorý chráni bunky pred UV žiarením.

  5. Pite dostatočné množstvo vody - pitný režim by ste mali dodržiavať nielen kvôli hydratácii a zavodnenia organizmu, ale aj pre výživu pleti. Lekári odporúčajú vypiť 1,5 až 2 litre vody. Pri pravidelnom doplňovanie tekutín bude vaša pleť vypnutá a svieža aj bez hydratačných prípravkov.

 

z22

Späť do obchodu