Ako urýchliť rast vlasov?

Rovné. Vlnité. Kučeravé. Nech sú akékoľvek, vlasy sú skrátka a dobre korunou krásy. Čo ak ale tá vaša pomyselná koruna nie je taká honosná, ako by ste si predstavovali? Rozhodne sa s tým nemusíte zmieriť. Prinášame vám konkrétne tipy, ako urýchliť rast svojich vlasov.

 

Ako rýchlo rastú vlasy alebo kto si počká, ten sa dočká

Avšak každý z nás bude čakať inak dlhú dobu. Podľa výskumu The Trichological Society povyrastie každý vlas o 0,5-1,7 cm mesačne. Ročne potom hovoríme až o 15 cm. Avšak v praxi je potrebné vziať do úvahy aj faktory, ktoré celkovú dĺžku ovplyvňujú. Medzi tie patrí genetická výbava, vek, momentálny zdravotný stav, psychické rozpoloženie av neposlednom rade hormonálne zmeny.

Máte pocit, že práve vaše vlasy rastú doslova šnečím tempom? Nezúfajte! Existuje celý radu spôsobov, ako podporiť silu vlasov a tým pozitívne pôsobiť na ich dĺžku. Samozrejme nehovoríme o zmene, ktorá by nastala cez noc. Reč je o dlhodobom procese, ktorý bude vyžadovať vašu trpezlivosť a vytrvalosť. Poďme si rovno predstaviť prvý krok, ktorý vás dovedie k vytúženej hrive.

 

Šampón na rast vlasov a ďalšie kozmetické nevyhnutnosti

Starostlivosť o vlasy začína výberom vhodnej kozmetiky a jej správnou aplikáciou. Všeobecne platí, že sa nikto z nás nezaobíde bez šampónu a kondicionéra. Dôvod je prostý - šampón nás zbaví pevných nečistôt z vlasov a vlasovej pokožky, vlas otvorí a pripraví na absorpciu živín z kondicionéra. Ten vlas vyživí, hydratuje a následne uzavrie.

Až budete vyberať šampón, majte na pamäti typ svojich vlasov. Pri aplikácii zase myslite na blaho svojej vlasovej pokožky. Ako postupovať? Šampón vmasírujte do vlasovej pokožky jemnými krúživými pohybmi bruškami prstov a pokračujte do dĺžok – na končeky vlasov produkt neaplikujte, aby ste ich zbytočne nevysušovali. Pri zmývaní ho tam aj tak dosť stečie.

Pokiaľ túžite po pevných a hustých vlasoch, siahnite po VENIRA šampóne pre podporu rastu vlasov s kokosovou vôňou. Je zložený z prírodných látok, ktoré šetrne čistia pokožku hlavy a zároveň stimulujú vlasové cibuľky, čím podporujú rast vlasov. Aby bola vaša vlasová očista skutočne efektívna, vytlačte z vlasov prebytočnú vodu a až potom aplikujte kondicionér určený na váš typ vlasov.

Tip: Ako si vlasy umývať, aby ste im neuškodili a dopriali im starostlivosť, akú si skutočne zaslúžia, sme pre vás popísali v článku, čo robiť pre krásne a zdravé vlasy.

 

Ako urýchliť rast vlasov pomocou masáže

Spojte príjemné s užitočným. S pomocou masáže vlasovej pokožky zlepšíte krvný obeh, podporíte výživu vlasových folikul, odstránite napätie a uvoľníte stres. Nie náhodou sa teda hovorí, že pokiaľ chcete mať zdravé vlasy, musíte sa v prvom rade zamerať na pokožku hlavy.

Masáž si môžete dopriať kedykoľvek počas dňa, spojiť ju s aplikáciou šampónu alebo vlasového oleja, ktorý pokožku hlavy krásne prevonia a stimuluje. Masáž opakujte ideálne každý deň po dobu 1–3 minút.

Tip: Chystáte sa na letnú dovolenku? V článku vám poradíme, ako zaistiť, aby vaše vlasy na slnku netrpeli.

 

Ako podporiť rast vlasov skrz úpravu jedálnička

Pokiaľ to s podporou rastu svojich vlasov myslíte naozaj vážne, len samotná reforma vlasovej kozmetiky stačiť nebude. Z kúpeľne sa preto presuňte do kuchyne (prípadne do špajze), a zamyslite sa nad skladbou svojho jedálnička. Je to melódia, ktorá dobre znie?

Starostlivosť o vlasy začína vo vnútri, a preto vám radíme, aby ste sa k svojim vytúženým vlasom tzv. prejedli. Na tejto ceste vám pomôže jedálniček bohatý na:

- ovocie: jablká, ananás, marhule, citrusy, hrozno

- zeleninu: brokolicu, tekvica, špenát, paradajky, rukolu, mrkva

- olivový olej

- ryby: lososa, tuniaka, makrelu, sardinky

- orechy a semienka: mandle, slnečnicové semienka, vlašské orechy

- vajcia

- strukoviny: šošovku, hrach, fazuľa

 

Naopak si dajte pozor na prílišnú konzumáciu vyprážaných potravín a tých s obsahom bieleho cukru.

 

Vitamíny na rast vlasov, ktoré musíte vyskúšať

Vyvážený jedálniček ide ruka v ruke s dlhodobým užívaním doplnkov stravy určených na podporu rastu vlasov. Týmto spôsobom môžete doplniť vitamíny, ktorých kvôli obmedzeniu v jedálničku neprijímate dostatok. Vlasom robia dobre vitamíny skupiny B (biotín, B1, B2, B5 a B6), vitamín A a C, zinok, železo, kremík a aminokyseliny L-metionín a L-cysteín.

Doslova vitamínovú bombu predstavujú VENIRA kapsule pre vlasy, nechty a pleť s neuveriteľnými 19 účinnými látkami v každej kapsuli. Tým sa na trhu radí k najsilnejším produktom svojho druhu. Vďaka ich komplexnému a dokonale vyváženému zloženiu rieši celý rad nepriaznivých situácií počnúc drobnými kožnými problémami, cez lámajúce sa nechty až po pomalý rast vlasov a ich nízku kvalitu.

Pokiaľ chcete svojmu zdraviu naozaj dopriať, potom neváhajte vyskúšať VENIRA PREMIUM kapsule pre vlasy, nechty a pleť obohatené o látku budúcnosti Astaxantín – jeden z najsilnejších prírodných antioxidantov.

 

Na záver? Je zrejmé, že celý rad faktorov ovplyvňujúcich rýchlosť rastu vlasov je mimo vašej každodennej kontroly – nie však všetky. Veríme, že vďaka svojej trpezlivosti a nasledovaniu našich tipov budete už čoskoro vlastniť obdivuhodný hár, za ktorým sa bude každý otáčať, tak vytrvajte! Dovtedy sa inšpirujte našimi tipmi na trendy účesy z krátkych vlasov.

 

Späť do obchodu