Trápi vás vypadávanie vlasov? Koľko ich bežne vypadne a prečo?

STÁLE VÁM VYPADÁVAJÚ VLASY A UŽ SI NEVIETE RADY?

Prajete si mať krásne, dlhé, husté a lesklé vlasy, ale začína Vám ich vypadávať stále viac? Máte strach, že sa Vám za chvíľu na hlave začnú tvoriť holé miesta? Väčšina z nás by v tejto chvíli začala panikáriť, to je ale chyba! Zachovajte pokoj, všetko má svoje riešenie. Viete vôbec, prečo vlasy vypadávajú?

 

a11 

 

KOĽKO DENNE VYPADNE VLASOV A PREČO?

Zmierte sa s tým, že vypadávanie vlasov nezabránite. Ide totiž o prirodzený proces, ktorý sa stále opakuje a navždy bude súčasťou nášho života. Uvádza sa, že každý človek má na hlave približne 100 000 vlasov. Z toho jeden vlas väčšinou vyrastie za mesiac zhruba o 1 cm a je ukotvený v jednom vlasovom vačku (folikule). Vo svojej rastovej fázy o túto dĺžku vlas väčšinou rastie dva až šesť rokov, kým nedôjde do tzv. pokojovej fázy a iba čaká na vypadnutie. Vlas v tejto chvíli vypadne z toho dôvodu, že vlasový vačok odumiera a na jeho mieste sa tvoria nový vlasový vačok s novým vláskom. Väčšinou sa zhruba 85% vlasov nachádza v prvej fázy rastu a iba 15% v druhej odpočívacej fázy.

 

KOĽKO VYPADNUTÝCH VLASOV UŽ JE MOC?

Viete aká je denná norma vypadnutých vlasov? Tá je zhruba 50 až 80 vlasov denne a samozrejme je aj geneticky podmienená. Ak sa Vám zdá, že Vaše vlasy padajú rapídne viac, možno by ste sa nad tým mali zamyslieť. Príčin tohto vypadávanie je samozrejme veľa, my sme pre Vás ale vybrali tie, ktoré považujeme za najčastejšie:

 

Zlý jedálniček

Áno, aj vlasy sa potrebujú poriadne "nájsť". Meli by sme im dopriať dôležité minerály v podobe zinku, železa, ďalej kyselinu listovú a biotín.

 

Únava a stres

Predstavte si, ako sa cítite, keď sa stále za niečím naháňate, ste unavení a v strese. Nie je to veľmi príjemné, že? Preto sa nemôžete čudovať, že sa rovnako cítia a vyzerajú aj Vaše vlasy. Aj tie totiž potrebujú Vašu energiu a dlhodobá psychická záťaž im príliš nesvedčí. Myslite na to, že práve stres mnohokrát býva spúšťačom nadmerného vypadávania vlasov.

 

Tehotenstvo

Tehotenstvo je pre telo obrovský hormonálny boom, a naviac je podporený tiež zvýšeným fyzickým stresom. Už len z toho dôvodu sa v tomto období ženy stretávajú s nadmerným vypadávaním vlasov.

 

Dedičnosť

Tu s tým moc neurobíme, aj keby sme sa na hlavu stavali. Čo Vám bolo dané, s tým sa musíte naučiť hospodáriť. To sa týka predovšetkým Vašej hustoty a farby vlasov. V tomto prípade sa bude riešenie hľadať trošinku ťažšie. Preto im skúste dopriať aspoň prvotriednu starostlivosť, ktorá je v tomto smere trochu nakopne.

 

Nevhodná starostlivosť o vlasy

Počujete to všade, vhodná starostlivosť, vhodná starostlivosť, vhodná starostlivosť... Už ste urobili viac škody ako úžitku a tá vhodná starostlivosť stále nikde? Nebojte. Stačí len trochu obmedziť používanie fénu, žehličky a kulmy alebo aspoň používať kvalitné ochranné prostriedky. Najlepším riešením bude svojim vlasom dodávať výživu, vitamíny, minerály a všetky potrebné látky prostredníctvom VENIRA kapsúl!

 

A14

 

 

PREČO VYSKÚŠAŤ VENIRA KAPSLE?

Jednoducho preto, že je to prírodný doplnok stravy pre rast, objem a výrazne lepšiu kvalitu vlasov. Ako už vieme, veľká časť problémov s ich vypadávaním tvoria práve nedostatočná výživa a nekvalitná starostlivosť. VENIRA kapsule sa ale môžu pýšiť hneď 18 látkami, medzi ktoré patria esenciálne aminokyseliny, rastlinné extrakty, vitamíny, minerály, kolagén, MSM a hyaluronát. Tie Vám zaručene pomôžu s problémom vypadávaní vlasov! Ak tomu nemôžete uveriť, pozrite na naše webové stránky, na ktorých si môžete prezrieť viac ako 210 premien, ktoré nám zasielajú naše spokojné zákazníčky!

Späť do obchodu