Ako použiť arganový olej na vlasy

Arganový olej je zázrakom pre vašu pleť, nechty a hlavne vlasy. Nenadarmo sa mu prezýva tekuté zlato. Jeho blahodarné účinky sú známe po celom svete, hlavne vďaka tomu, že dokáže zastúpiť hneď niekoľko kozmetických prípravkov naraz. Arganový olej hydratuje, obnovuje a pomáha udržať elasticitu pokožky. Jeho najväčším prínosom je práve hydratačný účinok na vlasy, ktoré sú poškodené farbením, zlým zaobchádzaním alebo trebárs sú len vysušené od slniečka.

 

Z31

 

 

Arganový olej ako maska na vlasy

Rozštiepené končeky alebo poškodené vlasy trápia snáď každú druhú dievča / ženu. S arganovým olejom môžete docieliť viditeľného zlepšenia a to za relatívne krátku dobu. Jeho použitie je jednoduché, ak chcete vlasy hĺbkovo ošetriť, tak tu pomôže celkový zábal na vlasy. Naneste potrebné množstvo arganového oleja na ruky, zahrejte a jemne vmasírujte do vlasov a pokožky hlavy. Potom zabaľte vlasy do uteráka a nechajte pôsobiť aspoň hodinu. Potom vlasy dôkladne umyte šampónom.

 

Arganový olej ako kondicionér

Rovnako ako v predchádzajúcom kroku budeme arganový olej nanášať na vlasy. Tentoraz ho naneste na končeky vlasov, vmasírujte a nechajte pôsobiť približne hodinu alebo podľa potreby. Potom je potreba vlasy dôkladne umyť šampónom.

 

Z30

 

 

Arganový olej v boji proti vráskam

Arganový olej napomáha k vyhladeniu vrások, elasticite pokožky a má anti-aging účinky. Je veľkým antioxidantom a vďaka tomu pomáha regenerovať pokožku. Po nanesení oleja zostane vaša pleť hebká a jemná a hydratovaná. Olej nezanecháva na pokožke mastný film a tak je vhodný pre každý typ pleti. Jednoducho každý deň naneste primerané množstvo do dlaní a vmasírujte olej do pleti.

 

Arganový olej ako dlhodobý pomocník

Arganový olej možno používať pravidelne a dlhodobo. Pokiaľ Vás trápi lámavosť a suchosť vlasov, arganový olej používajte raz až dvakrát týždenne, cez noc. Nakvapkajte niekoľko kvapiek arganového oleja, rozohrejte a vmasírujte do vlasov, vezmite kúpaciu čiapku a nechajte pôsobiť cez noc. Ráno klasicky hlavu dôkladne umyte.

 

Arganový olej ako pomocník v hojení rán

Arganový olej napomáha hojeniu rán, popálenín, ale tiež pomáha upokojiť pokožku po bodnutí hmyzom.

 

Arganový olej ďalej pomáha:

-Regenerovať a vyživovať nechty a ich okolie

-Zahusťovať riasy a obočie

-Chrániť bunky pred UV žiarením a zabraňuje ich starnutiu

Späť do obchodu