8 vecí, ktoré by ste mali vedieť o zázraku menom moringový olej

Jeden zo skrášľujúcich rastlinných olejov, ktorý je nepostrádateľným spoločníkom v starostlivosti o pleť a vlasy. Jeho hydratačné, anti-ageing, vyživujúce a regeneračné vlastnosti si skrátka zamilujete. Moringový olej je plný antioxidantov, vitamínov, mastných kyselín a navyše pôsobí antibakteriálne a protizápalovo. Pri tom všetkom ešte stíha účinne bojovať proti vráskam alebo suchým a poškodeným vlasom. Prinášame 8 vecí, ktoré o zázračnom moringovém oleji musíte vedieť!

Dary staroveku

Blahodarné účinky moringového oleja, teda oleje zo semien rovnomenného stromu, sú známe z čias staroveku. Už samotná Kleopatra v Egypte poznala jeho využitie pre krásu. Moringový olej je však zmieňovaný už v starovekých spisoch Hindov - v čase pred 5000 rokmi. Existuje snáď prověřenější kozmetický pomocník než práve olej z moringy?

 

Z24

 

 

Pre krásnu pleť

Prečo je moringový olej tak výnimočný pre pleť? Starodávny elixír života dokáže to, čo mnohokrát ani niekoľko kozmetických prípravkov nie. Skutočne pôsobí proti vráskam, zjednocuje tón pleti a obnovuje jej pevnosť. Naviac je vhodný nielen pre suchú a zrelú pokožku - vďaka blahodarnému zloženiu si hravo poradí aj s problematickou pleťou - zatočí dokonca aj s jazvičkami po akné. Chcete mať rozžiarenú a vyživenú pleť bez chýb? Dajte šancu 100% moringovému oleji.

 

Pre krásne vlasy

Prírodná starostlivosť o vlasy, ktorá je účinnejšia než tie najlepšie séra, balzamy a masky? Moringový olej, ktorý pomáha udržať nielen zdravú pokožku hlavy - stačí ho raz za čas vmasírovať a potom zmyť. Ak však chcete prospieť tiež vlasom, dodať im lesk, obmedziť štiepenie, lámavosť a priniesť viditeľnú regeneráciu, potom sa nepomýlite s vlasovým zábalom. Do umytých a uterákom vysušených vlhkých vlasov naneste niekoľko kvapiek moringového oleja a zabaľte ich do vyhriateho uteráka či šatky. Ponechajte hodinu - výsledkom budú zdravé a vyživené vlasy. Doprajte im takú kúru pravidelne - moringová starostlivosť robí zázraky a posilní aj tie najslabšie vlasy.

 

Zázračný elixír

A vie toho ešte viac. Zázračný strom prináša skutočný dar. Moringový olej je vynikajúci súčasťou domácej lekárničky. Hodí sa aj vtedy, keď na koži vznikne popálenina či rezná rana. Urýchľuje hojenie drobných poranení - poradí si tiež s hmyzím bodnutím či vyrážkou a odreninami. Poteší tiež ako starostlivosť po opaľovaní alebo rýchly pomocník pri škrabnutia.

 

Z25

 

 

Ako spoznať kvalitu?

Po uložení v chladničke má tendenciu tuhnúť. Všeobecne má síce rád nízke teploty a tmavé miesta, ale chladničky nie je jeho ideálnym úložiskom - chladnička vám však pomôže overiť kvalitu zloženie. Ak máte skutočný a čistý moringový olej, jemne zbelie, skryštalizuje a stuhne. Nekvalitné olej s prímesou takto reagovať nebude.

 

Nosič parfumov

Vlastnosti moringového oleja z neho robia ideálny olejovú základňu pre vznik parfumov. Absencia intenzívna vôňa a dobrá znášanlivosť pokožky umožnili jeho použitie pri výrobe mydiel, parfumov a krémov. Ak teda chcete, aby moringový olej dlhodobo krásne voňal, môžete aj vy pridať pár kvapiek esenciálneho oleja.

 

Kyselina behenovej

Vďaka vysokému obsahu kyseliny behenovej sa moringovému oleji niekedy hovorí Behen. Táto nasýtená mastná kyselina je známa pre vyhladzujúce vlastnosti - ako v starostlivosti o pleť, tak o vlasy. Je jednou z tých látok, vďaka ktorým budete krajšia - možno práve preto sa používa aj pri výrobe kvalitných kondicionérov či pleťových sér. Ale prečo platiť za niekoľko prípravkov, keď vašej kozmetickej poličke môže vládnuť jediný zázrak?

Späť do obchodu