Využite aktuálnu dopravu zadarmo a ušetrite ďalších 5% z celého nákupu zadaním kódu SALE5 v 1. kroku nákupného košíka.

5 pravidiel, vďaka ktorým budú vaše vlasy žiariť

Túžite po krásnych a zdravých vlasoch? Žiarivá hriva môže byť vašou odmenou za starostlivosť, ktorú vlasom doprajete. Stačí sa inšpirovať našimi 5 pravidlami beauty vlasové rutiny. Dodržujte je - a budete žiariť aj vy.

 

Nie je umývanie ako umývanie

A nie je prípravok ako prípravok, o tom už určite niečo viete. Správne umývanie vlasov by malo prebiehať pod vlažnou vodou. Ideálnym postupom je použitie vhodného šampónu, ktorý vlas otvorí a vyčistí. Potom logicky nasleduje použitie kondicionéru. Ten totiž neslúži len pre podporu ľahkého rozčesávanie alebo skrotenie nepoddajné hrivy - vlas po opláchnutí šampónu uhladí a uzavrie. Ale ani s umývaním vlasov to nepreháňajte, príliš častá hygiena im môže naopak škodiť.

Tip: Nechcete vlasy zaťažovať a podporovať ich lámavosť? Vyhnite sa prípravkom s obsahom silikónov a zvážte prírodnú kozmetiku.

 

z26

 

 

Mokré vlasy? Rastlinné oleje áno, česanie nie

Vyvarujte sa česanie a úpravám mokrých vlasov. Radšej im venujte pozornosť a potešte ich rastlinným olejom. Trebárs taký arganový olej dodá vlasom hodvábnu jemnosť, lesk a regeneráciu. Používať však môžete i ďalšie oleje - hodí sa napríklad moringový alebo slivkový olej. Ešte vlhké vlasy nechajte prirodzene uschnúť - nedôjde k ich poškodeniu, lámanie, naopak sa vďaka olejčeka budú môcť krásne revitalizovať. Lesklé a pevné vlasy po uschnutí vás milo prekvapí. A oslní aj vaše okolie.

Tip: Doprajte si raz týždenne zábal z rastlinných olejov. Kvalitné kozmetické oleje svedčí vlasom aj pokožke hlavy. Chcete podporiť hustotu vlasov? Vyskúšajte vlasový zábal. Ten môžete ponechať hodinu alebo dokonca celú noc.

 

Vyhnite sa stylingovým prípravkom

Styling - je naozaj tak dôležitý? Čas od času vašim vlasom neuškodí, ale každodenné používanie stylingových prípravkov a tepelnej úpravy vlasy nadmerne zaťažuje a ničí. Vyhnite sa im obzvlášť, ak sú vaše vlasy príliš riedke, jemné alebo jednoducho bez objemu. Keď sa rozhodnete vlasy ozdraviť, radšej stavte na kvalitnú ošetrujúce kozmetiku a doplnky stravy - pretože krásne vlasy môžu byť krásne aj bez všetkých tých upravujúcich prípravkov, ktoré im príliš neprospievajú. Skrátka a dobre: ​​prečo mať vlasy pekné jednorazovo, keď môžu byť krásne stále?

Tip: Ak sa nemôžete vyhnúť stylingu pre výnimočnú príležitosť, použite pred úpravami vhodný ochranný sprej na vlasy. Po skončení akcie zvyšky prípravky zmyte. Nezaťažíte tak vlasy viac, než je nevyhnutné.

 

Keď farbenie, tak regenerácia

Farba na vlasy je bežnou záležitosťou. Aj farbenie môže byť pomerne šetrné - oplatí sa však vyhýbať sa drogeriím a radšej zamieriť do kvalitného kaderníckeho salónu. Nie je totiž farba ako farba - a keď už pravidelne farbiť, potom vždy s sprievodným krokom číslo dva - ruka v ruke s regeneráciou. Po každom zákroku, či už sa jedná o farbenie po celej dĺžke vlasov alebo len úpravu viditeľných odrastov, nezabudnite dopriať vlasom regeneračnú masku, vhodnú práve pre farbené či melírované vlasy. Maska vlasy zacelí, oživí a zregeneruje po náročnom procese. Masku môžete naniesť na pár minút v sprche alebo ju použite regeneračný vlasový zábal.

 

Vitamíny a minerály

Zdravé vlasy? Podporte ich rast, obmedzte ich vypadávaniu a rovno stavte tiež na krásnu pleť a nechty. Väčšina doplnkov stravy pre krásne vlasy obsahuje súbor minerálov, ktoré pomáhajú udržiavať a zlepšovať stav nielen vlasov, ale aj nechtov či pleti. Podľa čoho vyberať? Ideálne podľa zloženia a účinkov. Vlasy by mali mať dostatok vitamínov a minerálov, ktoré ich chránia a zabraňujú ich vypadávaniu či lámavosti. Pridajte ešte dostatočný pitný režim pre hydratáciu vlasov a predovšetkým pokožky zvnútra - a výsledok? Vaše vlasy budú neprehliadnuteľné, rovnako ako vy.

Tip: Doprajte vlasom, nechtom a pleti komplexnú starostlivosť s Venirou. Vyvážená kombinácia živín v podobe esenciálnych aminokyselín, rastlinných extraktov, vitamínov, minerálov, kolagénu, MSM a hyaluronu sú ideálnym doplnkom, ktorý sa čoskoro prejaví na stave vašej pokožky, vlasov a nechtov. Pretože vaše krása začína vo vnútri - a začať môžete hneď.

 

Späť do obchodu