Využite aktuálnu dopravu zadarmo a ušetrite ďalších 5% z celého nákupu zadaním kódu SALE5 v 1. kroku nákupného košíka.

Trápi vás únava a zle sa sústredíte? Užívajte horčík

Horčík. Nepostrádateľný minerál pre naše telo. Je súčasťou až 360 biochemických reakcií a závisí na ňom takmer všetky telesné systémy. Bohužiaľ ho väčšina ľudí zabúda užívať alebo užívajú príliš malé dávky a ešte v nevstrebateľných formách. Pritom deficit horčíka môže priniesť hneď niekoľko zdravotných problémov. Ste často unavení a vyčerpaní? Zle sa vám zaspáva a trápi vás svalové kŕče? Alebo sa zle sústredíte a ste podráždenie? Viete, že toto všetko môže byť spôsobené nedostatkom horčíka? Je jedným z najviac zastúpených minerálov v našom tele.

 

Aké môžu byť príznaky nedostatku horčíka?

-podráždenosť a nervozita

-zlá nálada a depresie

-častá únava a zlá kvalita spánku

-svalové kŕče a časté bolesti hlavy, búšenie srdca

-problémy s koncentráciou

-vypadávanie vlasov, lámavosť nechtov a vlasov

-náchylnosť k stresu

 N1

 

 

Pýtate sa, ako vlastne taký nedostatok horčíka vznikne? Veľmi jednoducho. Deficit horčíka si väčšinou vytvoríme z bežných každodenných činností. Tak schválne .. ako vlastne začína váš bežný deň? Ráno ponáhľate s dieťaťom do školy a hneď potom idete rýchlo do práce, ale ako naschvál stojíte v kolóne a samozrejme idete neskoro. Začínate byť nervózny. Len čo dorazíte do práce začína porada, na ktoré musíte predniesť vypracované úlohy. Popoludní si idete zacvičiť a večer máte zo všetkého toho stresu problém zaspať. Presne takto vaše telo spotrebuje oveľa viac horčíka. Horčík je veľmi dôležitým minerálom pre každú bunku nášho tela. Na jeho užívanie by ste nemali zabúdať ani jeden jediný deň. Dôležité je, akú formu horčíka si zvolíte. Voľne dostupné formy horčíka, ktoré nájdete bežne v lekárňach majú vstrebateľnosť iba okolo 4% (väčšinou vo forme uhličitanu horečnatého alebo oxidu horečnatého)

Predstavte si, koľko takých tabliet ste museli za deň spolykat, aby ste účinok horčíka spoznali. Horčík vo forme bisglycinátu horečnatého, ktorý ponúkame v našich kapsliach Venira magnézium má vstrebateľnosť až okolo 80% a pre splnenie dennej odporúčanej dennej dávky stačí užívať 3 kapsule denne.

 

S čím všetkým vám môže horčík pomôcť?

- pomáha znižovať únavu a vyčerpanie

- pomáha posilniť nervový systém

- pomáha zmierniť úzkosť a depresia

- pomáha znižovať telesný tuk

- napomáha s celkovým zdravím a psychickou pohodou

- zlepšuje kvalitu spánku

- zlepšuje pamäť

 

Ktorá forma horčíka je pre vás najlepší?

Naše telo si bohužiaľ nevie samo horčík vytvoriť, a tak ho musíme do tela dodávať sami skrze doplnky stravy a suplementy, a to v tých najlepšie vstrebateľných formách. A aké to sú?

 

Magnézium bisglycinát - Je jednou z najlepšie vstrebateľných foriem horčíka. Táto forma horčíka má upokojujúce a regeneračné účinky. Znižuje stresový hormón kortizol a tým pádom zvyšuje odolnosť voči stresu a napomáha k väčšej psychickej pohode. Bisglycinát je jednoznačne najlepšou formou horčíka, dokazuje to jeho vysoká vstrebateľnosť, ktorá dosahuje až 80%. Túto vysoko vstrebateľnú formu horčíka nájdete v našich kapsliach Venira magnézium.

Magnézium malát - Táto forma horčíka má energizujúce účinky. Je vhodné ho užívať ráno a v dopoludňajších hodinách. Odporúča sa ľuďom, ktorí potrebujú nabudiť energiou a trpí napríklad chronickou únavou. Malát je kombinácia horčíka a kyseliny jablčnej, tá je známa tým, že podporuje vstrebateľnosť horčíka.

Magnézium citrát - Tento horčík má tiež veľmi vysokú vstrebateľnosť, bohužiaľ môže mať vo vysokých dávkach laxatívne účinky.

 

A aké dávky by ste mali užívať? Ženy by mali denne prijať 310mg až 320mg elementárneho horčíka, zatiaľ čo denná dávka pre mužov by mala byť okolo 400 - 420 mg. Z dostupných zdrojov bolo zistené, že horčík chýba približne ⅓ obyvateľov.

 

 

N3

 

 

Pre koho je produkt vhodný?

-Vhodný po fyzickej aktivite - upokojuje nervovú sústavu a napomáha regenerácii svalov

-Vhodný pre reguláciu svalovej a nervovej rovnováhy

-Vhodný pre osoby trpiace tetániou

-Vhodný pre osoby náchylné k lámaniu vlasov a nechtov

-Vhodný pre diabetikov

-Vhodný pri psychickej námahe (z dôvodu zníženia kortizolu)

Horčík môžete dopĺňať okrem doplnkov stravy tiež v rôznych potravinách. Bohatým zdrojom horčíka sú napríklad vločky, celozrnné cestoviny, arašidové maslo alebo horká čokoláda. Pravidelne do stravy zaraďujte ryby, orechy, strukoviny, zeleninu a ovocie. Všetky tieto suroviny obsahujú určité množstvo horčíka a pomáhajú tak splniť jeho dennú dávku.

 

N2

 

 

Horčík môže užívať ktokoľvek, a to pokojne len ako prevenciu pred zdravotnými problémami. Ako sme už spomenuli, je jedným z najviac zastúpených minerálov v tele a mali by sme ho pravidelne suplementovať. Užívajte horčík najlepšie v priebehu dňa, napr. ráno, na poludnie, večer. Navýšte svoju dennú dávku horčíka, ak si prechádzate rôznymi stresovými situáciami alebo psychicky náročnejším obdobím. Ak ste aktívny športovec, vaše spotreba magnézia bude ešte vyšší.

Späť do obchodu