Využite aktuálnu dopravu zadarmo a ušetrite ďalších 5% z celého nákupu zadaním kódu SALE5 v 1. kroku nákupného košíka.

Rozmarín – prírodný liek na vaše vlasy

Dávate v starostlivosti o vlasy prednosť produktom s obsahom prírodných zložiek pred tými, ktoré sú plné chémie? Potom by vašej pozornosti nemal uniknúť rozmarín, ktorý je v oblasti vlasovej starostlivosti považovaný za hotový zázrak. Dnes zistíte, prečo dať rozmarínu a ďalším bylinkám zelenú.

 

Rozmarín lekársky

Rozmarín lekársky, označovaný aj ako rozmarín lekársky, je typická stredomorská bylina známa pre svoje široké využitie naprieč celou domácnostou:

- ako bylina so špecifickou chuťou je rozmarín obľúbený v kuchyni, a to ako pri príprave mäsa, tak aj dochucovaní masiel, nátierok alebo napríklad šalátov

- svoje uplatnenie nachádza aj v šatníku, kde slúži na odpudzovanie molí

- chýbať by nemal v žiadnej domácej lekárničke, pretože môže byť prvou pomocou proti malátnosti, nízkemu krvnému tlaku, roztržitej mysli a zlej nálade

- vetvičky rozmarínu umiestnené pod vankúšom môžu vylepšiť spanie

- v ľudovej medicíne sa z rozmarínu robil čaj, ktorý prispieval k zmierneniu bolestí hlavy

- rozmarín dokáže svojou prírodnou silou bojovať proti nadmernému padaniu vlasov – a to predovšetkým pokiaľ je vo forme 100% esenciálneho oleja

Svoje čestné miesto a široké využitie v kozmetickom priemysle si vydobyl svojim vysokým obsahom silíc, flavonoidov, trieslovín, organických kyselín, vitamínov a minerálov. Býva súčasťou nielen vlasovej starostlivosti, ale aj telovej a pleťovej kozmetiky.

 

Účinky rozmarínu na vlasy a pokožku hlavy

Prehrieva, dezinfikuje, upokojuje a stimuluje pokožku hlavy. Kúra z rozmarínu je vhodná na masáž vlasovej pokožky i oplachovanie korienkov, ktoré sú vďaka nej lepšie hydratované a na pohľad zdravšie a silnejšie.

Rozmarín prispieva k zlepšeniu celkového vzhľadu a kvality vlasov. Pôsobí ako kúra proti lupinám a perfektne sa stará o mastné vlasy. Okrem toho zabraňuje svrbeniu pokožky hlavy, jemne čistí vlasy a zabraňuje ich vypadávaniu.

Môžete ho aplikovať ako rozmarínový olej, vlasové tonikum, extrakt alebo v podobe tinktúry.

Rozmarín je vďaka svojim blahodarným účinkom neoddeliteľnou súčasťou VENIRA hair boostera – vlasového séra na podporu rastu vlasov, ktoré vyhralo prvé miesto v kategórii THE BEST HAIR CARE PRODUCT na veľtrhu Beauty Forum (jeseň 2022).

Toto jedinečné prírodné sérum posilňuje vlasové vlákna od korienkov, čím podporuje ich prirodzený rast a bojuje proti ich nadmernému vypadávaniu. Zároveň upokojuje pokožku hlavy, a tým predchádza jej svrbeniu.

V našej ponuke vlasovej starostlivosti nájdete aj prírodné šampóny, vlasové kondicionéry a masky na vlasy. Vďaka tejto zostave doprajete svojim vlasom kompletnú starostlivosť od korienkov ku končekom.

 

Pomoc z prírody máte na dosah ruky

Je fascinujúce, koľko spôsobov a variácií použitia byliniek na vlasy existuje. Či už túžite po zosvetlení svojich vlasov alebo ich potrebujete hĺbkovo vyživiť a hydratovať, verte, že bylinná terapia je jednoznačnou stávkou na istotu.

Aktívne látky obsiahnuté v bylinách dokážu navrátiť zničeným vlasom ich silu aj vitalitu a podporiť ich prirodzený lesk.

Pokiaľ vám vlasy enormne vypadávajú, je samozrejme vhodné vyhľadať čo najskôr pomoc trichológa, ktorý dokáže na základe diagnostiky vlasov a vlasovej pokožky určiť presnú príčinu vašich problémov. Avšak ak v štádiu, kedy by ste museli vyhľadať odbornú pomoc nie ste, potom siahnite po rozmaríne a ďalších bylinách ako breza, rebríčku, prasličke, žihľave, šalvii, lipe a kotvičníku.

Spomínaný kotvičník je spoločne s biotínom, zinkom a ďalšími aktívnymi látkami súčasťou VENIRA hair & beard booster pre mužov, ktorý sme vyvinuli na základe nášho absolútneho bestselleru - VENIRA kapsúl pre vlasy, nechty a pleť.

Tip: Zistite, aké sú účinky prasličky rolní na vlasy.

 

Späť do obchodu