Využite aktuálnu dopravu zadarmo a ušetrite ďalších 5% z celého nákupu zadaním kódu SALE5 v 1. kroku nákupného košíka.

Ako na posilnenie imunity?

Teraz v zimných mesiacoch nás trápi oslabená imunita viac ako v akomkoľvek inom ročnom období. Avšak oproti iným mesiacom sú tieto iné v tom, že tu medzi nami vyčíňa vir COVID-19. O to viac by sme mali dbať na posilnenie imunity a podporovať ju nielen správnou životosprávou, ale tiež vhodnými doplnkami stravy. Aké to teda sú? Aké vitamíny dopĺňať a aké návyky sú tie správne pre dobrú životosprávu?

 

Ako posilniť imunitu?

Jedným z najčastejších zdravotných problémov poslednej doby býva nedostatočne posilnený imunitný systém. Každodenný život dokáže byť stresujúce - veľa práce, zlá strava v podobe spracovaných potravín, málo slnečných lúčov a niekedy aj málo pohybu. Nedostatok živín má na organizmus negatívny dopad a dochádza k oslabeniu obranných reakcií tela.

 

Tak čo vlastne robiť pre lepšiu imunitu?

Spánok - Vedeli ste, že oslabená imunita môže byť spôsobená nedostatkom spánku? Keď telu nedoprajete poriadny a kvalitný spánok, má to vplyv na regeneráciu. Bez odpočinku telo nefunguje ako má. Pokúste sa každý deň kvalitne vyspať, najlepšie 7-8 hodín. Pred spaním sa vyhnite modrému svetlu z obrazoviek, aby bol vás spánok ešte kvalitnejši.

Pohyb - Väčšinou si to mnoho ľudí neuvedomuje, ale pravidelným pohybom výrazne posilňujete imunitný systém. Krátka prechádzka alebo ľahký beh vášmu telu veľmi prospieva a dobrá fyzická kondícia znamená aj silnejší a odolnejší imunitný systém. Tak čo sa každý deň prejsť alebo sa pretiahnuť a zacvičiť si jogu. Skúste to! Uvidíte, ako sa vám okrem nálady zlepší tiež kondície.

Kvalitná strava - Presne tak. Aj jedlo môže pozitívne ovplyvniť vašu obranyschopnosť. Nie je to len ovocie a zelenina, ale napríklad aj kvalitné sacharidy, strukoviny, ryby, mäso a zdravé tuky. Okrem toho by ste mali dodržiavať pravidelné intervaly medzi jedlami a jesť aspoň 5x denne. Ak je to možné, nevynechávajte raňajky a nechoďte spať hladní. V neposlednom rade nezabúdajte na správny pitný režim, či už to bude bylinkový čaj alebo čistá voda. Vaše telo vám za poriadny príjem tekutín poďakuje. Nebude vás trápiť bolesť hlavy, zlepší sa vám koncentrácie a ešte pomôžete telu zbaviť sa toxických látok. Vyhýbajte sa sladeným nápojom a prehnané konzumácii kávy.

Obmedzte fajčenie a alkohol - Pokúste sa znížiť konzumáciu alkoholu, ktorý narúša imunitný systém, to je spúšťačom toho, že telo sa nedokáže dobre brániť pred infekciami a vírusmi. Navyše alkohol, rovnako ako fajčenie poškodzuje vaše orgány.

Relax - Dlhodobý a chronický stres narúša prirodzenú obranyschopnosť. Doprajte si poriadny relax - prečítajte si knihu, zájdite si na masáž, kúpte si niečo pekného na seba. Je mnoho spôsobov ako môžete svojmu telu dopriať odpočinok a day off.

 

19

 
 

 

Aké doplnky stravy užívať?

Existuje množstvo doplnkov stravy na posilnenie imunity, ale viete aké sú tie správne?

 

Vitamín D - Jedným z najviac vyhľadávaných doplnkov stravy je vitamín D. Ten výrazne posilňuje imunitný systém a obranyschopnosť. Okrem toho tiež pozitívne ovplyvňuje vývoj kostí a zubov.

 

Drink pre podporu imunity - Drink pre posilnenie imunity obsahuje celkom 9 látok, a každá z nich sa podieľa na správnej obranyschopnosti. Zmes podporuje zdravie dýchacích ciest a zvyšuje odolnosť voči chorobám. Obsiahnuté látky výrazne posilňujú imunitný systém a chráni nás pred škodlivými radikálmi a vírusy.

 

Vitamín C - Vitamín C je asi jeden z najznámejších vitamínov pre posilnenie imunitného systému. Ale dodávate ho do tela v správnej forme? Lipozomálny vitamín C je jeden z najlepšie vstrebateľných foriem vitamínu C. Jeho vstrebateľnosť sa pohybuje okolo 90%. Medzi najdôležitejšie benefity céčka patrí podpora imunity, prispieva k normálnej funkcii nervovej sústavy, chráni bunky pred oxidatívnym stresom, ale tiež prispieva k zníženiu miery únavy a stresu. Táto forma má oproti klasickým formám rad benefitov.

 

Beta glukán - Beta glukán je prírodný polysacharid, ktorý sa stal veľmi obľúbeným a vyhľadávaným najmä v období vírusov, chrípok a prechladnutí. Venira beta glukán navyše obsahuje vitamín C, vitamín D a rakytník. Všetky tieto vitamíny sú známe pre svoje pozitívne účinky na imunitný systém a obranyschopnosť.

 

20

 

 

 

V neposlednom rade myslite taky na zdravý a prirodzený pohyb strávený v prírode, kedy samozrejme dbajte na teplé oblečenie. Ale nepreháňajte to. Príliš teplé obliekania môže vašej imunite skôr ublížiť. Poradili by sme vám tiež, aby ste sa skúsili otužovať. Otužovanie má veľmi pozitívny vplyv na vašu imunitu, však vieme, že tento trend nie je pre každého. Niekedy je najlepšie si prostě len poriadne oddýchnuť, treba u nejakého dobrého filmu a nechať telo relaxovať bez stresu a starostí.

Späť do obchodu